Gronkowiec zlocisty

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
leksiasta
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 14 lis 2010, 13:14
Choroba: CD
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk

Gronkowiec zlocisty

Post autor: leksiasta » 25 lut 2012, 15:24

Witam wszystkich,
leczę się lekiem biologicznym Remicade ,już ponad rok. Od paru miesięcy borykam się z bardzo bolącymi wrzodami na pośladkach i udach. Na początku w formie niedużych pryszczy ropnych, a potem zaczeły robić się coraz większe. Zaatakowało mi także łydkę ,wielki wrzód został nacinany i leczony chirurgicznie. Diagnoza: Gronkowiec złocisty. Dostałam antybiotyk doustnie "Biseptol". Ponownie zrobiono mi badanie. Po antybiotyku wynik był negatywny. Nie miałam już gronkowca, wrzody na pośladkach i udach zaczęły znikać. Minął niecały miesiąc i po podaniu leku Remicade wszystko wróciło z powrotem. Trzymam higienę , dezynfekuję tę miejsca, smaruję maściami i zalepiam wszystko gazikami ,żeby ubrania tego nie obcierały.
Czy ktoś z was przechodził coś takiego? Co robić? Czasem nie można nawet usiąść i chodzić,taki ból.

Aga
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 07 lis 2005, 16:13
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: W.
Kontakt:

Re: Gronkowiec zlocisty

Post autor: Aga » 04 kwie 2012, 21:42

ja miałam coś takiego po humirze na udzie miałam wycinane ropnie -wylądowałam w szpitalu na te ropnie po podaniu leku zaczęły się pojawiać pod pachami i na nodze -Boże co za ból. Niesty musiałam przerwać biologiczne bo byłabym pocięta na całym ciele. Lekarz skwitował krótko-to znaczy że humira działała. Hmm .

Dodano: 04-04-2012
pisałam trochę szerzej na ten temat w watku "leczenie biologiczne a gronkowiec"

Zablokowany

Wróć do „Ogólnie o leczeniu biologicznym”