Czy mozna sie leczyc humirą albo remicade na własny koszt?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
fiona

Re: Czy mozna sie leczyc humirą albo remicade na własny koszt?

Post autor: fiona » 27 mar 2015, 08:19

z tego co rozmawiałam z lekarzem istnieje możliwość opłacenia terapii biologicznej.
Humira 4500 za dawkę lub i tu nazwy nie pamiętam (wiem, że jeden zastrzyk na 20 kg masy ciała) kosztuje 1500.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy mozna sie leczyc humirą albo remicade na własny koszt?

Post autor: Mamcia » 27 mar 2015, 20:16

Ceny znamy (ten drugi to Infliksimab) natomiast adresy placówek, w których można kontynuować leczenie lub leczyć CU nie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

fiona

Re: Czy mozna sie leczyc humirą albo remicade na własny koszt?

Post autor: fiona » 27 mar 2015, 21:19

Na nfz nie wiem.
Jeżeli zdecydowałabym się na leczenie którymś z tych dwóch, to i tak muszę za całość zapłacić, brak refundacji o tym powiedzieli mi już w szpitalu.
Wiem, że to nie jest odpowiednie miejsce do zadania tego pytania. Czy są jakieś artykuły na temat leczenia mikroskopowego zapalenie jelit oraz jak wygląda osiągnięcie remisji po danym leczeniu?
To co znalazłam to jest bardzo mało, praktycznie tyle co nic.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy mozna sie leczyc humirą albo remicade na własny koszt?

Post autor: Mamcia » 28 mar 2015, 19:14

Było sporo. Przeszukaj forum. Pisała Baby i pisałam chyba ja. leczenie nie różni się od leczenia CU. Nadzieją jest budesonid MMX, który powinien być skuteczniejszy niż dejelitowy.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o leczeniu biologicznym”