Rozstępy posterydowe

Wraz z sulfasalazyną i preparatami 5-ASA, kortykosteroidy są najczęściej stosowane jako leki podstawowe zarówno w Wzjg jak i ChL-C. Główne działanie lecznicze glikokortykosteroidów polega na wykorzystaniu ich właściwości przeciwzapalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Moli
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 30 wrz 2005, 09:34
Choroba: CD u dziecka
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Rozstępy posterydowe

Post autor: Moli » 01 lis 2006, 20:51

Czy ktoś zna jakiś skuteczny sposób aby zlikwidować lub chociaż zmniejszyć rozstępy po sterydach. Oli porobiły sie straszne po encortonie na nogach i ciągle ich przybywa. Próbowałam gerbery, liotonu 1000 ale nic nie pomaga.

Lenka
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 11 wrz 2006, 20:06
Choroba: osoba zainteresowana
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Rozstępy posterydowe

Post autor: Lenka » 01 lis 2006, 21:08

Zmiany posterydowe niestety nie znikna zupelnie.Moj brat ma straszne szramy na dole plecow na kolanach przy kostkach i lokciach.Jego cialo zostalo oszpecone do konca zycia.Te blizny maja kolor lekko czerwony tzn ze sa umiejscowione bardzo gleboko w skorze.Niestety zadne specyfiki nie podzialaly.
Lenka

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Rozstępy posterydowe

Post autor: -Ania- » 01 lis 2006, 21:23

wiem, ze pomaga krem-masc z Avonu. Jak bede miec katalog, to podam nazwe i wyedytuje post.
Masc pomaga, ale nie wyleczy do końca...

Ania

-edit-
Krem na rozstępy
Re-fine Stretch Mark Smoother. Avon Solutions.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2006, 11:17 przez -Ania-, łącznie zmieniany 1 raz.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Moli
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 30 wrz 2005, 09:34
Choroba: CD u dziecka
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rozstępy posterydowe

Post autor: Moli » 01 lis 2006, 21:30

Dziękuję za zainteresowanie problemem. Czekam Aniu na wiadomość. Pozdrawiam serdecznie.



2.10. edit -Ania-:
już
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Moli, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
BeataM
Początkujący ✽✽
Posty: 67
Rejestracja: 14 paź 2006, 10:55
Choroba: CU
Lokalizacja: Krzyż Wlkp

Re: Rozstępy posterydowe

Post autor: BeataM » 02 lis 2006, 09:03

Mogę polecić żel przeciw cellulitowi i rozstępom``z atw punkt dystrybucji w Olsztynie jest na ulicy Żołnierskiej 17 tel.089 539-18-66. Przećwiczyłam sama i na znajomych. Przy systematycznym stosowaniu istniejące rozstępy bledną i stają się prawie niewidoczne.Nowe natomiast nie powstają.Znajome ,które stosowały w ciąży dalej cieszą się pięknymi brzuchami.Żel jest z wyciągami ze świeżych roślin :bylicy boże drzewko,dwu rodzajów bluszczu kasztanowca,alg morskich i innych zawiera też witaminy B i E. Pozdrawiam :razz:
Czym jesteśmy wobec wieczności?
zajrzyj tu
Witaj [you]!

Moli
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 30 wrz 2005, 09:34
Choroba: CD u dziecka
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rozstępy posterydowe

Post autor: Moli » 02 lis 2006, 20:12

Byłyśmy dzisiaj u dermatologa z nadzieją że może coś jednak znajdzie się na te rozstępy. Niestety niczego pani nam nie zaproponowała.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2008, 10:53 przez Moli, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Rozstępy posterydowe

Post autor: Shima » 03 lis 2006, 07:36

A czy probowałaś taką dość znaną maść na blizny pooperacyjne i rozstępy CEPAN :?:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Rozstępy posterydowe

Post autor: ranka » 04 lis 2006, 21:56

nie bedzie dzialac...od razu mowie
takie masci sa do d*.....bo,niestety jesli juz to na blizny ktore sa bardzo swieze,nie dziala na stare blizny.
chirurdzy plastycy a przynajmniej ci ktorych ja znam sa przeciwko i mowia ze to wywalanie pieniedzy w bloto!
Obrazek

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Rozstępy posterydowe

Post autor: Shima » 04 lis 2006, 23:24

Oj...to wywalilam pieniadze w bloto :(
A czy z autopsji wiesz ze nie dziala :?:
A moze Ci twoi znajomi chirurdzy mieliby cos godnego polecenia :?:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
K8
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 19 sie 2006, 14:01
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Rozstępy posterydowe

Post autor: K8 » 05 lis 2006, 11:43

A ja używam Galaretki przeciw rozstępom Perfecta Body i powiem szczerze że na mnie podziałała. Oczywiście rozstępy nie znikneły całkowicie ale wyblakły i trzeba się przyjrzeć by je zobaczć ;) Używam jej regularnie od miesiąca i jest :spoko:
Hakuna Matata ;)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Rozstępy posterydowe

Post autor: ranka » 05 lis 2006, 12:08

Shima,zawsze mozna sprobowac ale oni uwazaja ze te masci nie dzialaja.
Chirurdzy za to twierdza ze na bardzo swieze zmiany to owszem.ale bardzo swieze.
Obrazek

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Posty: 366
Rejestracja: 27 cze 2006, 21:12
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń (Poznan)
Kontakt:

Re: Rozstępy posterydowe

Post autor: niunia » 06 lis 2006, 11:37

dobrze ze znalazł się taki temat bo coś mi się wydaję że przez sterydy zaczną mi wychodzić rozstępy na brzuchu, bo strasznie zaczął mi wystawać. a tak wogóle to zawsze byłam pulchna i teraz jak schudłam to mam już trochę rozstępów, ale nie przejmuję się nimi za bardzo bo mocno ich nie widać, najbardziej dziwią mnie te na kolanach i piersiach :/ strasznie mi je szpecą :(

Awatar użytkownika
Agata17
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2006, 18:58
Choroba: CU
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Rozstępy posterydowe

Post autor: Agata17 » 04 gru 2006, 18:35

Rozstepy sa okropne. Po encortonie mocno przytylam ok 12 kg. Pojawily mi sie rozstepy na biodrach i nogach, moj lekarz zmniejszyl mi dawke encortonu wlasnie dlatego ze pojawily mi sie rozstepy. Potem juz sie nie pojawialy a te co juz wyszly wyblakly i prawie ich nie widac. Moja siostra (nie choruje na nic) kiedys bardzo mocno przytyla, rozstepy pojawily sie na calym ciele, na brzuchu, piersiach, nogach, doslownie wszedzie, ale z czasem rozstepy tak samo jak u mnie wyblakly i chociaz siostra nadal jest troszke przy kosci to rozstepow praktycznie nie widac. Poczekaj jakis czas a rozstepy same "znikna", a ty predzej czy pozniej przestaniesz zwracac na nie uwage.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Rozstępy posterydowe

Post autor: ranka » 04 gru 2006, 19:06

jesli sa fioletowe mozna cos z nimi zrobic a najlepiej w tym celu udac sie do dermatologa:)
Obrazek

agnesss
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2006, 09:54
Choroba: CU
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Rozstępy posterydowe

Post autor: agnesss » 01 lut 2007, 23:47

Ja już sporo robiłam na rozstępy. Peelingi, laser, kremy, masaże i powiem, że jest lepiej niż było:) Ale i tak to mnie do szału doprowadza:( Chcę się wybrać do takiej kliniki w Łodzi i zapytam się o inne metody, bo polecano mi właśnie żebym tam poszła. Podobno pacjentki są bardzo zadowolone z usług tej kliniki:) A tak poza tym to podobna ładnie się sprawdza mezoterapia, ale nie próbowałam...za młoda jestem:p:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Kortykosteroidach”