antybiotyk a biologia

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sylwia78
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 11 sty 2013, 14:55
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Lubliniec

antybiotyk a biologia

Post autor: sylwia78 » 31 paź 2014, 20:03

Mamciu we wtorek jade na IV dawkę biologii ale znowu jestem chora kaszel i gardło strasznie boli.dostalam antybiotyk i nie wiem czy go zażyć czy nie

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: antybiotyk a biologia

Post autor: Mamcia » 31 paź 2014, 20:07

Antybiotyk jest skuteczny tylko ( i nie zawsze) jeśli zakażenie jest bakteryjne. Jakie jest twoje nie wiem. Może to zwykle przeziębienie i wystarczą metody babci: wygrzać, wyleżeć, wyklepać, wypłukać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

sylwia78
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 11 sty 2013, 14:55
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Lubliniec

Re: antybiotyk a biologia

Post autor: sylwia78 » 31 paź 2014, 20:20

Mamciu ja juz lecze się cały tydzień babcinymi sposobami i nic nie pomaga.Dziś to juz ani lykac nie umie tak gardło boli. Jak będę chora to dostane biologię czy nie?Czy jak zazyje antybiotyk i bede w trakcie brania to tez dostane?Co mam robić bo do Warszawy mam prawie 300 km?dziękuje ze tak szybko odpisujesz.

sylwia78
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 11 sty 2013, 14:55
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Lubliniec

Re: antybiotyk a biologia

Post autor: sylwia78 » 31 paź 2014, 20:29

Mamciu ja juz lecze się cały tydzień babcinymi sposobami i nic nie pomaga.Dziś to juz ani lykac nie umie tak gardło boli. Jak będę chora to dostane biologię czy nie?Czy jak zazyje antybiotyk i bede w trakcie brania to tez dostane?Co mam robić bo do Warszawy mam prawie 300 km?dziękuje ze tak szybko odpisujesz.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: antybiotyk a biologia

Post autor: Mamcia » 31 paź 2014, 20:30

Gardła nie wiedziałam i nic nie powiem. Jak będziesz miała ostrą infekcję to biologii nie dostaniesz. W poniedziałek zadzwoń na oddział i zapytaj swojego lekarza czy w takim stanie masz jechać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: antybiotyk a biologia

Post autor: kasia38 » 31 paź 2014, 21:47

jak miałam infekcję to biologia była przesuwana
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

sylwia78
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 11 sty 2013, 14:55
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Lubliniec

Re: antybiotyk a biologia

Post autor: sylwia78 » 01 lis 2014, 21:19

Kasku to dzwon;ilas wtedy?A zazywalas antybiotyk przy infekcji?

lorema

Re: antybiotyk a biologia

Post autor: lorema » 01 lis 2014, 21:44

Mój syn brał antybiotyk (Augmentin) ale skończył trzy tygodnie przed następną dawką Remicade. Antybiotyk zapisała dr gastroenterolog.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o leczeniu biologicznym”