Pentasa - cena

preparat jest wskazany w leczeniu wrzodziejącego zapalenia odbytnicy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pentasa - cena

Post autor: obyty.z.cu » 19 lis 2014, 22:09

elwik18 pisze:Nie dam rady podjechać znów do gastro - czy lekarz rodzinny może mi wypisać receptę i zmienić wlewki z Pentasy na salofalk (nie mam tych wlewek wpisanych w zaświadczeniu dla lekarza rodzinnego) oczywiście na ryczałt?
bez problemu,tylko sama idź i wytłumacz w czym sprawa.Mesalazyna jest tu i tam,czyli nie ma znaczenia dla lekarza który wypisze.
Ja swoją drogą pewnie wogóle bym nie mówił że mam recepte na Pentase,tylko poprosił od razu o wlewki Salofalku,bez tłumaczenia.W końcu to one są w lekach refundowanych przypisane do CU.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

elwik18
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 09 gru 2010, 18:49
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: G...

Re: Pentasa - cena

Post autor: elwik18 » 20 lis 2014, 10:09

Dzięki - będę próbować wyprosić tą receptę u rodzinnego choć do tej pory lekarz rodzinny wypisywał mi tylko te leki, które gastro wpisał mu na zaświadczeniu - nawet miałam problem aby zamienił mi salofalk na asamax (dopiero argumentem było to, że tego leku po prostu nie ma na hurtowni). Pewnie też będę musiała pokazać receptę i wyjaśnić dlaczego nie chce wykupić wlewek pentasy - cóż może jak wparuję do niego z niemowlęciem na ręku to się złamie i wypisze ten salofalk :twisted:

aganta
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 25 cze 2008, 20:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: Pentasa - cena

Post autor: aganta » 27 lis 2014, 21:29

Witam, też mam właśnie receptę na Pentasę wlewki 1g, i chętnie bym ją zamieniła na Salofalk wlewki, tylko tam jest inna dawka mesalasyny, wieksza czterokrotnie, czy to nie ma znaczenia?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pentasa - cena

Post autor: Mamcia » 27 lis 2014, 21:49

Szczerze to nie wiem, ale zapytaj w aptece. Jeśli nie będą chcieli sprzedać to idć do przychodni i zażądaj przepisania recepty, masz do tego prawo. Nie musisz mieć wizyty u lekarza. tylko zmianę leku.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

aganta
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 25 cze 2008, 20:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: Pentasa - cena

Post autor: aganta » 27 lis 2014, 22:28

Mamciu, dziękuję bardzo za szybką odpowiedź, z receptą sobie poradzę od lekarza pierwszego kontaktu mogę dostać, a receptę dostałam wczoraj wychodząc z oddziału MSWiA, chodziło mi raczej o to czy to leczniczo jest bez znaczenia że ta dawka większa?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pentasa - cena

Post autor: obyty.z.cu » 27 lis 2014, 22:52

aganta pisze:o to czy to leczniczo jest bez znaczenia że ta dawka większa?
jest odpowiednia,Salofalk wlewka to podstawa przy leczeniu CU.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pentasa”