Filgotinib - badanie kliniczne

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Filgotinib - badanie kliniczne

Post autor: izo.sim » 18 sie 2017, 00:43

Na stronie J-elity jest informacja o badaniu klinicznym Filgotinibu. Ktoś coś więcej wie na ten temat? A może ktoś bierze udział w badaniu?
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

sylweczka
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2017, 20:23
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie

badania kliniczne FILGOTYNIB na CU i nie tylko

Post autor: sylweczka » 12 lis 2017, 17:45

Witam serdecznie,
czy ktoś tutaj z obecnych brał lub bierze udział w badaniach klinicznych ostatniej fazy nad lekiem FILGOTYNIB?
Jakie są Wasze reakcje, odczucia?

kgmiral123
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 22 sie 2017, 21:15
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Re: Filgotinib - badanie kliniczne

Post autor: kgmiral123 » 20 sty 2018, 15:44

izo.sim pisze:
18 sie 2017, 00:43
Na stronie J-elity jest informacja o badaniu klinicznym Filgotinibu. Ktoś coś więcej wie na ten temat? A może ktoś bierze udział w badaniu?
Wczoraj nawiązałam kontakt z taką dziewczyną, również chorą na Crohna. Powiedziała mi ze Imuran i leczenie biologiczne na nią nie działało.w ogole dotychczasowe leczenie nie dzialalo na nią, ale jest w badaniach klinicznych tego nowewgo leku i pomaga je :grin: j. Ciesze się razem z nią..i to bardzo

Awatar użytkownika
annsk
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 29 paź 2013, 11:04
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
miasto: Krosno
Lokalizacja: Krosno

Re: Filgotinib - badanie kliniczne

Post autor: annsk » 20 sty 2018, 21:35

Ja brałem przez 6 tygodni Filgotinib. Była to 3 faza badań klinicznych ze ślepą próbą. W pierwszym etapie jest albo 200 mg albo 100 mg albo placebo. W 10 tygodniu jest kontrola. Całe badanie trwa ponad rok (przynajmniej to w którym brałem udział. Filgotinib jest to lek podawany doustnie w postaci tabletek.

Niestety Filgotinib mnie nie pomógł (przy założeniu, że dostawałem lek), tylko ja miałem, przystępując do tego badania klinicznego, poważne zaostrzenie.

Deformator
Posty: 0
Rejestracja: 27 kwie 2018, 13:09
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Katowice

Re: Filgotinib - badanie kliniczne

Post autor: Deformator » 27 kwie 2018, 13:14

Wygląda na to, że Filgotinib zacznę brać od 8 maja. Mam nadzieję po 12 tygodniach terapii zejść ze sterydów. Jakby ktoś miał pytania to zapraszam na pw.

Pozdrawiam,
Blazej

BrownSugar
Posty: 0
Rejestracja: 17 lut 2015, 12:25
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Pszczyna
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Filgotinib - badanie kliniczne

Post autor: BrownSugar » 23 maja 2018, 08:38

Też jestem w trakcie tego badania. Od 2 tygodni biorę lek (mam nadzieję, że lek). W razie pytań również zapraszam na pw.

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 234
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Filgotinib - badanie kliniczne

Post autor: mari » 24 maja 2018, 10:14

Deformator czy jesteś już po pierwszej dawce Filgotinib możesz coś więcej napisać np.cz miałeś duże zaostrzenie przed pierwszą dawką i jaka miałeś odpowiedź na imunosupresję /AZA/ jaka była reakcja na nowy lek jest coś lepiej,w jakich odległościach podawane sa kolejne dawki.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Filgotinib - badanie kliniczne

Post autor: Noelia » 27 maja 2018, 14:34

Również mnie bardzo interesuje ten temat, także jeśli ktoś bierze udział w tych badaniach klinicznych, to proszę podzielcie się tutaj swoim doświadczeniem :roll:

Na stronie J-elity lista ośrodków oraz oryginalne linki:
BADANIE KLINICZNE – NOWY LEK W TERAPII NIESWOISTYCH ZAPALEŃ JELIT
PS Są tam literówki - to jest filgotinib, a nie figlotinib ;)
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

BrownSugar
Posty: 0
Rejestracja: 17 lut 2015, 12:25
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Pszczyna
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Filgotinib - badanie kliniczne

Post autor: BrownSugar » 01 cze 2018, 19:01

Wizyty w ramach badania odbywają się co dwa tygodnie. Jest pobierana krew do badania, zbierany wywiad odnośnie dolegliwości, pomiary różnego rodzaju - waga, ciśnienie, temperatura. Przez cały czas należy wypełniać dzienniczek, w którym co wieczór określa się ilość wypróżnień, samopoczucie i siłę bólu. Raz na jakiś czas są ankiety do wypełnienia. W 10 tygodniu kontrolna kolonoskopia i kwalifikacja do daszego udziału w badaniu, jeśli lekarz prowadzący stwierdzi poprawę.

sylweczka
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2017, 20:23
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Filgotinib - badanie kliniczne

Post autor: sylweczka » 16 cze 2018, 20:43

Udział w badaniu może trwać nawet do 4 lat.
Pierwsze 3 m-ce są placebo. Placebo może trwać nawet do roku i po roku pacjent na pewno dostanie prawdziwy lek.
Wersja druga (moja) 3 m-ce placebo, a potem na 100 % przejście na lek. W tym przypadku badanie jest skrócone o rok czyli trwa max. do 3 lat. Ciekawym efektem po podaniu leku jest "faza" nasycania organizmu lekiem (ja to tak nazwałam). Od początku praktycznie widać poprawę ale trwa ona bardzo krótko. Z każdym dniem działanie leku wydłuża się. Na początku działał 2-3 h i stopniowo ten czas działania leku wydłużał sie. Po ok. m-cu czyli "fazie" nasycenia lek działa już 24h i można żyć normalnie. Prawdziwy lek biorę od 12.2017r.
Bierze się tabletkę 1x rano.
Na poczatku badania krwi i konsultacje miałam co tydzień, potem co 2 a teraz mam przewę 3 m-ce. Z wyjątkiem testu ciążowego, który trzeba wykonywać co miesiąc.
Dodam, że w momencie przejścia z placebo na prawdziwy lek byłam w silnym zaostrzeniu i w związku z tym w strasznym stanie psychicznym.
co mogę jeszcze dodać???
Warto spróbować ale trzeba przejść przez placebo a to jest istny koszmar.
minus jest taki, że prawdopodobnie lek nie zostanie wprowadzony na rynek Polski przez najbliższe kilka lat, więc za 2 lata z haczykiem jeżeli lek nie wprowadzi mnie w stan długiej remisji to choroba do mnie wróci.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Filgotinib - badanie kliniczne

Post autor: Noelia » 16 cze 2018, 21:15

BrownSugar i Sylweczka - dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi :roll:
A zauważyliście jakieś skutki uboczne leku :?:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 234
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Filgotinib - badanie kliniczne

Post autor: mari » 17 cze 2018, 17:25

Badania są chyba prowadzone w różnej formie ja wiem o badaniu randomizowanym trwajacym rok po losowaniu nie wiemy czy jest to lek czy placebo i tak jak pisze Brown Sugar w 10 tygodniu kontrolna kolonoskopia i kwalifikacja do daszego udziału w badaniu, przez kolejną randomizację jeśli lekarz prowadzący stwierdzi poprawę.

BrownSugar
Posty: 0
Rejestracja: 17 lut 2015, 12:25
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Pszczyna
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Filgotinib - badanie kliniczne

Post autor: BrownSugar » 03 lip 2018, 19:45

Mnie za 2 tygodnie czeka kontrolna kolonoskopia. Widzę znaczną poprawę, jest dużo dużo lepiej. Mniej bólu, brak biegunek. Co do skutków ubocznych - u mnie pogorszenie nastroju, aczkolwiek nie wiem, czy to wiązać z działaniem leku. Ostatnio sporo się u mnie dzieje, więc nie musi to być spowodowane lekiem, tylko sytuacją życiową.

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 234
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Filgotinib - badanie kliniczne

Post autor: mari » 02 sie 2018, 22:38

Brown Sugar ,Sylweczka, Deformator napiszcie coś jak dalej działa na Was Filgotynib zdecydowałam się na udział w tym badaniu ale po pierwszych tygodniach żadnych nawet minimalnych pozytywnych zmian nie widzę no chyba że mam placebo.

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 234
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Filgotinib - badanie kliniczne

Post autor: mari » 25 sie 2018, 11:21

Czy ktoś tutaj z obecnych na forum brał lub bierze udział w badaniach klinicznych nad lekiem fIlgotynib i dzięki temu lekowi osiągnął remisję lub przynajmniej poprawę? .Jest to ważne dla mnie bo zastanawiam się nad rezygnacją z udziału w tych badaniach być może mam placebo bo nie widzę żadnej poprawy ,wydaje mi się że jest gorzej, a każda kolonoskopia zwłaszcza wykonana w krótkim odstępie czasu od poprzedniej jest obciążeniem dla jelit i tu znów czeka mnie kolejna stąd moje obawy,bo gdyby było lepiej to warto iść dalej , jest jeszcze wprowadzony do leczenia wedulizumab który wielu osobom pomógł,sama nie wiem jak postąpić bo tak naprawdę to nie spotkałam nigdzie takiej informacji od chorych że filgotynib z zrobił coś dobrego w CU .pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki w Fazie Badań Klinicznych”