katar a lek biologiczny

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
konrad898
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2013, 18:00
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: lubień

katar a lek biologiczny

Post autor: konrad898 » 29 mar 2013, 18:11

co zrobić bo jestem po 1 dawce remicade i mam kater i lekkkie przeziębienie co z tym zrobić ???

doprecyzowałam temat
Ostatnio zmieniony 29 mar 2013, 21:10 przez konrad898, łącznie zmieniany 1 raz.
kwiatek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: katar a lek biologiczny

Post autor: Mamcia » 29 mar 2013, 21:59

Moim zdaniem nic. Lekkie przeziębienie przejdzie samo. Jakby nie przechodziło to inna inszość.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: katar a lek biologiczny

Post autor: Miska Ryżu » 29 mar 2013, 22:59

Tez uważam że nic, problem może być jak będziesz chory co chwile.
Smutno Ci? A może budyń? :)

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: katar a lek biologiczny

Post autor: Artur rodzic » 30 mar 2013, 13:35

Uważam, że jednak warto skontaktować się z lekarzem prowadzącym, to on musi podjąć decyzję co do tego czy można podać 2 dawkę w terminie, czy też trzeba przesunąć jej podanie. Przy początkowych dawkach pewnie, że lepiej ich nie przesuwać gdyż czas miedzy ich podawaniem jest niewielki 2, a następnie 4 tygodnie, no ale cóż jak trzeba to trzeba. Jeśli chodzi o leczenie przeziębienia to przynajmniej mój syn Adam jest leczony normalnie przez lekarzy w rejonie którzy oczywiście wiedzą na co choruje i jak jest leczony.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: katar a lek biologiczny

Post autor: maggie0278 » 30 mar 2013, 17:30

Mojej Klaudii zdarzało się dostać Humirę jak miała katar, ale osłuchowo było o.k a warunek konieczny do podania biologii to BRAK gorączki.

Bo ostatnio tak właśnie było, katar był,gardło lekko czerwone ale lekarz mówił, żeby przyjechać. Tylko, że w międzyczasie wystąpiła temperatura i już nam odmówiono podania tej dawki.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: katar a lek biologiczny

Post autor: Mamcia » 30 mar 2013, 20:39

O podaniu dawki zawsze decyduje lekarz prowadzący co jest ważne szczególnie na początku.
(na zachodzie w wielu krajach humirę ma się w domu, a kupuje w aptece) Chodzi o to aby nie panikować tylko poczekać parę dni, aż się sytuacja wyklaruje. Jak się rozwinie choróbsko to zadzwonić.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kasiaz
Początkujący ✽✽
Posty: 115
Rejestracja: 02 paź 2006, 11:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: katar a lek biologiczny

Post autor: kasiaz » 15 cze 2014, 12:20

syn od 6 miesiecy jest na humirze _ niestety ma czeste infekcje katar kaszel bez temperatury. co robicie przy infekcjach? dzisiaj znowu kaszel, katar - jakie leki sa bezpieczne? niestety lekarz prowadzacy wyjechal... czy lekarze przypisuja wam antybiotyki przy humirze? pozdrawiam

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: katar a lek biologiczny

Post autor: Artur rodzic » 15 cze 2014, 12:26

Adam od kilku lat jest na Remicade. Całe szczęście, że niezbyt często łapie przeziębienia. Jednak jeśli już coś go dopadnie to jest leczony tak jak każde inne "zdrowe" dziecko. Jeśli pediatra uzna, iż jest potrzebny antybiotyk to go podaje, jeśli zaś zaleci np leki przeciwwirusowe, to także je podajemy.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: katar a lek biologiczny

Post autor: Tubisia » 15 cze 2014, 14:54

kasiaz, ja ostatnio miałam zapalenie zatok i bakeryjno/grzybicze zapalenie gardła na Humirze. Na zatoki dostałam sinupred, na temperaturę (37,6) apap. Moja pani internistka zabroniła mi brać przy infekcjach nurofenów czy ibupromu, za to spokojnie można brać paracetamol (w szczególności apap z osłonką, która nie drażni jelit). A że owa dolegliwość mnie łapie co chwila, raz miałam lekki antybiotyk.
Artur rodzic pisze: Jeśli pediatra uzna, iż jest potrzebny antybiotyk to go podaje, jeśli zaś zaleci np leki przeciwwirusowe, to także je podajemy.
Dokładnie. Infekcję trzeba jak najszybciej zwalczyć, by nie było gorzej.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

kasiaz
Początkujący ✽✽
Posty: 115
Rejestracja: 02 paź 2006, 11:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: katar a lek biologiczny

Post autor: kasiaz » 16 cze 2014, 09:28

dzięki za odpowiedź - syn jest teraz pod opieką inne lekarza , wcześniej był na remicade i wtedy jak tylko pojawiała się infekcja reakcja lekarza była natychmiastowa - nie wyłączając antybiotyków ( zinat, ciprinol) . Natomiast lekarz prowadzący w trakcie Humiry skłania się ku domowym sposobom leczenia przeziębień i nieingerowania antybiotykami - niestety po ustąpieniu kataru pojawia się kaszel, po kaszlu katar i tak w kółko - przy braku temperatury, czasami tylko skoczy do 37 - a wszystko to powoduje częste wizyty wc i osłabienie . Na szczęcie humira zadziałał na łuszczyce - praktycznie od stycznia zniknęła. pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o leczeniu biologicznym”