Sterydy a lek biologiczny

Wraz z sulfasalazyną i preparatami 5-ASA, kortykosteroidy są najczęściej stosowane jako leki podstawowe zarówno w Wzjg jak i ChL-C. Główne działanie lecznicze glikokortykosteroidów polega na wykorzystaniu ich właściwości przeciwzapalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sylwia78
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 11 sty 2013, 14:55
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Lubliniec

Sterydy a lek biologiczny

Post autor: sylwia78 » 18 wrz 2014, 20:50

Ponad tydzień temu byłam na podaniu trzeciej dawki leku biologicznego Inflecta.Od poniedziałku biorę zastrzyki bo strasznie kaszlę.Niestety zastrzyki nie pomagają.To raczej takie astmatyczne bo już to kiedyś miałam.Chyba pójdę do pulmonologa, ale nie wiem czy jak mi da Encorton bo ostatnio tylko on mi pomógł, czy ja go mogę brać przy biologii?
Proszę odpiszcie mi co mam robić.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Sterydy a lek biologiczny

Post autor: kasia38 » 18 wrz 2014, 22:57

w małych dawkach chyba można wziąć,pamiętam, że przed biologią kazali schodzić ze sterydów do 30 mg encortonu
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sterydy a lek biologiczny

Post autor: Mamcia » 19 wrz 2014, 20:25

Można, to jest decyzja lekarza. mam pytanie, czy sterydy wziewne nie pomagają na ten kaszel, skoro nie jest infekcyjny? Trudno coś pomoc, bo nie wiem co to znaczy zastrzyki.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

sylwia78
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 11 sty 2013, 14:55
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Sterydy a lek biologiczny

Post autor: sylwia78 » 19 wrz 2014, 21:18

Mamciu,do zastrzyków robię jeszcze inhalacje z Pulmicortu.Dziś widzę,że jest trochę lepiej już mnie tak nie zatyka i tyle może nie kaszle.Zastrzyk dziś wzięłam ostatni,ale lekarz rodzinny dal mi jeszcze Duomox antybiotyk.Nie wiem czy brać.Tyle tych antybiotyków.Kiedyś jak nie pomagały mi zastrzyki to dopiero pomógł Encorton.Dziękuje ci Mamciu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Kortykosteroidach”