ZAMIANA PENTASY NA SALOFALK????

preparat jest wskazany w leczeniu wrzodziejącego zapalenia odbytnicy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kasia000
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 01 maja 2011, 13:42
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Myślachowice

ZAMIANA PENTASY NA SALOFALK????

Post autor: kasia000 » 12 maja 2012, 10:09

Hej! dwa lata temu zdiagnozowano u mnie CU. Jestem w czasie remisji i jest wszystko ok. biore pentase 500 2 razy dziennie po dwie tabletki. pentasa do tanich lekow nie nalezy. statnio po zmianach refundacyjnych zaplacilam wiecej niz zwykle. powiedzcie mi czy mozna zamienic pentase 500 na salofalk 500? pentasa dziala miejscowo oraz na dlugosci calego jelita natomiast alofalk tylko w miejscu zapalnym. troszke sie boje zeby przy zmanie leku nie nastapilo zaostrzenie. nad zmiana zastanawiam sie z powodow finansowych salofalk taniej wychodzi. Wyrazcie swoje zdanie bardzo prosze bo ja stoje na rozdrozu i nie wiem w ktora strone isc....

kasia000
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 01 maja 2011, 13:42
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Myślachowice

Re: ZAMIANA PENTASY NA SALOFALK????

Post autor: kasia000 » 12 maja 2012, 11:30

no wlasnie chcialam tak na skroty bez konsultacji z lekarzem :roll:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: ZAMIANA PENTASY NA SALOFALK????

Post autor: obyty.z.cu » 12 maja 2012, 15:50

kasia000 pisze:zastanawiam sie z powodow finansowych salofalk taniej wychodzi. Wyrazcie swoje zdanie bardzo prosze bo ja stoje na rozdrozu i nie wiem w ktora strone isc....
cóż,czasem lekarze przepisują Pentase,bo uważają że jest czyściejsza,takie lekarskie przyzwyczajenia.
W aptece pewnie jako zamiennik wydadzą Salofalk.
W naszym leczeniu ważna jest systematycznośc,więc jeśli są ekonomiczne problemy,to nie zastanawiałbym się wiele,zmieniłbym na Salofalk i tyle.
Przy okazji zaś wyjaśniłbym z lekarzem te tematy,z finansowymi sprawami także jako wyjaśnieniem.
Często lekarze przepisują droższe leki z przyzwyczajenia.
Wczoraj akurat dyskutowałem z lekarzem (innej specjalności ) moje leki,okazało się,że taka sama substancja czynna w innych lekach jest dużo tańsza i nie ma żadnych przeciwskazań na zamianę moich leków na tańsze.
W kwietniu w aptece zostawiłem ok. 500 zł. ,i tak co miesiąc.... dla mnie to duzo.
W tym miesiącu ,przy tańszych lekach ,mam nadzieję ze będzie to dużo mniej.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: ZAMIANA PENTASY NA SALOFALK????

Post autor: izo.sim » 12 maja 2012, 16:46

obyty.z.cu pisze: W aptece pewnie jako zamiennik wydadzą Salofalk.
Nie wydadzą - to nie są zamienniki. Sprawdź tu: http://www.bil.aptek.pl/servlet/pacjent ... LL=5238801

obyty.z.cu pisze:Wczoraj akurat dyskutowałem z lekarzem (innej specjalności ) moje leki,okazało się,że taka sama substancja czynna w innych lekach jest dużo tańsza i nie ma żadnych przeciwskazań na zamianę moich leków na tańsze.
Ta sama substancja czynna nie znaczy, że lek działa w tym samym miejscu. Mesalazyny mają różne "osłonki", które rozpuszczają się w różnych ph i dlatego nie można kupować ich zamiennie. Inaczej ma się sprawa czopków - wszystkie działają w wiadomym miejscu :wink:
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: ZAMIANA PENTASY NA SALOFALK????

Post autor: obyty.z.cu » 12 maja 2012, 17:00

izo.sim pisze:Ta sama substancja czynna nie znaczy, że lek działa w tym samym miejscu
tak,ale kasia000, choruje na CU ,więc to odpowiedni lek.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: ZAMIANA PENTASY NA SALOFALK????

Post autor: izo.sim » 12 maja 2012, 17:13

obyty.z.cu pisze:
izo.sim pisze:Ta sama substancja czynna nie znaczy, że lek działa w tym samym miejscu
tak,ale kasia000, choruje na CU ,więc to odpowiedni lek.
Pod warunkiem, że na recepcie będzie Salofalk, a nie Pentasa. Niestety recepty wypisują lekarze.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: ZAMIANA PENTASY NA SALOFALK????

Post autor: obyty.z.cu » 12 maja 2012, 19:06

Pod warunkiem, że na recepcie będzie Salofalk, a nie Pentasa. Niestety recepty wypisują lekarze.
_________________
ja odpowiedziałem na pytanie
kasia000 pisze:alofalk tylko w miejscu zapalnym. troszke sie boje zeby przy zmanie leku nie nastapilo zaostrzenie. nad zmiana zastanawiam sie z powodow finansowych salofalk taniej wychodzi. Wyrazcie swoje zdanie bardzo prosze bo ja stoje na rozdrozu i nie wiem w ktora strone isc....
ty rozwijasz temat o działaniu Pentasy ,tu jest nasza różnica.
Bez wahania zamieniłbym Pentase na Salofalk,czy dadzą jej w aptece czy nie to inna sprawa.
Bez recepty tego nie załatwi więc to poza tematem odpowiedzi. :oops:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

kasia000
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 01 maja 2011, 13:42
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Myślachowice

Re: ZAMIANA PENTASY NA SALOFALK????

Post autor: kasia000 » 12 maja 2012, 21:36

bardzo dziekuje Wam za odpowiedzi :roll: musze sie wybrac do lekarza ktorego juz daaaaawno nie widzialam ( recepty zalatwiane przez tel. ) iporozmawiac na temat zamiany leku :P

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ZAMIANA PENTASY NA SALOFALK????

Post autor: Mamcia » 12 maja 2012, 23:01

Leczenie CU Pentasą w tabletkach najbardziej pomaga producentowi. Nie dlatego, że to zły lek, ale dedykowany CD. Poczytajcie poradniki i kwartalniki, bo mnie wyjaśnianie co na co dlaczego już zmęczyło.
Po to wydajemy poradniki i kwartalniki, abyście mieli wiedzę z EBM. Co do lekarzy to niestety nie wszyscy wiedzą jakie są różnice między preparatami 5-ASA. Nie chcecie płacić więcej za mniej skuteczne leczenie to się kształćcie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: ZAMIANA PENTASY NA SALOFALK????

Post autor: obyty.z.cu » 13 maja 2012, 12:08

Mamcia pisze:Co do lekarzy to niestety nie wszyscy wiedzą jakie są różnice między preparatami 5-ASA. Nie chcecie płacić więcej za mniej skuteczne leczenie to się kształćcie.
no właśnie,edukacja ,pytać i szukać odpowiedzi.
Spotkałem kilku "starszych " gastroenterologów,albo inaczej,lekarzy praktykujących na oddziałach wewnętrznych szpitalnych,których wiedza jest ok.,ale za mało szczegółowa.
Często cytują teksty z konferencji,na których lobby producenckie-dystrybucyjne stawia opowieści przeróżne.
Podstawą jest "czystość" oryginału nad innymi lekami,stąd Pentasa jest super,Salofalk jest ok.,a asamax przepisują bo jest najtańszy.
Dla pacjenta oznacza to,że im lek droższy to lepszy,takie panuje przekonanie,a przecież na chorych się nie oszczędza.
Ciężko zresztą dyskutować z lekarzem,który opowiada,że maksymalna dawka leku nie może przekraczać ... mg,a to że tabletki działają gdzie indziej,a wlewki czy czopki miejscowo gdzie indziej, dla nich się nie liczy.
Stąd maksymalne dawki tabletek,często bez wlewek,kiedy jelito jest całe zajęte,
"..bo tabletki działają w całym jelicie"...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pentasa”