Leczenie sterydami "na ślepo"

Wraz z sulfasalazyną i preparatami 5-ASA, kortykosteroidy są najczęściej stosowane jako leki podstawowe zarówno w Wzjg jak i ChL-C. Główne działanie lecznicze glikokortykosteroidów polega na wykorzystaniu ich właściwości przeciwzapalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
vegeta

Leczenie sterydami "na ślepo"

Post autor: vegeta » 07 wrz 2014, 23:22

Hej, mam pytanie czy spotkaliście się z przepisywaniem sterydów "na ślepo"? Nie mam jeszcze diagnozy i nie jest pewne jak się ostatnio dowiedziałam, że to nzj a zaproponowano mi "przeleczenie się" metypredem, żeby sprawdzić czy lek zmniejszy moje dolegliwości jelitowe. Nie wiem co mam o tym sądzić i czy iść na ten układ, bo gastro raczej nie pali się do dalszej diagnostyki tylko wypisuję mase leków i co chwilę wymyśla inne teorie - że to może crohn, może mikroskopowe a moje IBS... :(

Anonymous_13ece955

Re: Leczenie sterydami "na ślepo"

Post autor: Anonymous_13ece955 » 07 wrz 2014, 23:37

vegeta pisze:bo gastro raczej nie pali się do dalszej diagnostyki tylko wypisuję mase leków i co chwilę wymyśla inne teorie - że to może crohn, może mikroskopowe a moje IBS... :(
czy to prywatny gastro? 8-O

a jakie badania miałaś do tej pory?

o jakiej dawce sterydu była mowa? :neutral:

vegeta

Re: Leczenie sterydami "na ślepo"

Post autor: vegeta » 07 wrz 2014, 23:51

Prywatny, miałam i kolonkę i gastro rok temu bez konkretnej diagnozy, sterydu 15 mg niby dawka mała...

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Leczenie sterydami "na ślepo"

Post autor: kalka_96 » 08 wrz 2014, 07:37

Ja nie spotkalam się z czymś takim. Moze zmien lekarza bo metypred to nie jest obojętny dla organizmu lek.
A co wyszło w histopatologii? Rok temu mialas badania i od tej pory bylas bez leczenia?

vegeta

Re: Leczenie sterydami "na ślepo"

Post autor: vegeta » 08 wrz 2014, 09:47

Kalka ja też tak myśle, w histo nic nie wyszło poza tym biorę Asamax, debretin i probiotyki i garście loperamidu.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Leczenie sterydami "na ślepo"

Post autor: Mamcia » 08 wrz 2014, 12:47

vedeta zadzwoń do mnie, bo to jest naprawdę dziwne postępowanie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Leczenie sterydami "na ślepo"

Post autor: kaskaaa1502 » 08 wrz 2014, 13:38

ja dostalam sterydy bez diagnozy na papierze, lekarz na kolonoskopii stwierdzil ze to Crohn i od razu dostalam i zaczelam brac encorton. po 2 tyd dostalam wynik histopatologii, ktory potwierdzil diagnoze lekarza. ale takie leczenie sterydami, nie wiedzac na co jest faktycznie dziwne.
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Leczenie sterydami "na ślepo"

Post autor: kalka_96 » 08 wrz 2014, 15:15

Loperamid to tez nie najlepszy pomysł. Dziwne to wszystko... :neutral:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Kortykosteroidach”