Leczenie biologiczne

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: alate » 23 maja 2015, 19:06

kaskaaa1502,
to dzwoń do swojego lekarza, pytaj, opisz dokładnie swój stan i niech zadecyduje
szkoda, że to już w poniedziałek, to byś sobie zrobiła badania jakieś, to na pewno pomogłoby lekarzowi w decyzji
100 km to faktycznie nie rzut beretem, po co na darmo jechać
Crohn ? Z tym da się żyć !

withapain
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 16 paź 2012, 18:12
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: withapain » 24 maja 2015, 18:02

Pytanie ode mnie: 15 miesięcy temu skończyłem brać remicade i czułem się przez cały czas brania leku i po nim świetnie. Teraz mam zaostrzenie i zapisuję się na kwalifikację do biologii, jest jednak dylemat:
Humira czy Inflectra(infliksimab)? Sama Pani Dr nie była pewna. Mam wysokie wskaźniki zapalne, ale objawy ograniczają się do gorączki w połowie dnia, bólu kości i bólów brzucha, więc są relatywnie niewielkie. Słyszałem, że infliximab poprawia bardziej "ogólnie" kondycję organizmu i ma mniej skutków ubocznych, a biorąc pod uwagę, iż mam mało objawów typowo jelitowych i w miarę łagodną wersję choroby, to skłaniałem się do ponownego spróbowania infliksimabu, ale zastanawiam się jak z jego skutecznością przy drugim cyklu.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: Mamcia » 24 maja 2015, 20:39

paula88 - steryd sterydowi nie równy, a jest jeszcze immunosupresja AZA, 6-MP lub MTX. 5-ASA też muszą być odpowiednio podane.
kaskaaa1502 - jeśli to jest anielka infekcja to podają, ale nim wybierzesz się z podróż zadzwoń do lekarza.
withapain - można by zbadać przeciwciała przeciw IFX i potem podjąć decyzję, ale rutynowo się tego nie robi.
Wybór leku nie jest prosty, ale podają i tak i tak. Z tego co wiem to nie ma zaleceń i wybór zależy od wspólnej decyzji lekarza i pacjenta.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: kaskaaa1502 » 24 maja 2015, 23:23

withapain, kiedy mnie drugi raz kwalifikowali do biologii, spytali jaki lek brałam wcześniej i jak sie po nim czułam. Kiedy powiedziałam, że infliximab i ze było cudownie ( w sensie ogromna porawa, brak jakichkolwiek objawow i zadnych skutkow ubocznych) lekarz prowadzacy stwierdził, że skoro bylo dobrze to nie bedzie zmieniał na Humirę. Tak wiec drugi raz jestem na infliximabie i jest dobrze :)
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: kaskaaa1502 » 24 maja 2015, 23:26

Mamcia, z telefonem jest właśnie problem, bo dzwoniłam do mojego lekarza, ale on jest na zwolnieniu. Pod jego nieobecność biologią zajmuje sie inna pani dr i to ona podejmie decyzje. niestety nie mam do Niej zadnego kontaktu, wiec nie poozostaje mi nic innego jak pojechac... najwyzej strace czas i pieniadze, ale mowi sie trudno...
Jestem juz w domku. Na szczęście lek został podany :)
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

withapain
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 16 paź 2012, 18:12
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: withapain » 28 maja 2015, 07:52

kaskaaa1502: I jak się czułaś po pierwszej dawce drugiej serii oraz w jak długą remisję wprowadziła Cię pierwsza seria? Ja już po pierwszej dawce remicade'u czułem się o niebo lepiej, remisja utrzymała mi się przez ponad rok po podaniu ostatniej dawki i zastanawiam się czy uda mi się ten efekt zduplikować :P

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: kaskaaa1502 » 28 maja 2015, 19:41

withapain, po pierwszej dawce pierwszej serii jednym słowem REWELACJA!!! praktycznie wszystkie objawy ustapiły momentalnie... i tak bylo do konca serii. Ostatnia dawka w czerwcu a w sierpniu znowu pogorszenie :( kolejna kwalifikacja do biologii. druga seria tez działa bardzo dobrze... (można powiedziec ze 2 lata jestem na biologii z krótką przerwą) teraz jestem po 6 dawce drugiej serii i juz sie martwie co bedzie po ostatniej... ale myslec trzeba pozytywnie... :D
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

withapain
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 16 paź 2012, 18:12
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: withapain » 28 maja 2015, 20:29

O ile dobrze pamiętam w szpitalu na MSWiA byli pacjenci, którzy otrzymywali biologię bez terminu końcowego, jeśli tylko i wyłącznie to im pomagało.

Ja sam trenuję, studiuję i prowadzę niezwykle aktywny tryb życia. Po pierwszej biologii moja waga się zwiększyła znacznie i wyglądałem dużo lepiej. Mam nadzieję, że i w tej serii uda mi się kilka kilogramów zdobyć. Pozbycie się objawów, poprawienie efektywności treningów i możliwość prowadzenia normalnego życia to taki mały karnecik na życie jaki daje mi leczenie biologiczne. Mam nadzieję, że tak samo jak sok z gumijagód nigdy nie straci efektywności. :P

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: kaskaaa1502 » 28 maja 2015, 20:38

withapain pisze:O ile dobrze pamiętam w szpitalu na MSWiA byli pacjenci, którzy otrzymywali biologię bez terminu końcowego, jeśli tylko i wyłącznie to im pomagało.
ja lecze sie w lublinie i o czyms takim nie slyszalam zeby dawali leczenie na nieograniczony czas. jak bede w lipcu na nastepnej dawce to popytam i moze sie czegos dowiem
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: patkaas » 28 maja 2015, 20:52

NFZ na pewno nie daje niczego na nieograniczony czas :mrgreen: jakieś programy wieloletnie to tylko chyba w ramach badań klinicznych, chociaż i tak na stałe to byłoby zbyt piękne.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: chrzanovy » 28 maja 2015, 21:03

muszisz miec minimum 6 miesięcy przerwy o ile mnie pamięć nie myli i wtedy starac sie o zakwalifikowanie na nastepny rok. o ile wyniki są niefajne to mozna dostac po przerwie kolejną. ale jak wyniki są zarąbiste tak jak u mnie to narazie niedostane
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

withapain
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 16 paź 2012, 18:12
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: withapain » 04 cze 2015, 15:32

3 miesiące temu miałem zmniejszaną dawkę imuranu do 50mg i wczoraj na kwalifikacji biologicznej moja doktor stwierdziła, że to tego wina iż mam zaostrzenie i że zwiększy dawkę imuranu do 100mg, a na okres 3 miesięcy zanim to nie zadziała da encorton.
Się nakłóciłem oczywiście, że sterydy przynoszą mi masę skutków ubocznych, a jeszcze nigdy nie wprowadziły mnie w remisję i powiedziała, że skonsultuje z prof. Rydzewską co ze mną dalej zrobić.
Jakieś pomysły jak mogę argumentować swoją walkę o biologię? Nie rozumiem czemu wciskają mnie na lek który mi nigdy nie pomógł a zawsze szkodził, mam wrażenie że to była taka chęć zbycia pacjenta.

Kamila
Początkujący ✽✽
Posty: 197
Rejestracja: 30 paź 2014, 17:48
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Dundee

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: Kamila » 09 cze 2015, 12:10

Hejka. Dziś miałam pierwszy raz Humirę. 4 zastrzyki i wszystkie sama zrobiłam :jupi: . Czekam na efekty z niecierpliwością. Trochę mam ręce zdrętwiałe, normalne to? Pielęgniarka powiedziała,że nie powinno tak być ale spakowała sie i poszła sobie, więc chyba normalne.

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: alate » 09 cze 2015, 12:11

Kamila pisze:Trochę mam ręce zdrętwiałe
to w ręce te zastrzyki dostałaś ?
Crohn ? Z tym da się żyć !

Kamila
Początkujący ✽✽
Posty: 197
Rejestracja: 30 paź 2014, 17:48
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Dundee

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: Kamila » 09 cze 2015, 12:42

3 w brzuch i jeden w udo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o leczeniu biologicznym”