Proces przyznawania leczenia biologicznego.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Proces przyznawania leczenia biologicznego.

Post autor: Tubisia » 23 lut 2018, 19:50

obyty.z.cu pisze:
23 lut 2018, 19:47
tu akurat chyba nie tak.
W sumie to też może być przyczyną. Tak czy siak nie dojdzie się do tego, ważne, że pomyślano o biologii.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

To-Masz1980
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 24 lut 2015, 12:46
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Jasło

Re: Proces przyznawania leczenia biologicznego.

Post autor: To-Masz1980 » 27 lut 2018, 11:14

Witam. Jestem po rocznym programie Humiry. Pod koniec leczenia lekarz który mnie prowadził z leczeniem stwierdził że załapie się na drugi rok programu. Sądziłem że z 12m zrobi sie 2 lata. Przy ostatnich zastrzykach Pani doktor która na oddziale szpitalnym zajmuje się programem leczenia biologicznego powiedziała że owszem, jest zmiana na lepsze czyli program będę miał jeszcze przyznany ale teraz przerwa. Jak to więc wygląda? Humire przyznano mi w 2017r w lutym. Od ok miesiac juz nie dostaje leków,czy to ma tak wyglądać? Ma byc przerwa w tym leczeniu? Macie jakies doświadczenia,wiedze jak ten proces kolejnego programu lekowego wygląda?

Awatar użytkownika
annsk
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 29 paź 2013, 11:04
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
miasto: Krosno
Lokalizacja: Krosno

Re: Proces przyznawania leczenia biologicznego.

Post autor: annsk » 27 lut 2018, 19:49

To-Masz1980 pisze:
27 lut 2018, 11:14
Od ok miesiac juz nie dostaje leków,czy to ma tak wyglądać? Ma byc przerwa w tym leczeniu? Macie jakies doświadczenia,wiedze jak ten proces kolejnego programu lekowego wygląda?
Aby rozpocząć kolejny program musi być przerwa 8 tygodni od ostatniego podania biologii.

To-Masz1980
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 24 lut 2015, 12:46
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Jasło

Re: Proces przyznawania leczenia biologicznego.

Post autor: To-Masz1980 » 27 lut 2018, 20:15

Czyli te 8 tyg to okres w którym należy lub pasuje znów podać koleją biologie czy to juz nie ma znaczenia i można leczenie rozpocząć np. za poł roku?

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Proces przyznawania leczenia biologicznego.

Post autor: Tubisia » 27 lut 2018, 21:08

NFZ nie przyzna Ci po prostu wcześniej niż po 8 tygodniach kolejnego finansowania na biologię. Dodatkowo jeśli wpadniesz w remisję też jej nie dostaniesz tylko inna potrzebująca osoba. To nie jest tak, że masz gwarantowane leczenie, musisz nadal spełniać odpowiedniw wraunki, przejść kolejną kwalifikację.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: Proces przyznawania leczenia biologicznego.

Post autor: leila » 18 lis 2018, 08:16

jezeli siostra ma hcv to nie dostainie biologicznego ?czy przy biologicznym robia badanie ze ma sie hcv? mam ja namówic najpierw n awyleczenie hcv?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Proces przyznawania leczenia biologicznego.

Post autor: alate » 18 lis 2018, 11:59

Wydaje mi się że nie dostanie... Testy z tzw.serologii infekcyjnej czyli m.in.HCV są wykonywane w procesie kwalifikacji do leczenia biologicznego
Crohn ? Z tym da się żyć !

To-Masz1980
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 24 lut 2015, 12:46
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Jasło

Re: Proces przyznawania leczenia biologicznego.

Post autor: To-Masz1980 » 06 cze 2019, 07:51

Witajcie. Wracam do tematu biologi. Dziękuje za wcześniejsze odpowiedzi. W moim przypadku przy przyznawaniu leczenia biologicznego wymagałem zabiegu operacyjnego który był nieskuteczny. Rozcinali mi przetokę. Potem gastrolog kierował mnie do chirurga który miał wystawić papier o braku skuteczności dalszego leczenia chirurgicznego co było konieczne do biologii. Leczenie miałem cały 2017 rok. Ogólnie czuję się dobrze, biorę azatiopryne 100mg 2 razy dziennie. Za miesiąc mam rezonans i kolejną kalprotektyne ( 3 m temu poziom 360 jednostek). Na jesień mam kolonoskopię. Mam pytanie, czy druga biologia to kolejna opinia chirurga o stanie przetoki? Operować nie ma czego bo rana zamknięta, zero problemów od strony przetoki. Jedyne co mnie nie pokoi to zwężenie na jelicie które wyszło na kolonoskopii rok temu które może wymagać operacji. Rozumiem że mój stan musiałby się znów pogorszyć do biologii i wystarczy np. samo podwyższenie kalprotektyny i zaostrzenie w obrazie kolonoskopii? Jak to wygląda? Mój lekarz tak mi tłumaczył ostatnio że nic z tego nie wiem. Poważnie:) Proszę o pomoc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o leczeniu biologicznym”