biologia - kiedy można ? CD

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mthaiger
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2014, 16:43
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: kraków

biologia - kiedy można ? CD

Post autor: mthaiger » 11 wrz 2014, 13:37

Witam wszystkich !

Ratujcie bo zwariuje i zamiast na konsultacje do gastroendokrynologa zgłosze się do psychiatry.

Miałem konsultacje z 2 różnymi lekarzami których nazwisk nie chce wypisywać póki co.
Moja sytuacja wygląda w skrócie tak że od kwietnia lecze się na CD jestem na metronidazolu i cipronexie i entocorcie. CRP jednak skacze jak sobie tam chce. Raz jest 16 tydzień później 40. Dzisiaj jednak jeden lekarz powiedział mi że nie potrzebnie bawie się w antybiotyki tylko on by zastosował humire. Drugi zaś ABSOLUTNIE nie chce się zgodzić na biologie z powodu 2 małych ropni i podejrzenia przetok. I chce zastosować inny antybiotyk.
WIĘC O CO TU CHODZI ?! :!: :evil: :mad: :mad: Jak dwóch fachowców może się wzajemnie zaprzeczać ?
Ktoś może wie jakie są przeciwskazania do stosowania biologii ? Przyjmował ktoś biologie z ropniami albo przetokami ? Prosze a wszelkie wypowiedzi .
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2014, 14:18 przez mthaiger, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Posty: 640
Rejestracja: 17 lut 2007, 13:11
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: biologia - kiedy można ? CD

Post autor: megi_25 » 11 wrz 2014, 14:14

O ile pamiętam, to ropnie są przeciwskazaniem do humiry.
U nas przy aktualnym zaostrzeniu zastosowano mesalazynę, entocort, niestety nie zadziałał. Było podejrzenie ropnia i skierowano na tk, by się upewnić, a gdy to wykluczono dopiero podano encorton.
Także ropnie na pewno są przeciwskazaniem.
Entocort to dobry steryd,bo działa miejscowo,niestety z tego co zauważyłam to ciężko,by akurat udało mu się trafić w dane miejsce. U nas dwa razy mimo,że zmiany w idealnym dla entocortu miejscu to nie zadziałały, stąd mocny steryd.
Crp po miesiącu brania ciągle spada.

A na przetoki biologia jak najbardziej :wink:
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: biologia - kiedy można ? CD

Post autor: Mamcia » 11 wrz 2014, 15:02

Odpwiedź trudna, bo pytanie brzmi czy oprócz zmian okołoodbytowch są inne. Sądząc po leczenie to w okolicy kątniczo-krętniczej. Co do ropni, to jeśłi się nie goją po leczeniu miejscowym i systemowym można je zaopatrzeć chirurgicznie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o leczeniu biologicznym”