Cx601 Komórki Macierzyste a Przetoka

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
user99
Posty: 0
Rejestracja: 21 mar 2018, 17:39
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Nowy Sącz

Cx601 Komórki Macierzyste a Przetoka

Post autor: user99 » 21 mar 2018, 17:55

Witam!
Od 5 lat zmagam sie z przetoką okołoodbytniczą. Poczatkowo leczona hirurgicznie (sączki), następnie farmokologicznie. Obecnie lakami imunopresyjnymi. Niestety jak dotąd skutek marny, przetoka drenuje. Poza przetoką nie mam jakis wiekszych dolegliwosci. Czasami ból brzucha i sporadycznie boegunka, ale da sie z tym żyć:)
Lekarz prowadzący skierował mnie do osoby zajmujacej sie badaniem nowego leku klinicznego. Mam okazje wziasc udział jego badaniu.
Lek nazywa sie Cx601 i jest to jakas dawka komórek macierzystych pobranych od zdrowego dawcy z tłuszczu. Podobno został juz podany ponad 120 osobom. Badania trwaja na całym swiecie.
W skrócie wyglada to tak, że przed podaniem, pacjent robi kolonoskopie oraz rezonans i badania krwi. Jezeli lekarz nie widzi przeciwskazan, to zakladany jest seton na 2 tygodnie. Nastepnie przetoka jest łyzeczkowana i wstzykuje sie owy lek / lub placebo. Ponoć ani lekarz ani pacjent nie wiedza co podano. Nastepnie jest seria spotkan i obserwacji przez 54 tygodnie.
Czy ktoś z obecnych forumowiczów spotkał się z tym?
Jakieś opinie?
Mam sie czego obawiać?

asia35
Początkujący ✽✽
Posty: 107
Rejestracja: 10 lut 2018, 20:00
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: Grudziądz

Re: Cx601 Komórki Macierzyste a Przetoka

Post autor: asia35 » 15 kwie 2018, 18:52

Ja mam pytanie z innej beczki
Moja mama jest 4 dni po operacji przetoki , byl ropień . Ma założony drenaż. Wiecie ile czasu po operacji jest na gojenie a po jakim czasie wiadomo ze przetoka die nie zagoila ??? Mama jest 4 dzien po operacji dopiero a oni juz chcą wstawić jej " sztuczna stomie" aby sie szybciej goiło 😱
Mamę nic nie boli jak leży , jedyne jak sie przekręca na bok to czuje bol ( nie jakiś duży ) no i dyskomfort jakby cały czas jej cos leciało ( co prawda jak chodzi to kapie z drena krew z ropa ale to chyba normalne )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki w Fazie Badań Klinicznych”