Trud

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Trud

Post autor: cordo » 05 gru 2014, 22:57

Na Dniach Edukacji w Rzeszowie pojawił się lek o nazwie Trud. Jest to nowy lek stricte na colitis ulcerosa, na forum jeszcze o nim (chyba) nie mówiono. Trud zawiera niskocząsteczkowy kwas hialuronowy który wspomaga gojenie błony śluzowej jelita i tworzy barierę na wewnętrznej powierzchni jelita zmniejszając reakcje zapalne w błonie śluzowej jelita.

Lek jest w postaci gęstej zawiesiny i jest w formie preparatu, który podaje się na noc dojelitowo przez tyłek. Czyli dobre, jak ktoś ma zmiany w dolnej części jelita, odbytnica, część zstępująca i esowata okrężnicy. Tyle co się dowiedziałem, tutaj jest stronka

http://mojtrud.pl


Lek jest drogi bo "Cena opakowania TRUD™ 7 x 60 ml, które wystarczy na 1 tydzień leczenia, może być różna w poszczególnych aptekach. Zalecana cena maksymalna wynosi 395 PLN." Czyli 1600 zł za miesiąc leczenia? Drogo, jak zwykle przydałaby się refundacja :razz:

Proszę mnie poprawić, bo mimo, że jestem modem, to nie wiem czy powinienem to umieścić w tym dziale bo w sumie pasuje do kilku działów... :) Brał ktoś? Testował ktoś?

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Trud

Post autor: patkaas » 06 gru 2014, 20:37

Nikt się nie TRUDził? Również zainteresował mnie ten preparat, także jeśli ktoś podjął się tej terapii niech podzieli się wrażeniami ;)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trud

Post autor: Mamcia » 06 gru 2014, 21:19

Mam nadzieję, że kolejnym (spóźnionym, bo m.in czekam na to) ukarze się artykuł o kwasie hialuronowym w leczeniu proctitis.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

wtyku
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:21
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trud

Post autor: wtyku » 25 gru 2014, 00:49

dalej nikt nie stosował?

od przedstawiciela tego produktu otrzymałem informacje:
"w badaniu rejestracyjnym , udało się uzyskać remisję u prawie połowy leczonych.
Trud nie kłóci się z żadnym innym leczeniem.
Ponieważ Trud jest wyrobem medycznym, a nie lekiem, może być reklamowany bezp. do pacjentów i pacjenci mogą go sobie kupować sami - szpitale takich produktów nie kupują."

jerry_8
Posty: 0
Rejestracja: 16 sty 2015, 22:21
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trud

Post autor: jerry_8 » 16 sty 2015, 22:37

Witam,
zarejestrowałam się dopiero teraz, choć choruję od 2 lat, po to, aby powiedzieć, że stosuję TRUD trzeci tydzień i obserwuję poprawę. Poprawę jakiej nie dały mi sterydy, immunosupresja i leczenie biologiczne. Zakupiliśmy 6 opakowań, to ogromne obciążenie, ale ulga co najmniej porównywalna (zmniejszenie liczby wypróżnień i stopniowe krwawień). Nie poznałam zasad forum, więc nie będę rozpisywać się o szczegółach, ale chętnie odpowiem na pytania.
Dodam jeszcze ważne info, mam nadzieję, że to jest tu dozwolone (?) - aktualnie jest promocja na ten lek w zagranicznej aptece internetowej, przy zakupie 4 opakowań koszt niemal połowę mniejszy niż u nas. Służę dalszą informacją potrzebującym, bo nie wiem czy tu mogę jawnie wklejać jakieś linki.

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Posty: 599
Rejestracja: 20 cze 2013, 13:45
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Trud

Post autor: kalatos » 21 sty 2015, 18:44

Z całym szacunkiem jerry, ale wyglądasz jak przedstawiciel firmy produkującej ten preparat. Poczekajmy z ostatecznymi potwierdzeniami, aż kilka niezależnych osób potwierdzi działanie. 1600 PLN to poważnie przesada i przeciętnego śmiertelnika po prostu na takie leczenie nie stać. Dla mnie już VSL#3 jest drogi. Sytuację ratuje nieco promocja dla klubowiczów j-elity.
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

jerry_8
Posty: 0
Rejestracja: 16 sty 2015, 22:21
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trud

Post autor: jerry_8 » 21 sty 2015, 19:25

Regulamin dopuszcza zadawanie pytań, ale za udzielenie szczerej odpowiedzi dostaje po nosie. Jak inaczej,człowieku, mam opisać działanie leku??? Dzwoniłam do producenta, aby kupić taniej lek nuż w PL, nie są zainteresowani sprzedażą detaliczna. Przyjaciółka znalazła zagraniczna aptekę, z promocja, chciałam dać szansę innym być może na ulgę w cierpieniu, a zostałam oskarżona o chęć zarobienia na cudzym i własnym nieszczęściu. I to przez moderatora... Odechciało mi się bezinteresownie pomagać. :(

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Posty: 599
Rejestracja: 20 cze 2013, 13:45
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Trud

Post autor: kalatos » 21 sty 2015, 19:57

Moderator też człowiek, a to moje prywatne zdanie. Nie użyłem jak widzisz na Twoim poście żadnych moderatorskich przywilejów, czy tak? :) Także proponuję się nie denerwować, poczekajmy na inne opinie.
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Anonymous_13ece955

Re: Trud

Post autor: Anonymous_13ece955 » 21 sty 2015, 20:05

jerry_8, spokojnie :friends:

może napiszesz coś więcej jak wyglądała/wyglada Twoja kuracja z tym środkiem?

jerry_8
Posty: 0
Rejestracja: 16 sty 2015, 22:21
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trud

Post autor: jerry_8 » 03 lut 2015, 22:13

Czuję się w obowiązku napisać o moich kolejnych tygodniach stosowania wlewek TRUD. Otóż, tak jak pisałam wyżej, pierwsze trzy tygodnie dawały pozytywne efekty z dnia na dzień. Natomiast w kolejnym tygodniu, po silnym stresie, zaczęły się krwawienia, które (pomimo kontynuacji stosowania wlewek) nie ustąpiły i nasilają się. Biegunki też niestety wracają.

PS. Info dla tych, którym podesłałam link do apteki internetowej. Mnie, w tej sytuacji chyba na szczęście, ostatecznie nie udało się do dziś zapłacić za zamówioną przesyłkę. Pomimo telefonów i maili z prośbą o podanie brakującego do wykonania przelewu nr SWIFT (transakcja kartą nie powiodła się dwukrotnie), do dziś go nie otrzymałam. Apteka odpisuje, że nadal nie ma informacji od producenta o możliwości sprzedaży tego produktu do Polski...

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Trud

Post autor: cordo » 04 lut 2015, 14:11

no i kolejny przykład, jak stres wpływa na chorobę pomimo stosowania lekarstw

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Trud

Post autor: Brawurka » 11 cze 2015, 13:53

Wlasnie dostalam recepte :smutny:
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

ree
Początkujący ✽✽
Posty: 55
Rejestracja: 17 lip 2013, 21:46
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trud

Post autor: ree » 26 sie 2015, 11:31

Brawurka jak kuracja? Ja zaczęłam dwa dni temu :). Co prawda mam CD ale ostatnio dość porządnie krwawię z ostatniego odcinka jelita i próbuje z tym, żeby rozwiać widmo sterydów.. Pani dr dała mi dwa tygodnie na poprawę więc trzymajcie proszę kciuki!

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Trud

Post autor: Brawurka » 26 sie 2015, 11:32

Ja mam zaostrzenie już.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

topost
Początkujący ✽✽
Posty: 288
Rejestracja: 09 maja 2015, 21:03
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: Trud

Post autor: topost » 06 wrz 2015, 17:40

Pytanie do stosujących Trud:
czy w czasie leczenia pojawiła się u Was bardzo ciemna prawie czarna maź?
opisuję konkretnie o co chodzi:
rano - po wieczornej aplikacji wlewki przy pierwszej wizycie w toalecie podczas załatwienia się normalnym, prawidłowym stolcem bez krwi na papierze pojawiła się taka ciemna, prawie czarna maź ... nie mam pojęcia o co chodzi ??? potem cały czas stolce są normalne, wszystko OK.
Generalnie jestem dopiero po dwóch wlewkach i widzę pozytywny efekt ale ta dziwna substancja na papierze trochę mnie niepokoi. nie wiem czy może być to wynikiem jakiejś reakcji tego kwasu hialuronowego np. z krwią podczas gojenia? czy może połaczenie z pentasą? dziś pentasy nie brałem a wezmę na noc Trud i zobaczę jutro jak będzie. Ale moze ktoś coś wie na ten temat albo sam przerabiał na sobie takie skutki?
"Wstaję - upadam, upadam - wstaję. Przegrywam walkę kiedy się poddaję"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki w Fazie Badań Klinicznych”