Leczenie biologiczne

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: kaskaaa1502 » 05 lis 2014, 16:58

mam pyt z zwiazku z leczeniem biologicznym. 27.10.2014 dostalam pierwsz dawke Remisima ptzy ALT-102. dzis odebralam wynik z piatku 31.10 ALT-402. za tydziem mam jechac na druga dawke i tu pyt czy tak wysoki poziom ALT moze wykluczyc mnie z terapii?? kontaktowalam sie z lekarzem ktory kazal kupic sobie cos oslonowego na watrobe. ale martwie sie co to dalej ze mna bedzie :(
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: Mamcia » 05 lis 2014, 20:34

Czy nie bierzesz innych leków? Jeśli tak to jakie i w jakiej dawce? Wyniki nie były idealne przed podanie biolobii. Jakie masz wyniki innych prób wątrobowych. Czy przed podaniem leku miałaś badania na zakażenie wirusowym zapaleniem wątroby. W opisie produktu leczniczego jest napisane
Przypadki dotyczące wątroby i dróg żółciowych
Po wprowadzeniu produktu leczniczego na rynek bardzo rzadko obserwowano przypadki żółtaczki i nieinfekcyjnego zapalenia wątroby, niektóre z objawami autoimmunologicznego zapalenia wątroby. ..... Jeśli wystąpi żółtaczka i (lub) aktywność AlAT jest ≥5 razy większa niż górna granica normy, należy zaniechać stosowania produktu leczniczego Remicade i wykonać dokładne badania występujących zaburzeń.
.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: kaskaaa1502 » 05 lis 2014, 20:41

Mamcia, biore entocort 9mg, pentasa 3x2, debutir 2x1, enteromax 2x1, esseliv 3x2, sylimarol 2x1, controloc 2x1, levomine 1x1(od roku) o ktore badania dokladnie pytasz?? z watrobowych znam tylko ALT i AST.
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: Mamcia » 05 lis 2014, 20:59

Czyli rozumiem, że AST w normie. Nie jestem lekarzem, ale gdybym była to przed wykonaniem dokładnych badań bym biologii nie dała. Powinnaś także prześledzić interakcje leków nawet tych bez recepty, bo przy tej liczbie muszą one być.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: kaskaaa1502 » 05 lis 2014, 21:12

tak AST w porzadku. pani dr jak zobaczyla wyniki spytala czy nie mam jakis objawow (bolow) w okolicy watroby. ale mnie nic nie boli oprocz stawow. moze powtorzyc badania?? moze sie pomylili??
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: Mamcia » 06 lis 2014, 20:13

Oczywiście powtórz, bo mgli mieć w maszynie jakiś błąd (odczynnik, kalibracja, zanieczyszczenie).
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: kaskaaa1502 » 06 lis 2014, 20:23

zrobie prywatnie w innym laboratorium
wyniki z wczoraj ALT-253 AST-88 i nie wiem co dalej robic
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

malvinkaa11
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2014, 12:51
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Bruksela

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: malvinkaa11 » 03 gru 2014, 14:10

artur11 pisze:A ja mam pytanie, czy ma ktoś wiedzę na temat dostępności leczenia biologicznego za granicą dla CU? Mam na myśli stale leczenie a nie 3 dawki jak u nas? Ktoś zna jakies przyjazne kraje w Europie albo poza? Szukalem jakichs informacji ale nie moge sie doszukać konkretów...
Ja lecze się w Belgii. W piątek zaczynam terapie biologiczna. CU stwierdzono u mnie w lipcu tego roku. Biore Pentasa, Clipper, brałam tez inne sterydy i AZA. Nie było pożądanych efektow wiec moja lekarka zalecila biologie. W piątek dostane 4 dawki, za miesiąc dwie a później co dwa tygodnie po jednej. Moja ubezpieczalnia musiala wydac zgode na refundacje tego leku. Na szczęście nie robili zadnych problemów.

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: palula88 » 20 maja 2015, 10:23

Jezeli mi nie pomagaja leki przeciwzapalne to moge starac sie o biologie? Przyznam ze nie bylam leczona sterydami bo u mnie poprostu nke ma krwawien. Nie wiem co mam robic dalej...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: Mamcia » 20 maja 2015, 19:49

Czyli tak na prawdę nie byłaś leczona, bo biologia to najwyższy szczebel drabinki.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: palula88 » 21 maja 2015, 23:15

Najwyzszy ale czy nie lepszy niz np leczenie sterydami?
Imuran 100mg

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: kaskaaa1502 » 23 maja 2015, 12:25

pewnie było o tym juz miloin razy, ale nie mogę się doszukać odpowiedziego wątku, dlatego spytam tutaj: jak to jest z podaniem biologii przy przeziebieniu? coś mnie zaczyna brać a w poniedzialek mam kolejna dawke... nie jest tragicznie, tylko katar i troche głowa boli... mogą nie chcieć podac mi leku?
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: kaskaaa1502 » 23 maja 2015, 12:29

palula88, i sterydy i biologia mogą mieć skutki uboczne. wszystko zalezy od organizmu. moze być np tak, że pięknie zareagujesz na sterydy, wejdziesz w remisje i biologia nie bedzie potrzebna... moze byc tez tak, że nawet jeżeli podadzą Ci biologię Ty nie zareagujesz na nią i zupełnie nie pomoze... Leczenie naszych chorób standardowo chyba zaczynają od przeciwzapalnych i sterydów. a jeśli to nie dziala wtedy rozwazana jest biologia. Leczenie biologiczne to tez nie jest cudowny lek ktory wszystkich i wszystko uzdrawia...
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: atabe » 23 maja 2015, 14:47

kaskaaa1502, w Wawie przeziębienie nie przeszkadzało , ale było bez gorączki, głównie katar

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: kaskaaa1502 » 23 maja 2015, 15:38

atabe, no ja właśnie gorączki nie mam (i oby tak zostało) ale kurcze martwie sie ze pojade ponad 100km bez sensu...
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o leczeniu biologicznym”