Pentasa-działanie

preparat jest wskazany w leczeniu wrzodziejącego zapalenia odbytnicy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
annaso
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2012, 08:40
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Pentasa-działanie

Post autor: annaso » 17 paź 2012, 08:50

Witajcie
Dowiedziałam się tydzień temu że mam CU. Kolonoskopię mam na początku listopada . Narazie widziało mnie dwóch profesorów którzy stwierdzili że mam bardzo charakterystyczne objawy.Nigdy nie miałam fazy zaostrzenia. Pojawiała mi się kilkakrotnie krew w kale i to mnie zaniepokoiło. Udałam się do proktologa który odrazu odesłał mnie do entereologa.
Dostałam sulfasalazyne 500mg 5x dziennie. Po braniu leku przez 2 doby myślałam że się autentycznie wykończę. Nie mogłam wstać z łóżka, głowa bolała mnie niemiłosiernie, dostałam drgawek i wręcz omamów. Po odstawieniu odrazu poczułam się bardzo dobrze. Jednak musiałam dalej się leczyć więc zamieniłąm na Pentasę 1g w czopkach. Teraz jest tak że objawy minęły, czuję się naprawdę dobrze. Kał jednak nie jest jeszcze w pełni uformowany. Co o tym sądzicie? Kiedy bierze się leki doustnie a kiedy w czopkach. Czy kał zawsze jest prawidłowy? Czy raz cieńszy raz grubszy, raz taśmowaty jak u mnie? Staram się jeść bardzo delikatnie. Jednak nie zauważyłam żadnej zależności pomiędzy moją dietą a wyglądem kału. Mam wrażenie że jest to uzależnione tylko i wyłącznie od głowy. Jak nie mam stresu wszystko jest ok, jak mam-odrazu kał staje się luźniejszy.Pozdarwiam :)


zmiana tematu zg.z reg
Anette

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: jak to jest z tymi lekami?

Post autor: Mamcia » 18 paź 2012, 22:20

I nie powinno się leczyć przed pobraniem wycinków.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pentasa”