Oficjalne informacje nt leku TRUD

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Oficjalne informacje nt leku TRUD

Post autor: -Ania- » 26 sie 2015, 17:30

Czy leczenie wlewkami hialuronianu sodu (TRUD) może być alternatywą postępowania w łagodnym i umiarkowanym zaostrzeniu lewostronnej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego?

„…Wydaje się na dzień dzisiejszy, że ze względu na mechanizm działania miejscowego, a także korzystny profil bezpieczeństwa, stosowanie wlewek hialuronianu sodu jako leczenia wspomagającego w łagodnej i umiarkowanej postaci jest uzasadnione i obiecujące i stanowi ciekawą alternatywę terapeutyczną szczególnie dla chorych, którzy nie odpowiadają na leczenie mesalazyną, przed włączeniem innych, obciążony większymi działaniami niepożądanymi terapii…”

Zachęcamy do zapoznania się z nową alternatywą w leczeniu WZJG przedstawioną w artykule współautorstwa Pani Profesor Rydzewskiej. Pełna treść artykułu zostanie opublikowana również na łamach naszego kwartalnika, ale już teraz artykuł dostępny jest na stronach:

http://www.termedia.pl/gastroenterologi ... 17297.html

lub

www.mojtrud.pl


Informacja na stronie producenta, szwajcarskiej firmy NOVIERE mówi o wynikach pierwszych praktycznych obserwacji prowadzonych również w kliku polskich ośrodkach gastroenterologicznych oceniających skuteczność terapii preparatem TRUD™ stosowanym w celu łagodzenia objawów wrzodziejącego zapalenia jelita grubego o niewielkim lub umiarkowanym nasileniu, które okazały się bardzo zachęcające i które zostaną wkrótce opublikowane.

Producent dodatkowo informuje o trwającej do końca września 2015 ofercie rabatowej w ramach której, każdy pacjent któremu zalecona zostanie terapia preparatem TRUD™ skorzysta z 75% bonifikaty realizowanej w następujący sposób:

Przy zakupie 1-go opakowania preparatu TRUD™ (zawiera 7 szt. wlewek doodbytniczych) w cenie 395 PLN, pozostałe 3 opakowania pacjent będzie mógł zakupić za 1 PLN każde.

Pełna terapia preparatem TRUD™ trwa 28 dni i wymaga zakupu 4 opakowań.

Więcej informacji na stronie producenta www.mojtrud.pl
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Oficjalne informacje nt leku TRUD

Post autor: Brawurka » 27 sie 2015, 09:57

Wspaniała wiadomość! :)
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

topost
Początkujący ✽✽
Posty: 288
Rejestracja: 09 maja 2015, 21:03
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: Oficjalne informacje nt leku TRUD

Post autor: topost » 27 sie 2015, 12:28

Nie bardzo podoba mi się punkt:
W sprawie rozpoczęcia terapii za pomocą produktu TRUD™ skonsultuj się ze swoim lekarzem.
dlaczego? dlatego że mój lekarz akurat jest taki że jak jeszcze nie przekonał go do tego jakiś przedstawiciel medyczny to z miejsca storpeduje ten pomysł, że placebo itp... dodatkowo to kolejna stówa za wizytę po to tylko żeby zadać jedno pytanie.

Wolałbym go ominąć i przyjąć to na własną rękę; pytanie tylko czy można to stosować z mesalazyną? Ktoś to już przerabiał ze swoim lekarzem?
Promocja jest do końca września więc trochę czasu jeszcze mam, może do tej pory skorzystam z usług gastrologa wtedy zapytam sam ale jak ktoś juz ma jakąś wiedzę to może się nią podzieli?

W sumie preparat zdaje się być idealny dla mnie; mam zero jakichkolwiek objawów poza niedużymi krwawieniami, gastro twierdzi że przepisywanie mi teraz mocniejszych leków nie jest konieczne bo nie wymaga tego stan zdrowia a szkoda truć organizm, jednak krwawienia mimo że coraz mniejsze to jednak nie bardzo chcą całkiem ustąpić, więc takie coś co przyspieszyłoby gojenie śluzówki mogłoby okazać się strzałem w dziesiątkę - przynajmniej warto spróbować.
"Wstaję - upadam, upadam - wstaję. Przegrywam walkę kiedy się poddaję"

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Oficjalne informacje nt leku TRUD

Post autor: Brawurka » 27 sie 2015, 16:08

topost pisze:Wolałbym go ominąć i przyjąć to na własną rękę; pytanie tylko czy można to stosować z mesalazyną? Ktoś to już przerabiał ze swoim lekarzem?
Tak, ja. Moja zaleciła mi ten lek. Z tego co wiem za kilka lat ma wyjść w połączeniu z mesalazyną. Trwają badania.
Ja już zamówiłam i niecierpliwie czekam. Podobno około połowa pacjentów ma remisję od listopada i wyniki działania tego leku są super.
Niestety nikt nie zagwarantuje jak lek podziała na osoby, które mają najcięższą postać CU, czyli ja. Zobaczymy za miesiąc.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

topost
Początkujący ✽✽
Posty: 288
Rejestracja: 09 maja 2015, 21:03
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: Oficjalne informacje nt leku TRUD

Post autor: topost » 27 sie 2015, 20:31

Dzięki.
Cholera zachodzę w głowę czy brać to na własną rękę czy jednak iść na konsultację z gastrologiem ??? Najlepiej byłoby to z nim uzgodnić ale z drugiej strony jak pisałem; raz że musiałbym odczekać na wolny termin, dwa muszę i tak zapłacić 100zł za zadanie tego jednego pytania ... do tego jest to przecież zwykły kwas hialuronowy, czopki na hemoroidy proktis-m też mają jako główny składnik aktywny ten kwas a pytałem lekarza o możliwość stosowania czopków bez recepty to mówił że tak, jakie chcę ....
eh mam dylemat :)
A ktoś z forum brał to na własną rękę?
"Wstaję - upadam, upadam - wstaję. Przegrywam walkę kiedy się poddaję"

Awatar użytkownika
artur11
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 05 sie 2010, 12:18
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
miasto: Poznań
Lokalizacja: Poznań

Re: Oficjalne informacje nt leku TRUD

Post autor: artur11 » 29 sie 2015, 07:34

o co chodzi z tą cześcią "każdy pacjent któremu zalecona zostanie terapia preparatem TRUD™ skorzysta z 75% bonifikaty " ? skoro nie jest na recepte to o co chodzi?
po prostu zamawiam i mam znizke czy mam miec papier jakis od lekarza bo dziwnie to ujęli
how bad you think you got it? somebody else got it worse than you

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Oficjalne informacje nt leku TRUD

Post autor: Brawurka » 29 sie 2015, 10:21

Lek można kupić bez recepty.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

topost
Początkujący ✽✽
Posty: 288
Rejestracja: 09 maja 2015, 21:03
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: Oficjalne informacje nt leku TRUD

Post autor: topost » 30 sie 2015, 11:59

Tez się nad tym zastanawiałem i miałem nawet napisać tu na forum ale sprawdziłem i faktycznie jak pisze Brawurka, spokojnie można to kupić z bonifikatą bez recepty. A ujęli to w ten sposób chyba po to żeby pacjenci zagadywali lekarzy w sprawie tego leku (w zasadzie to chyba nie jest formalnie lek tylko wyrób medyczny, chociaż jak zapoznałem się z definicją wyrobu medycznego to ... wiem że nic nie wiem) ... taka forma marketingu, tak to rozumiem.
"Wstaję - upadam, upadam - wstaję. Przegrywam walkę kiedy się poddaję"

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Oficjalne informacje nt leku TRUD

Post autor: Brawurka » 30 sie 2015, 13:59

Ważne żeby działało i że ktoś zrobił ukłon w naszą stronę obniżając cenę. Moja paka dojdzie zapewne w poniedziałek.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

topost
Początkujący ✽✽
Posty: 288
Rejestracja: 09 maja 2015, 21:03
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: Oficjalne informacje nt leku TRUD

Post autor: topost » 31 sie 2015, 09:35

Nie no, nie żebym miał coś przeciwko takim promocjom :)
Ja poczekam dzień, dwa. Niech trochę odpuszczą te upały i też zamawiam. Miałem już nadzieję że nie będzie potrzeby bo weekend był bezobjawowy, ale niestety poniedziałek przywitał mnie powtórką z rozrywki.
Ciekawe jest to że zastosujemy to oboje; Ty z - jak sama piszesz - ciężką postacią CU i ja z postacią łagodną. Bardzo jestem ciekaw efektów, w takich dwóch skrajnych przypadkach.
"Wstaję - upadam, upadam - wstaję. Przegrywam walkę kiedy się poddaję"

topost
Początkujący ✽✽
Posty: 288
Rejestracja: 09 maja 2015, 21:03
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: Oficjalne informacje nt leku TRUD

Post autor: topost » 06 wrz 2015, 10:11

Brawurka - i jak u Ciebie? Stosujesz Trud? Jakie efekty?
Ja jestem dopiero po dwóch wlewkach, pozytywny efekt był praktycznie natychmiastowy, tzn. już pierwszego dnia po wieczornej wlewce zauważalnie lepiej, drugiego dnia jeszcze większa poprawa, ale jest coś dziwnego otóż: rano przy pierwszej wizycie w toalecie zauważam na papierze taką prawie czarną maź - z jednej strony to niepokojące ale z drugiej towarzyszy temu całkiem normalny stolec bez śladów krwi czy innych patologii, ta maź ma konsystencję właśnie tej wlewki Trud więc zakładam ze mogą to być jakieś niewchłonięte resztki, ale dlaczego w takim kolorze ? Czy Ty masz podobnie?

Nie wiem na ile może mieć wpływ stosowany jakieś 6 godzin wcześniej czopek Pentasy bo nie wiem ilu z Was to zauważyło ale Pentasa w czopku w kontakcie z wodą i np. kapnięciu na jaką biała powierzchnię np. ceramikę ubikacji zostawia ciemne, prawie czarne ślady. Mam nadzieję że to właśnie o to chodzi, bo jak pisałem stolce są normalne, normalnego koloru, normalnej konsystencji, praktycznie bez krwi ... więc gdyby to coś czarnego miałoby być wynikiem jakiś głębokich krwawień itp. to chyba stolce też byłyby zmienione i generalnie wyglądałoby to trochę inaczej.
"Wstaję - upadam, upadam - wstaję. Przegrywam walkę kiedy się poddaję"

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Oficjalne informacje nt leku TRUD

Post autor: Noelia » 22 lut 2019, 05:04

Stosował może ktoś jeszcze te wlewki TRUD z hialuronianu sodu :?:
Warto było w CU :?:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki w Fazie Badań Klinicznych”