Leczenie biologiczne

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: kalka_96 » 09 cze 2015, 12:43

alate pisze:to w ręce te zastrzyki dostałaś ?
:o
na pewno chodziło o co innego. zdrętwiałe ręce po podaniu dawki

Humirę można podawać albo w brzuch albo w uda.

Kamila, zadzwoń do lekarza. tak dla spokojności

Kamila
Początkujący ✽✽
Posty: 197
Rejestracja: 30 paź 2014, 17:48
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Dundee

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: Kamila » 09 cze 2015, 12:43

mialo być dwa w brzuch i po jednym w każde udo ale w udo niefajnie jest więc - bardziej bolało i troche więcej krwi, więc ostatni w brzuch poszedł też.

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: kalka_96 » 09 cze 2015, 12:52

Kamila pisze:troche więcej krwi

krwi? :neutral:

przyjęłam w życiu już 'trochę' takich humirowych zastrzyków i powiem Ci, że krwi zawsze było tyle, co nic. a czasem prawie wcale.

Kamila
Początkujący ✽✽
Posty: 197
Rejestracja: 30 paź 2014, 17:48
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Dundee

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: Kamila » 09 cze 2015, 12:52

Właśnie przeczytałam ulotkę (wiem, powinnam wcześniej) odrętwienia są jako częsty skutek uboczny - 1 na 10.

Kamila
Początkujący ✽✽
Posty: 197
Rejestracja: 30 paź 2014, 17:48
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Dundee

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: Kamila » 09 cze 2015, 12:55

tak z pół chusteczki nasiąknęło i bolało bardziej jak w brzuch. Sama sobie to robiłam pod okiem pielęgniarki więc może coś nie tak zrobiłam.

Kamila
Początkujący ✽✽
Posty: 197
Rejestracja: 30 paź 2014, 17:48
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Dundee

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: Kamila » 09 cze 2015, 21:59

Gdyby ktos mial podobny problem to informuje,że po kilku godzinach odrętwienie minęlo :)

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: alate » 10 cze 2015, 08:48

ja dostawałam tylko w uda, w miejscu wkłucia utrzymywał się czasem lekki ból, ale ręce nie bolały mnie nigdy. Ale ile osób , tyle reakcji
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: kaskaaa1502 » 11 cze 2015, 21:59

Witajcie... mam pytanie dotyczące leczenia biologicznego, ale nie tylko... Mianowicie: wiem, że podczas leczenia i około 6 miesięcy po zakończeniu nie można zajść w ciążę... i tu moje pytanie: Dlaczego? jakie są przeciwskazania? Co złego może sie wydarzyć? szperam i szukam, ale nic na ten temat nie mogę znaleść...
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Awatar użytkownika
lordi18
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 13 sty 2014, 20:07
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Nowe

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: lordi18 » 13 cze 2015, 15:47

kaskaaa1502 pisze:Witajcie... mam pytanie dotyczące leczenia biologicznego, ale nie tylko... Mianowicie: wiem, że podczas leczenia i około 6 miesięcy po zakończeniu nie można zajść w ciążę... i tu moje pytanie: Dlaczego? jakie są przeciwskazania? Co złego może sie wydarzyć? szperam i szukam, ale nic na ten temat nie mogę znaleść...
ja jestem w trakcie badań klinicznych nad dawkowaniem humiry, muszę uważać na to, aby w ciąże nie zajść. dlaczego? bo nie wiem jaką dawkę leku dostaje i nie wiadomo jak ona może działać na dziecko :)
"Jam jest Hermes... własne skrzydła pożerając oswojon zostałem..."

Azatiopryna 3x1, Asamax tabletki 3x2... I niestety nic nie działa...

Od 5.05.2015 pierwsza dawka humiry... I mam spokój.... Aż mi dziwnie :D

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: Mamcia » 13 cze 2015, 20:57

Zawsze tak jest, że wiedz na temat wpływu leków na przebieg ciąży, płód i zdrowie dziecka rośnie bardzo powoli. Pierwsze dane pochodzą zwykle od pojedynczych przypadków, gdy kobieta nie stosowała skutecznej antykoncepcji i mimo zajścia w ciążę lekarze nie zdecydowali się na przerwanie terapii. Może za klika lat zalecenia dot. leczenia biologicznego zmienią się tak jak dotyczące immunosupresji.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Adilka1
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:22
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: Adilka1 » 09 lis 2015, 23:22

Mamcia pisze:Alishia o leczeniu biologicznym są napisane tony i na forum i w2 naszych kwartalnikach. Jest program leczenia finansowany w ramach programów lekowych, który trwa rok i warunkiem zakwalifikowania do niego jest zobowiązanie do skutecznej antykoncepcji.
Witaj,
czy mozesz podeslac mi przydatne linki?
Ciezko choruje na CU, pragne wrocic do kraju po pobycie w Norwegii. Zalezy mi na tym, by jak najszybciej dowiedziec sie o leczeniu biologicznym w Polsce.
Z gory dziekuje.

karolek0303
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 cze 2014, 19:07
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Wieluń

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: karolek0303 » 10 lis 2015, 07:39

Adilka1 pisze:
Mamcia pisze:Alishia o leczeniu biologicznym są napisane tony i na forum i w2 naszych kwartalnikach. Jest program leczenia finansowany w ramach programów lekowych, który trwa rok i warunkiem zakwalifikowania do niego jest zobowiązanie do skutecznej antykoncepcji.
Witaj,
czy mozesz podeslac mi przydatne linki?
Ciezko choruje na CU, pragne wrocic do kraju po pobycie w Norwegii. Zalezy mi na tym, by jak najszybciej dowiedziec sie o leczeniu biologicznym w Polsce.
Z gory dziekuje.
Ja mogę Ci powiedzieć jak wygląda dostanie się do programu leczenia biologicznego humirą w świętej rodzinie w łodzi.
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: Mamcia » 10 lis 2015, 20:32

W CU to w zasadzie badania kliniczne, bo programu nie ma. Może będzie, ale..... To lepiej polecz się w Norwegii jeśli wymagasz biologii i wróć w remisji. To nie jest kraj dla chorych ludzi.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

pitt1963
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2014, 05:35
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: pitt1963 » 27 lut 2016, 10:47

leczenie biologiczne:
info www.zapaleniejelitagrubego.pl
Alishia pisze:Witam,
zastanawiam się nad leczeniem biologicznym.Kompletnie nie mam pojęcia jak to wygląda.
Zastanawia mnie tylko jedno-ile trwa takie leczenie?Pewnie to sprawa indywidualna,ale ciekawa jestem ile mniej więcej zajmuje to czasu i co jaki czas trzeba zgłaszać się po kolejne dawki?
Wyczytałam,że nie można podczas zajść w ciążę i trochę mnie to przeraża,bo około maja planowałam właśnie zajść w ciążę.Mam już 30 lat...zegar tyka;)Kiedy jak nie teraz.
pitt1963

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Leczenie biologiczne

Post autor: Mamcia » 27 lut 2016, 21:28

Szczerze, to strona mnie rozłożyła. Nic o ekspertach, badaniu, jakieś odnośniki do stron amerykańskich. Podchodziła bym do tego z ogromną rezerwą. To może być wydmuszka zbierająca dane osobowe.
Może ktoś sprawdzi.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2016, 21:54 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o leczeniu biologicznym”