Leczenie biologiczne-etap przygotowań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Smysery
Debiutant ✽
Posty: 38
Rejestracja: 04 sie 2012, 12:09
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3miasto

Re: Leczenie biologiczne-etap przygotowań

Post autor: Smysery » 16 maja 2015, 23:27

Pozwolę sobie podłączyć się do tematu bo moje pytanie też związane jest z leczeniem biologicznym. Jestem na etapie przygotowań do niego.. badania itd. Po wyjściu ze szpitala dostałam informację, że muszę sama zrobić jedno badanie (coś z gruźlica, w pon je mam) i potem wrócić do gastrologa który mną się zajmował w szpitalu. Ale na karcie ze szpitala wyczytałam że muszę też mieć zaświadczenie od stomatologa. I zastanawiam się co powinno zawierać takie zaświadczenie, czy jakiś szczegółowy opis mojego uzębienia czy ogólny stan. Czy może mi je wystawić stomatolog do którego chodzę prywatnie ( mam dośc słabe zęby więc bywam u niej często). Na wynik tego badania z gruźlica bede czekac tydzień albo dwa i chciałabym to zaświadczenie w międzyczasie załatwić. Będę wdzięczna za wskazówki.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Leczenie biologiczne-etap przygotowań

Post autor: chrzanovy » 17 maja 2015, 14:53

Smysery pisze:że muszę sama zrobić jedno badanie (coś z gruźlica, w pon je mam) i potem wrócić do gastrologa
chodzi prawdopodobnie o próbę tuberkulinową, proste jak drut, tym to sie nie ma co martwić
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%B3ba_tuberkulinowa

a od stomatologa to za cholere nie nadążam o co im idzie?
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Leczenie biologiczne-etap przygotowań

Post autor: Mamcia » 17 maja 2015, 15:38

dziwi mnie, że nie dali skierowania na badanie gruźlicy testem quantiferon. Wymogu zaświadczenia od dentysty nie ma, ale przy stanie zapalnym w jamie ustnej po podaniu biologii może się uaktywnić grożąc np zakażeniem ogólnym. Może być każdy dentysta.
Link do informacji o teście http://www.quantiferon.com/irm/content/ ... 2PK/PL.pdf
To leczenie to w ramach programu - 3 dawki??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Leczenie biologiczne-etap przygotowań

Post autor: chrzanovy » 17 maja 2015, 15:46

Mamcia pisze:dziwi mnie, że nie dali skierowania na badanie gruźlicy testem quantiferon
a bo to drogie jest i pewnie nie wszystkie szpitale robią, takoż u mnie na quanti jeździłem 2 razy do wawy i 2 razy nie chcialo wyjść, okazało sie ze krew za słaba i że tuberkulinowym to można załatwić więc pewnie o to chodzi
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Leczenie biologiczne-etap przygotowań

Post autor: Mamcia » 17 maja 2015, 16:08

Nie chodzi o to, że za test w ramach programu powinien zapłacić szpital.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Leczenie biologiczne-etap przygotowań

Post autor: chrzanovy » 17 maja 2015, 18:18

Mamcia pisze:Nie chodzi o to, że za test w ramach programu powinien zapłacić szpital.
ale jesli test robiony jest poza szpitalem macierzystym gdzie kierują na badanie to wtedy kosztuje to ponad 200 bo ja pytalem w mojrzeszowvie, ale ok bo OT:)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Smysery
Debiutant ✽
Posty: 38
Rejestracja: 04 sie 2012, 12:09
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3miasto

Re: Leczenie biologiczne-etap przygotowań

Post autor: Smysery » 17 maja 2015, 20:41

To badanie to właśnie Quantiferron Gold - badanie w kir. gruźlicy. Mam je zrobić sama prywatnie w Laboratorium Akademii Medycznej. Byłam już tam w piątek.. ale po odczekaniu 30 min na swoją kolej dowiedziałam się, że to badanie wykonują od pon do czwartku:) dlatego idę w poniedziałek. Kosztuje 150 zł. Cześć badań zrobili mi podobno już w szpitalu a resztę pewnie zlecą już w poradni. W szpitalu leżałam na oddziale chirurgii i nie miałam stałego dostępu do gastrologa. Był u mnie dwa razy a lekarze na obchodach średnio chętnie odpowiadali na pytania. Najpierw zdecydowali o operacji, a po jakiś konsultacjach zaczęli mówić o leczeniu biologicznym. Na karcie ze szpitala mam napisane ze zakwalifikowano mnie do przygotowania do leczenia biologicznego. Jak wykonam to badanie mam zgłosić się do gastrologa który do mnie przychodził w szpitalu ( Dr Wypych) i liczę że wtedy już odpowie na moje wszystkie pytania i wyjaśni co dalej.

Smysery
Debiutant ✽
Posty: 38
Rejestracja: 04 sie 2012, 12:09
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3miasto

Re: Leczenie biologiczne-etap przygotowań

Post autor: Smysery » 17 maja 2015, 20:45

Mamcia pisze:To leczenie to w ramach programu - 3 dawki??
Wstyd przyznać, ale nie wiem. Nie pytałam.. gastrolog wyjaśniła jakie leki/wlewki i jak mam brać po wyjściu, że jak zrobie to badanie to mam się zgłosić do niej. Przy wypisie była jakaś młoda lekarka/stażystka która przekazała mi tylko że mam z wynikiem szukać Pani Doktor w szpitalu.. i sobie poszła.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o leczeniu biologicznym”