Badanie kliniczne Budesonide MMX®

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wicek
Debiutant ✽
Posty: 41
Rejestracja: 14 mar 2009, 11:34
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Bochnia

Badanie kliniczne Budesonide MMX®

Post autor: wicek » 11 mar 2013, 18:25

:?: Mam CU akurat w fazie zaostrzenia (od ok 3 tygodni) i lekarka zaproponowała mi udział w badaniu klinicznym w. leku. Obecnie mam zwiększona dawkę Salofalku 500 do 3x2 tabletki, normalnie biorę 2x2.
Zastanawiam się nad przystąpieniem do programu z uwagi, że nie wiem czy dostane lek, czy placebo - połowa osób dostaje lek połowa placebo. Dziś już zaliczyłem sigmoidoskopie. Jeśli wezmę udział w badaniu do za ok 50 dni będę musiał wykonać drugą, co bez znieczulenia ogólnego nie jest najprzyjemniejsze...
Musze zdecydować się do jutra, wiec bardzo proszę o wszelkie przydatne informacje.
Dziękuje

Awatar użytkownika
wicek
Debiutant ✽
Posty: 41
Rejestracja: 14 mar 2009, 11:34
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Bochnia

Re: Badanie kliniczne Budesonide MMX®

Post autor: wicek » 11 mar 2013, 21:14

tylko Salofalk... na wizycie byłem ok 2 tygodnie temu i lekarka nie przepisała mi nic innego tylko kazała zwiększyć dawkę. Na następny dzień telefoniczne umówiła mi sigmoidoskopie którą dziś zrobiła.
U mnie zaostrzenia pojawiają się w odstępie ok. roku i do tej pory po podaniu robionych czopków (przez ok. 2 tygodnie) następowała remisja.
Zastanawiam się czy uczestniczyć w tym badaniu, bo jak trafie na placebo to jedynym lekiem będzie wspomniany Salofalk, a już mi się nie chce chorować..

Awatar użytkownika
wicek
Debiutant ✽
Posty: 41
Rejestracja: 14 mar 2009, 11:34
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Bochnia

Re: Badanie kliniczne Budesonide MMX®

Post autor: wicek » 11 mar 2013, 21:39

lekarka przekonuje że biorąc udział w badaniu klinicznym Budesonide MMX® nie będę musiał brać sterydów starszej generacji....

Anka :)
Początkujący ✽✽
Posty: 94
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:14
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: ...

Re: Badanie kliniczne Budesonide MMX®

Post autor: Anka :) » 12 mar 2013, 10:53

A jakie są skutki niepożądane ? W sumie chyba to jest ważniejsze. Bo nawet jeśli dostaniesz placebo to cały czas jesteś pod okiem ośrodka, cały czas masz prowadzony monitoring, a jakby coś się działo to można przerwać badanie itp. i włączyć normalne leczenie. Rozważ wszystkie za i przeciw po zapoznaniu się ze skutkami ubocznymi i kryteriami badania.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Badanie kliniczne Budesonide MMX®

Post autor: Mamcia » 12 mar 2013, 15:10

Budesonid w formie dojelitowej w CD jest lekiem standardowym. Ten rózni się od Entocorty i Bunenofalku tylko formula uwalniania - MMX. Działania niepożądane są niewielkie. Nie wiem czy w warunkach włączenia jest zakaz używania czopków z mesalazyny - musiałabym sprawdzić.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Anka :)
Początkujący ✽✽
Posty: 94
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:14
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: ...

Re: Badanie kliniczne Budesonide MMX®

Post autor: Anka :) » 12 mar 2013, 17:41

martita pisze:jeśli to program testowy, to te skutki za 5 lat dopiero mogą wystąpić
Ale część jest znana już w tej fazie. Dlatego pisałam już o tych znanych.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Badanie kliniczne Budesonide MMX®

Post autor: Mamcia » 13 mar 2013, 22:21

Anka:) działanie niepożądane są niewielkie i rzadkie oraz takie same jak w przypadku budenofalku i entocortu. Można się z nimi zapoznać, bo są podane w dokumentach rejestracyjnych. Pisanie o "już tej fazie" nie jest zasadne, bo to ten sam lek tylko w innym miejscu się uwalniający.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Anka :)
Początkujący ✽✽
Posty: 94
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:14
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: ...

Re: Badanie kliniczne Budesonide MMX®

Post autor: Anka :) » 13 mar 2013, 22:25

No to super. Dziękuję za oświecenie :)

Dzięciolinka
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 17 wrz 2012, 22:37
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Tłuszcz
Kontakt:

Re: Badanie kliniczne Budesonide MMX®

Post autor: Dzięciolinka » 26 mar 2013, 23:35

eee.. skoro to jest lek w fazie badań, to ja bym się wstrzymała :) przynajmniej, jeśli masz jeszcze jakieś wyjście wyjścia z remisji inne, niż wzięcie udziału w badaniu leku:)

Wg. mnie jeśli jest to badanie leku, to lepiej nie ryzykować. Dadzą ci do podpisania broszurę, gdzie będziesz musiała podpisać zgodę, min. że zostałaś poinformowana o wszelkich skutkach ubocznych, że będziesz mogła umrzeć itp. że mogą wystąpić działania niepożądane, nawet do końca życia.

Ja,
jak dotąd, wzięłam udział w badaniach naukowych dwa razy, ale to z desperacji, przed ucieczką przed operacją. Jak na razie nic nie pomogło, a wręcz przeciwnie. Strasznie boli mnie głowa, pomimo tego że odstąpiłam od badania 1,5 temu. Nie wiadomo skąd bóle głowy biorą się, a lekarze przepisują tylko dodatkowe leki przeciwbólowe. Jak bym mało brała leków. Więc jeśli jest jakiś inny sposób na wejście w remisję to ja namawiam do spróbowania tradycyjnych meteod. Lekarze dostają za to dodatkowe wynagrodzenie, przynajmniej CI u których ja brałam udział więc miedzy innymi, dlatego też namawiają pacjenta na udział w badaniu.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Badanie kliniczne Budesonide MMX®

Post autor: Mamcia » 27 mar 2013, 11:08

Moim zdaniem całkowicie bezpieczne.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
kasiia_p
Początkujący ✽✽
Posty: 107
Rejestracja: 09 gru 2008, 19:12
Choroba: CU u dziecka
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Badanie kliniczne Budesonide MMX®

Post autor: kasiia_p » 23 paź 2014, 11:08

alea iacta est.....

Imuran 1x 25mg, Salofalk 4x 500 mg, dicoflor

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Badanie kliniczne Budesonide MMX®

Post autor: Mamcia » 24 paź 2014, 20:27

Może IM tak, ale naszemu MZ nic nie idzie szybko. ale wiele zależy dod nas od naszej siły przebicia.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki w Fazie Badań Klinicznych”