Rozstępy posterydowe

Wraz z sulfasalazyną i preparatami 5-ASA, kortykosteroidy są najczęściej stosowane jako leki podstawowe zarówno w Wzjg jak i ChL-C. Główne działanie lecznicze glikokortykosteroidów polega na wykorzystaniu ich właściwości przeciwzapalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Marta86
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 26 kwie 2013, 19:28
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Re: Rozstępy posterydowe

Post autor: Marta86 » 05 maja 2013, 13:37

Brałam Encorton dożylnie i doustnie.W dwa tygodnie waga skoczyła mi z 34kg do 45.Potem brzybierałam spokojniej.Bardzo głębokie rozstępy mam na udach,pośladkach,biodrach,na brzuchu,mniej widoczne są pod kolanami i pod pachami.10 lat minęło od ich pojawienia się.Stosowałam przeróżne specyfiki,żeby stały się mniej widoczne.Wszystko na nic.Teraz są jedynie odrobinkę bladsze(sino-różowe) a nie bordowe.Masakra:/Boję się sterydów do dziś.
Zawsze może być gorzej. MezavantXL 2400mg,Imuran 150mg

Marta86
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 26 kwie 2013, 19:28
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Re: Rozstępy posterydowe

Post autor: Marta86 » 05 maja 2013, 19:01

Też myślałam,że zrobią się jasne,ale cóż...Moje mają szerokość ok.5mm każdy.Gdy się opalę,to te pręgi robią się dosłownie wypukłe i bolące.Wiem,że nie powinnam,ale mam trochę żal do lekarza,który mnie tak faszerował sterydami i na dodatek dokarmiał przez sondę,żebym jak najszybciej przytyła.Wtedy byłam jeszcze dzieckiem,ale teraz jestem już kobietą i czuję się oszpecona.
Zawsze może być gorzej. MezavantXL 2400mg,Imuran 150mg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Kortykosteroidach”