zaostrzenie po odstawieniu antybiotyku

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
leksiasta
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 14 lis 2010, 13:14
Choroba: CD
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk

zaostrzenie po odstawieniu antybiotyku

Post autor: leksiasta » 10 lut 2014, 14:52

Witam,
od 10 miesięcy jestem na Humirze. Do tej pory czułam się naprawdę świetnie, póki nie wzięłam antybiotyku. Miałam do wyrwania dwie ósemki, więc przyjęłam dwa razy 4-5dniową kurację antybiotykami (tylko tyle dni brałam, bo źle się czułam). Jest już dwa tygodnie po wyrwaniu a ja nadal odczuwam bardzo bolesne skurcze, podwyższoną temperaturę i mam problemy z wypróżnianiem. Mam do was pytanie. Miał ktoś już tak? Czy to przejściowe? Czy mam obawiać się nawrotu choroby? :( Za niecałe dwa miesiące odstawiają mi lek. Miesiąc temu lekarz mówił, że wyniki są dobre i wskazuje to na duże prawdopodobieństwo remisji. Ale ja czuję się okropnie i nie wiem już co o tym myśleć. Chętnie poczytam opinie innych :)

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: zaostrzenie po odstawieniu antybiotyku

Post autor: Ania406 » 10 lut 2014, 16:33

leksiasta, ja z reguły po antybiotyku tak mam - stan podgorączkowy, biegunka, ból brzucha, ale zwykle po kilku tygodniach przechodzi. Uważam wtedy jeszcze bardziej na to co jem, dużo piję i zawsze lecę na konsultacje do mojego gastro - lepiej dmuchać na zimne :) Mam nadzieję, że Ci przejdzie, tymczasem umów się do swojego lekarza. Zdrówka!
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: zaostrzenie po odstawieniu antybiotyku

Post autor: cordo » 11 lut 2014, 14:49

leksiasta pisze:Mam do was pytanie. Miał ktoś już tak? Czy to przejściowe? Czy mam obawiać się nawrotu choroby?
to jest standard który dość często się zdarza, ponieważ antybiotyki nieźle jadą po jelitach, dlatego staraj się nie zażywać antybiotyków, a jak już to bardzo łagodne.

poza tym jedz równolegle probiotyki, siemię lniane, dużo warzyw, owoców. Może nic nie będzie :razz:
Ostatnio zmieniony 11 lut 2014, 14:50 przez cordo, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o leczeniu biologicznym”