sterydy a czyszczenie do kolonoskopi

Wraz z sulfasalazyną i preparatami 5-ASA, kortykosteroidy są najczęściej stosowane jako leki podstawowe zarówno w Wzjg jak i ChL-C. Główne działanie lecznicze glikokortykosteroidów polega na wykorzystaniu ich właściwości przeciwzapalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

sterydy a czyszczenie do kolonoskopi

Post autor: ulka1986 » 06 kwie 2015, 08:42

Poradzić się muszę bo zaczyna mnie strach oblatywac, od 12 dni biorę encorton i poprawa była już po 3 dniach, po tygodniu redukcja o 5 mg i po 2 kolejnych dniach biegunka wróciła :( więc zwiększyłam dawkę do startowej (30 mg) poczekam aż znów będzie lepiej i spróbuję zredukować
Tylko że w przeciągu miesiąca będę mieć kolonoskopie i widzę że nie realne jest to abym do tej pory zeszła ze sterydów i tu moje pytanie jak w dzień czyszczenia mam wziąć leki? Biorę udział w badaniu klinicznym i mam podany schemat czyszczenia tj. O godz 5 rano pije już pierwsza działkę preparatu, 2 godziny później drugą i w ten sam dzień kolonoskopia ( nie znam jeszcze dokładnej daty i godziny badania, wiem tylko że w przeciągu miesiąca) , moja pani dr mówi że sterydy będę mogła wziąć po badaniu a coś mi się wydaje że to będzie późne popołudnie czy moja kora nadnerczy nie zsfiksuje do tej pory?
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: sterydy a czyszczenie do kolonoskopi

Post autor: chrzanovy » 06 kwie 2015, 12:11

hmm wydaje mi sie ze powinnas je polknac rano poprostu, czy nie jest to bez znaczenia dla kolo
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: sterydy a czyszczenie do kolonoskopi

Post autor: obyty.z.cu » 06 kwie 2015, 17:24

chrzanovy pisze: powinnas je polknac rano poprostu, czy nie jest to bez znaczenia dla kolo
bo nie o badanie tu chodzi,ale o działanie leku.
Czyli jak już skończysz czyszczenie....po wypiciu wszystkiego,pewnie ze 2 godziny po tym byłoby ok.Te leki rozpuszczą się i w jelicie ich już nie będzie.
Leki zawsze trzeba brać .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: sterydy a czyszczenie do kolonoskopi

Post autor: ulka1986 » 07 kwie 2015, 08:01

A jak z kwestią jedzenia, sterydy bierze się po posiłku? a to wiadomo przy czyszczeniu bardzo nie wskazane jest :oops:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: sterydy a czyszczenie do kolonoskopi

Post autor: chrzanovy » 07 kwie 2015, 10:23

ulka1986 pisze:A jak z kwestią jedzenia, sterydy bierze się po posiłku? a to wiadomo przy czyszczeniu bardzo nie wskazane jest
po czyszczeniu nic nie jesz az do badania, a sterydy polykasz i inne piguły jakie masz bez jedzenia, i nie ma po nich sladu bez jedzenia tym razem
obyty.z.cu pisze:po wypiciu wszystkiego,pewnie ze 2 godziny po tym byłoby ok.Te leki rozpuszczą się i w jelicie ich już nie będzie.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: sterydy a czyszczenie do kolonoskopi

Post autor: Mamcia » 07 kwie 2015, 21:17

ulka1986 na twoje pytania powinien odpowiedzieć badacz - czyli lekarz prowadzący badanie kliniczne, bo rozumiem, że kolonka to w tym układzie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: sterydy a czyszczenie do kolonoskopi

Post autor: ulka1986 » 08 kwie 2015, 07:22

Tak mamciu to badanie kliniczne i lekarz prowadzący powiedział ze po kolonoskopi będę mogła spokojnie wziąć leki,.... Dziwne to trochę. Zwłaszcza że jak narazie nie znam dnia i godziny.... To też dziwne jest :neutral:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Kortykosteroidach”