Pentasa przy krwotoku

preparat jest wskazany w leczeniu wrzodziejącego zapalenia odbytnicy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cleric
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2014, 23:13
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: czwa

pentasa

Post autor: cleric » 18 lut 2014, 23:24

Witam

Wiem zebyl już temat na temat tego leku jednakże z 2010 roku i nie chciałem go odkopywac.

Mam 2 pytania czy powinienem stosować go przy krwotoku z odbytu ( prawdopodobnie z jelit) mam stwierdzoną chorobę corna jednakże na ulotce wyraźnie jest napisane ze nie powinno się go stosować przy krwotoku, a właśnie lekarz kazał mi używać w momentach gdy w stolcu pojawi się krew.

Na ulotce napisane jest nie krócej niż godzinę trzymać w odbytnicy natomiast lekarz kazał stosować na 20 min.


A pytanie z innej beczki gdzie znajduje się odbytnica, ponieważ na biologii uczyli mnie iż człowiek ma 2 (zwieracze?) 1 zewnętrzny który człowiek jest w stanie kontrolowa I jeden w środku tyłka(przepraszam za kolokwialne słownictwo) i nie wiem czy musZę czopek wprowadzać gdzieś dalej czy starczy wsadzić za pierwszy zwieracz.

PrZepraszam za ewentalne literówki i formę przekazania treści właściwej, pisze z telefonu i jestem roztrzesiomy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pentasa przy krwotoku

Post autor: obyty.z.cu » 18 lut 2014, 23:47

czopek lub wlewka to standard w leczeniu stanu zapalnego odbytnicy,także przy krwawieniach.
Aplikujesz po prostu wsuwając go,tam gdzie sięga.
Osobiście wole czopki Salofalku 1 g.,sa odpowiednio wyprofilowane i bez problemu same sie wslizgują.
Pentasa to duże tabletki i jakos ciężko mi z nimi idzie.
cleric pisze:) i nie wiem czy musZę czopek wprowadzać gdzieś dalej czy starczy wsadzić za pierwszy zwieracz.
pierwsze co mi sie nasuneło :wink: to na długość palca :razz: ,dalej sie nie da,po prostu nie kombinuj :wink:
Czopki powinno się stosować nie mniej niż powiedzmy z 2 tygodnie,lepiej do końca opakowania.Chodzi o to żeby nie odstawiać zbyt szybko.
One działają miejscowo więc nie obciażaja całego organizmu.
Stosować najlepiej na noc,im dłużej tym masz wiekszą pewność wchłonięcia się substancji czynnej,ale minimum z 1 godzine,jak się da wytrzymać :razz:
Nic się nie stanie,jeśli tych czopków przyjmiesz wiecej iz jeden na dobe,jak nie wytrzymasz z nim bo trzeba do wc,to prostu później weź następny.
To chyba wszystko o co pytałeś .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

cleric
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2014, 23:13
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: czwa

Re: Pentasa przy krwotoku

Post autor: cleric » 19 lut 2014, 00:35

Yy nie czułem żadnego niekomfortu z nim w tyłku ( chociaż rozmiar mnie przerazil) wszedł tam bez problemu, łatwa aplikacja w opakowaniu są też prezerwatywy na palec ^_^, pójdę za tydzień w dzien przyjec i dopytam jednak panią doktor. do tego czasu będę zazywal jak Pan poradzil.

To ma sie rozpuścić czy coś z tego zostaje i trzeba wydalic.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pentasa”