Pulsowanie ciała i sterydy

Wraz z sulfasalazyną i preparatami 5-ASA, kortykosteroidy są najczęściej stosowane jako leki podstawowe zarówno w Wzjg jak i ChL-C. Główne działanie lecznicze glikokortykosteroidów polega na wykorzystaniu ich właściwości przeciwzapalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zoha3110
Początkujący ✽✽
Posty: 59
Rejestracja: 22 paź 2010, 17:04
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pulsowanie ciała i sterydy

Post autor: zoha3110 » 27 lut 2012, 14:10

Ja też mam takie pulsowanie i bardzo dokucza mi dudnienie w uszach przypominające przepływ krwi. Od sterydów mam małe nadciśnienie ale oprócz tego bardzo drżą mi ręcę i wogóle cała się trzesę czasami zwłaszcza po wysiłku lub kiedy sie denerwuję. Drżą mi mięśnie a nawet szczęka. Czasami to nie mogę spokojnie zjeść ani się napić. Zaczęło się 2 miesiące temu po 10 mięsiacach przyjmowania Encortonu i Budenofalku równocześnie. Miał ktoś może podobnie? Jest szansa że to przejdzie po odstawieniu leków? Gastro kazała odstawiać Encorton ale pomimo zmniejszania dawek nie ma żadnej poprawy..
Aktualnie biorę: Asamax 500: 3x3

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Pulsowanie ciała i sterydy

Post autor: Natalka » 27 lut 2012, 14:36

zoha3110, zadałaś już te pytania w tym wątku viewtopic.php?t=3306&postdays=0&postorder=asc&start=165 nie ma potrzeby pisania o jednym i tym samym problemie w kilku tematach.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

zoha3110
Początkujący ✽✽
Posty: 59
Rejestracja: 22 paź 2010, 17:04
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pulsowanie ciała i sterydy

Post autor: zoha3110 » 27 lut 2012, 14:57

ok, przepraszam :oops:
Aktualnie biorę: Asamax 500: 3x3

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
Posty: 634
Rejestracja: 27 gru 2010, 10:38
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Pulsowanie ciała i sterydy

Post autor: dariah4 » 10 cze 2012, 18:54

A ja nie biorę sterydów, a właśnie od jakiegoś czasu czuję bicie serca i takie jakby pulsowanie jakby to powiedzieć w głowie. Zwłaszcza czuje coś takiego jak się zmęczę. Ostatnio zrobiłam morfologię i mam kiepskie wyniki. Czy to może być spowodowane właśnie złymi wynikami, braniem innych leków niż sterydy i takim ogólnym osłabieniem organizmu?
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Pulsowanie ciała i sterydy

Post autor: maggie0278 » 12 cze 2012, 19:12

Słabe wyniki mogą być przyczyną słabego samopoczucia, gdy Hgb jest niska i RBC to objawy z tytułu niedokrwistości są właśnie takie : mroczki przed oczami, ogólne osłabienie, zawroty głowy.
Jakie konkretnie wartości w wynikach masz nieprawidłowe? A jakieś suplementy dariah4 wcinasz ?
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
Posty: 634
Rejestracja: 27 gru 2010, 10:38
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Pulsowanie ciała i sterydy

Post autor: dariah4 » 13 cze 2012, 17:43

Najgorzej jest z hemoglobiną i żelazem. Hemoglobina chyba 7,5 przy normie od 12, a poziom żelaza też mam właśnie za niski poziom. Od około tygodnia biorę żelazo w tabletkach, kwas foliowy i enterol.
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Pulsowanie ciała i sterydy

Post autor: maggie0278 » 13 cze 2012, 23:41

No to już wiadomo od czego to złe samopoczucie Daria.
A jeśli chodzi o żelazo to polecam ActiFerol. Jest to preparat dla niemowląt, dzieci i dorosłych, zależnie od tego jakie jest jego stężenie .
Jest w tabletkach i w saszetkach do rozpuszczania, zawiera żelazo w unikalnej, zmikronizowanej formie i dzięki temu dużemu rozdrobnieniu jego przyswajalność jest dwukrotnie wyższa.

Możesz też zapytać lekarza o kwas foliowy i vit.B6, bo ten zestaw działa krwiotwórczo.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
Posty: 634
Rejestracja: 27 gru 2010, 10:38
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Pulsowanie ciała i sterydy

Post autor: dariah4 » 15 cze 2012, 19:23

maggie0278 pisze:Możesz też zapytać lekarza o kwas foliowy i vit.B6, bo ten zestaw działa krwiotwórczo.
No właśnie kiedy byłam u lekarza to kazał mi brać kwas foliowy, ale o witaminie B6 nic nie wspominał. Niedługo będę na kolejnej wizycie to zapytam.
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Kortykosteroidach”