Biorę sterydy ale nadal jest śluz

Wraz z sulfasalazyną i preparatami 5-ASA, kortykosteroidy są najczęściej stosowane jako leki podstawowe zarówno w Wzjg jak i ChL-C. Główne działanie lecznicze glikokortykosteroidów polega na wykorzystaniu ich właściwości przeciwzapalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sylwia78
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 11 sty 2013, 14:55
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Lubliniec

Biorę sterydy ale nadal jest śluz

Post autor: sylwia78 » 10 mar 2014, 16:06

Moi drodzy drugi tydzien biorę Encorton.Tak jest poprawa,krew zniknęła, juz nie mam wypróznien galaretowatym sluzem.Niestety nadal sie ten śluz w kale pojawia takie przezroczyste pasma.Mam sie martwić,czy to tak juz moze pozostać.Miałam nadzieję,że ten śluz zniknie całkowicie.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biorę sterydy ale nadal jest śluz

Post autor: Baby » 10 mar 2014, 16:58

sylwia78, jaką dawkę sterydu bierzesz? Czy prócz Encortonu zażywasz jakieś inne leki? Pasmami śluzu bym się nie martwiła jeśli prócz tego nie masz innych dolegliwości.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2014, 17:38 przez Baby, łącznie zmieniany 1 raz.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

sylwia78
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 11 sty 2013, 14:55
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Biorę sterydy ale nadal jest śluz

Post autor: sylwia78 » 10 mar 2014, 17:35

Biorę 50 ,a po miesiącu mam powoli schodzic.Dodatkowo czopek Salofalk na noc i tabletki Salofalk 2x3.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Biorę sterydy ale nadal jest śluz

Post autor: Mamcia » 10 mar 2014, 20:52

Jest poprawa to znaczy, że leczenie działa, ale nie ma całkowitej remisji. Cierpliwości dwa tygodnie to nie jest długo. Mam pytanie jaką część jelita masz zajętą? Dawka salofalku nie jest maksymalną dawką w zaostrzeniu.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

sylwia78
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 11 sty 2013, 14:55
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Biorę sterydy ale nadal jest śluz

Post autor: sylwia78 » 10 mar 2014, 21:13

Ja mam zmiany w odbytnicy ale niecharakterystyczne i dalej nie wiadomo czy CU czy CD. Wyprózniałam się śluzem, była to raczej taka galareta śluzowata,albo takie dlugie pasma śluzu, potem doszła krew.Duzo krwi bylo w śluzie i na kale.Nigdy nie mam biegunek.Zazwyczaj byly to wypróznienia 1lub2 razy dziennie śluzowate z miekkim, papkowatym stolcem.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Biorę sterydy ale nadal jest śluz

Post autor: Mamcia » 11 mar 2014, 09:19

A czy lekarz nie proponował ci sterydu doodbytniczo?? Działania nieporządane są wtedy niewielkie a przy zajęciu tylko odbytnicy nawet czopki są skuteczne.
W wytycznych pkt 8 napisano wyrażnie
..."postępowaniem z wyboru jest zastosowanie leków w formie czopków..."
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

sylwia78
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 11 sty 2013, 14:55
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Lubliniec

pytanko

Post autor: sylwia78 » 14 mar 2014, 19:55

Brałam 5 wlewek z hydrokortyzonu i rozpuszczałam tabletki Sulfe inic a nic to nie pomogło.Ciągle wyprózniałam sie sluzowatą galaretą i duzo skrzepów krwi było.Encorton pomógł, ale nadal jest śluz zawsze na poczatku (moze łyzeczka stołowa).Czyli nadal jest stan zapalny?
I mam pytanko biorę Encorton dalej 50 , 2x3 Salofalk oraz czopek 500 Salofalk na noc.Czy nie powinnam go zamienic na czopek 1g?Nie za duża będzie dawka?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Biorę sterydy ale nadal jest śluz

Post autor: Mamcia » 14 mar 2014, 20:22

5 wlewek to mało, ale leczenie było w dobrą stronę. natomiast rozpuszczanie sulfy to pomyłka. Wlewki robi się z mesalazyny. Sulfę rozkładają bakterie jelitowe i muszą mieć czas to zrobić. Czopek 1 g będzie OK. To działa miejscowo.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
baska82
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 08 mar 2014, 10:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Biorę sterydy ale nadal jest śluz

Post autor: baska82 » 23 mar 2014, 09:32

sylwia78, jak samopoczucie? ja właśnie jestem w podobnej sytuacji, biorę od tygodnia metypred 32 mg jest po poprawa ale nie całkowita i czekam dalej co będzie. Biorę Asamax poza tym 2x4 tbl.
Nie ma takiej siły na ziemi, która powstrzymałaby mnie przed realizacją marzeń.

sylwia78
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 11 sty 2013, 14:55
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Biorę sterydy ale nadal jest śluz

Post autor: sylwia78 » 25 mar 2014, 23:57

u mnie to róznie bywa.Napewno jest poprawa.Czasami w kale nie ma śluzu, a czasem sa niteczki sluzu.

sylwia78
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 11 sty 2013, 14:55
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Biorę sterydy ale nadal jest śluz

Post autor: sylwia78 » 29 mar 2014, 13:19

Mamciu , proszę napisz mi, jezeli biorę sterydy czy powinnam brać potas i magnez i cos na ostroporozę.Teraz z dawki 50 ,która bralam przez miesięc zeszłam na 45.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Biorę sterydy ale nadal jest śluz

Post autor: obyty.z.cu » 01 kwie 2014, 18:14

sylwia78 pisze: jezeli biorę sterydy czy powinnam brać potas i magnez i cos na ostroporozę.Teraz z dawki 50 ,która bralam przez miesięc zeszłam na 45.
zawsze trzeba sprawdzać czego potrzeba.Jeśli biegunki to utraty wielu elementów i elektrolitów.Tak więc na krótko i zanim odpowie CI Mamcia,to proponowałbym Tobie Asparigian,czyli magnez i potas oraz wapno,no. ja biore OsteoVit,ale polecane jest Calperos,,to temat też witamin. D3 też by się przydała.
A najwięcej to by sie przydały badania,czego tobie brak i to suplementować.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Biorę sterydy ale nadal jest śluz

Post autor: Mamcia » 01 kwie 2014, 19:32

Obyty ma rację. Należy uważać z potasem, bo ten można przedawkować. Ja w domu do solenia potraw używam tylko soli sodowo-potasowej, a zwykłej do gotowania ziemniaków i makaronu. Świetnym naturalnym źródłem potasu są pomidory i ich przetwory. Natomiast wapń i vit D radziłabym skomplementować. Oznaczenie witaminy D jest kosztowne i nie wszędzie robią. Trzeba też pamiętać, że wapń jest w nabiale i ten jest dobrze wchłanialny.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
baska82
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 08 mar 2014, 10:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Biorę sterydy ale nadal jest śluz

Post autor: baska82 » 04 kwie 2014, 23:24

sylwia78, zeszłaś z dawki i samopoczucie bez zmian czyli ok? ja biore 32 mg metypredu i od poniedziałku mam schodzic o 4 mg co tydzien. czytalam ze moga wrocic same przyjemnosci..
Nie ma takiej siły na ziemi, która powstrzymałaby mnie przed realizacją marzeń.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Biorę sterydy ale nadal jest śluz

Post autor: ulka1986 » 05 kwie 2014, 21:12

sylwia78, suplementuj lepiej, ja tego nie robiłam i jak zeszlam ze sterydu to dostałam boli kości i stawów, teraz dopiero zaczęłam brać wapno z magnezem i wit d powoli przestaje chodzić jak robot..
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Kortykosteroidach”