Pentasa granulat 1g

preparat jest wskazany w leczeniu wrzodziejącego zapalenia odbytnicy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Aleksandra_F
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 04 gru 2012, 21:07
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo

Pentasa, Salofalk, Metypred, Xifaxan, Asamax 500

Post autor: Aleksandra_F » 28 sty 2013, 18:48

Witajcie Kochani,

Dziś będzie mój pierwszy dzień z tymi lekami:
Pentasa, Salofalk, Metypred, Xifaxan

dotychczas brałam Asamax i naprawdę mi pomógł, po dwóch dobach moje najgorsze dolegliwości ustały, jednakże po badaniach krwi okazało sie, że lek zbił mi krwinki białe do Minimum, teraz inne Pani lekarz zapisała mi leki w/w.

Łącznie za te cztery leki metypred 4m * 2 opakowania zapłaciłam 136 zl
to taka informacja dla zainteresowanych.

Mam nadzieję, że moje obawy co do niechcianych objawów są niepotrzebne :(


MIŁEGO WIECZORA - I DUŻO ZDRÓWKA!
Kochane zdrowie, Nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz ;(

Olcia24
Początkujący ✽✽
Posty: 125
Rejestracja: 18 paź 2011, 20:41
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: k.Słupska
Kontakt:

pentasa

Post autor: Olcia24 » 28 sty 2013, 22:02

Kochani mozecie mnie naprowadzic czemu zaplacilam za pentase tbl wiecej nic 3,20? prawie 160 zł za 2 paczki!!! czyzbym przeoczyła jakąs zmiane?

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Pentasa granulat 1g

Post autor: maggie0278 » 28 sty 2013, 22:10

Olcia24, Pentasa nie jest lekiem z wyboru dla chorych na CU.
Jest przeznaczona dla Crohnowców gdyż działa już od górnej części układu pokarmowego (żołądek, XIIstnica), czyli wszędzie tam, gdzie chorzy na CU nie mają zmian.
Dla chorych na CU lepszy byłby Asamax lub Salofalk, obydwa działają w jelicie grubym, Salofalk nawet zaczyna od końca cienkiego (czyli dla tych co mają zmiany w kątnicy) już być aktywny.

I wtedy ceny są adekwatnie niższe. Asamax jest na pewno na ryczałt.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pentasa granulat 1g

Post autor: Mamcia » 28 sty 2013, 22:17

Aleksandro_F, jeśli masz supresję szpiku po Asamaxie to pentasa niestety ma te samą substancję czynną. Chyba, że teraz masz wlewki, to wtedy mniej się wchłania niż z tabletek. Co to znaczy lek zbił krwinki białe do minimum??? Z ilu do ile i w jakim czasie??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Aleksandra_F
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 04 gru 2012, 21:07
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo

:(

Post autor: Aleksandra_F » 29 sty 2013, 22:56

Mamcia pisze:Aleksandro_F, jeśli masz supresję szpiku po Asamaxie to pentasa niestety ma te samą substancję czynną. Chyba, że teraz masz wlewki, to wtedy mniej się wchłania niż z tabletek. Co to znaczy lek zbił krwinki białe do minimum??? Z ilu do ile i w jakim czasie??
Lekarz zabrała mi wyniki wszystkich badań, ma je oddać przy kolejnej wizycie (zmieniłam lekarza) moja pierwsza doktor co drugi wtorek robiła mi badanie krwi i powiedziała, że muszę zrezygnować z Asamax bo mi zaszkodził na coś innego, wspomniała o zbiciu krwinek białych do minimum, no chyba że ją źle zrozumiałam. Asamax pomógł mi już w drugiej dobie! Nie krwawiłam.... zobaczymy co bedzie teraz.
Kochane zdrowie, Nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz ;(

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pentasa granulat 1g

Post autor: Mamcia » 29 sty 2013, 23:19

To co piszesz jest niestety sprzeczne. Zawsze trzeba mieć ksera wyników. Nie widzę żadnego powodu dla którego jedna mesalazyna miałby powodować supresję, a druga nie. Można oczywiście spróbować, ale przy bardzo ścisłej kontroli.
Co do pentasy - jeśli w tabletkach a nie doodbytniczo, to na CU w tych samych dawkach powinna być mnie skuteczna. Interesują mnie: powód zmiany lekarza i przyczyny zmiany skutecznego leczenia.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: pentasa

Post autor: Miska Ryżu » 30 sty 2013, 17:36

Olcia24 pisze:Kochani mozecie mnie naprowadzic czemu zaplacilam za pentase tbl wiecej nic 3,20? prawie 160 zł za 2 paczki!!! czyzbym przeoczyła jakąs zmiane?
już dziewczyny pisały po ile jest pentasa, ale ja dodam że pentase biore od lat...nastu i jak daleko pamięcią sięgam nie zapłaciłam za nia 3,20 :D a byłoby miło....
Smutno Ci? A może budyń? :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pentasa granulat 1g

Post autor: Mamcia » 30 sty 2013, 22:48

Limity są rożne dla czopków, wlewek i doustnych. Strona niestety beznadziejna - nie ma wszystkich prepratów i wskazań rejestracyjnych np. methotrekat. Dział tylko przy wpisaniu nazwy leku, a nie substancji czynnej. Brak linków do charakterystyki produktu medycznego.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pentasa granulat 1g

Post autor: Mamcia » 31 sty 2013, 17:01

To wszystko po to aby móc karać lekarzy, a chorych bić po kieszeni. Osoby z nieokreślonym poza saulfą i sterydami refundacji nie mają.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pentasa granulat 1g

Post autor: Mamcia » 31 sty 2013, 22:09

I jest niepełny bo metotreksat w ampułkach tez jest refundowany. Ja tej informacji pod tym linkiem znaleźć nie mogę. I linku do charakterystyki produktu także. Patrzę na stronę i nie widzę. Może znowu na czerwono??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
Posty: 396
Rejestracja: 10 lip 2012, 22:05
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Pentasa granulat 1g

Post autor: Jarczyslaw » 02 lut 2013, 13:12

A ja mam małe pytanko.

Przerzuciłem się z czopków (niby coś działały, ale ten śrut który z nich pozostawał był mało sympatyczny) na granulat. Przejrzałem ulotkę ale nie znalazłem żadnej informacji na ten temat. Lek przyjmować przed, w trakcie czy po jedzeniu? Czy ma to jakieś znaczenie w ogóle?
[center]Trzymajmy się ramy, to się nie posramy![/center]

Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
Posty: 396
Rejestracja: 10 lip 2012, 22:05
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Pentasa granulat 1g

Post autor: Jarczyslaw » 02 lut 2013, 13:34

No właśnie mój doktor najpierw chciał sprawdzić jak będzie po tych czopkach. Czopki działały niby bo część dolegliwości zmalała ale część pozostała. Na dodatek dołączyły się bóle z prawej strony brzucha (gdzie również mam zapalenie) i w ten sposób dostałem granulat. Czemu nie tabletki? Nie wiem. Granulat dzisiaj kupiłem i zobaczę jak będzie po nim.
[center]Trzymajmy się ramy, to się nie posramy![/center]

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pentasa granulat 1g

Post autor: Mamcia » 03 lut 2013, 20:15

Jest to bardzo dziwne leczenie. Jeśli masz zmiany przekraczające odbytnice to same czopki nie mogły zadziałać. Natomiast granulat skutecznie pomaga producentowi, bo to najdroższa forma mesalazyny, a jej podawanie w CU bez sprawdzenie skuteczności tańszej jest narażaniem pacjenta na koszty.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
Posty: 396
Rejestracja: 10 lip 2012, 22:05
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Pentasa granulat 1g

Post autor: Jarczyslaw » 03 lut 2013, 21:37

Cena faktycznie jest mało sympatyczna, zważywszy na to, że mam przepisane 3x1g więc 80zł mam na paręnaście dni. Nie wiem czemu doktor zadecydował tak a nie inaczej. W histopacie mam napisane, że w całym flaku mam colitis non specifica przy braku cech colitis microscopica, przy czym w odbytnicy zmiany odpowiadają colitis ulcerosie.

Granulat mam przyjmować miesiąc po czym pokazać się do kontroli.

Swoją drogą to ten granulat jest naprawdę wygodny :wink:
[center]Trzymajmy się ramy, to się nie posramy![/center]

Aleksandra_F
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 04 gru 2012, 21:07
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Pentasa granulat 1g

Post autor: Aleksandra_F » 04 lut 2013, 23:00

Witajcie, mamcia zmieniłam lekarza nie dlatego że by zły, bo Panią doktor miałam 1 klasa! Ale dzieliło nas około 80 km a Pani doktor robiła mi np. w jeden wtorek wizyta + przepisanie leków w drugi zaś badania potem znów wizyta znów badania... odległość i koszta nie pozwalały mi już na to jeżdżenie. W Pracy też już się na mnie źle patrzyli cały urlop wybrałam na jeżdżenie, bo traciłam pół dnia.

Teraz udało mi się dostać do innej Pani doktor równie sympatycznej (taka co mnie nie straszy niczym - nie to co lekarze w szpitalu) i leki które zapisała sprawiły że czuję się o wiele lepiej, zobaczymy co badanie krwi pokaże :)

Pozdrawiam i zdrówka wszystkim życzę!
Kochane zdrowie, Nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz ;(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pentasa”