Pytania dotyczące leczenia biologicznego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karolka91
Początkujący ✽✽
Posty: 123
Rejestracja: 21 sty 2014, 19:37
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące leczenia biologicznego

Post autor: Karolka91 » 23 lis 2014, 16:29

Kochani, mam wielki dylemat. Czego można się spodziewać jeżeli Humira nie działa i ile ma czasu na zadziałanie? Biorę ją od września, były może 2-3 tyg. w październiku kiedy miałam wrażenie, że jest troszkę lepiej. Niestety od tej pory stopniowo się pogarsza. Zaczynałam z biegunką po kilkanaście razy na dobę, w lepszym czasie było to nawet 5 razy i nie tak bardzo wodniste. Teraz znów jest po 9 razy, woda z krwią. Znów nie pamiętam kiedy się przestałam całą noc, nie wyrabiam z praniem spodni i piżam. Jest to bardzo trudne, bo mieszkam z dziewczynami na stancji, muszę jakoś na uczelnię chodzić. Nie wiem sama co robić i co myśleć. Jestem przerażona. We wtorek mam wizytę w Warszawie, ale chciałbym wiedzieć czego mogę się spodziewać. :cry: Z góry dziękuję za odpowiedź.

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Pytania dotyczące leczenia biologicznego

Post autor: kalka_96 » 23 lis 2014, 17:08

Karolka91, brałaś wcześniej remicade?
u mnie humira zrobiła straszne zaostrzenie (ropnie, przetoki i inne ''atrakcje'') po pół roku brania.
jakoś nie widzę efektu po humirze. znacznie bardziej działa żywienie.
brałaś remicede?
może nie będą od razu chcieli kroić, może uda się zastosować jeszcze inne leczenie, może jakiś program lekowy....

Awatar użytkownika
Karolka91
Początkujący ✽✽
Posty: 123
Rejestracja: 21 sty 2014, 19:37
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące leczenia biologicznego

Post autor: Karolka91 » 23 lis 2014, 17:15

Brałam Remika od kwietnia do września. Wcale nie hamował mi zaostrzenia, bo w sierpniu miałam kalprotektynę ponad 1800, podwyższone parametry wątrobowe i wysokie OB. Bardzo się boję co będzie dalej i jak teraz przyjdzie mi funkcjonować, bo powiem szczerze, że tak dłużej nie wytrzymam. Te powroty z brudnymi gaciami niszczą mi psychę. Co zazwyczaj proponują standardowo?

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Pytania dotyczące leczenia biologicznego

Post autor: kalka_96 » 23 lis 2014, 17:52

Karolka91 pisze:Co zazwyczaj proponują standardowo?
u mnie była mowa tylko o operacji.

lorema

Re: Pytania dotyczące leczenia biologicznego

Post autor: lorema » 23 lis 2014, 18:40

Kiedy mój syn miał biegunkę w czasie podawania Humiry, to brał Encorton i Metronidazol - była poprawa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o leczeniu biologicznym”