Czy zawsze są problemy podczas schodzenia ze sterydów?

Wraz z sulfasalazyną i preparatami 5-ASA, kortykosteroidy są najczęściej stosowane jako leki podstawowe zarówno w Wzjg jak i ChL-C. Główne działanie lecznicze glikokortykosteroidów polega na wykorzystaniu ich właściwości przeciwzapalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
McCarty

Re: Czy zawsze są problemy podczas schodzenia ze sterydów?

Post autor: McCarty » 02 lis 2013, 16:09

Problemy przy schodzeniu ze sterydow sa czeste? Czy to zalezy od indywidualnosci?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Czy zawsze są problemy podczas schodzenia ze sterydów?

Post autor: obyty.z.cu » 02 lis 2013, 20:55

WrednaTubisia pisze:bo CRP i OB może być w normie, a stan zapalny nadal może być.
prawda,cała prawda...jak wszystko w tej chorobie,
normy tu nie obowiązują :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Mocca
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 15 lis 2013, 02:05
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Czeladź

Re: Czy zawsze są problemy podczas schodzenia ze sterydów?

Post autor: Mocca » 29 gru 2013, 02:00

Ja się czuje dobrze zawsze pp skończeniu leczenia sterydami tyle ze zawsze wyskakuje mi jakis grzyb na twarzy -.- nie dość ze wygląda paskudnie to boli cholerstwo. 2 tygodnie chodzenia z gruba warstwa krewmu i przechodzi samo.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2013, 01:07 przez Mocca, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mocca
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 15 lis 2013, 02:05
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Czeladź

Re: Czy zawsze są problemy podczas schodzenia ze sterydów?

Post autor: Mocca » 29 gru 2013, 02:01

AAA zapomniałam. Jest jeden duży mankament- stawy dużo bardziej bola.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Czy zawsze są problemy podczas schodzenia ze sterydów?

Post autor: ranka » 28 sty 2014, 19:42

wlasnie mam pytanie w tym temacie. czy przy schodzeniu ze sterydow komukolwiek z Was przydarzalo sie krwawienie a i tak kazano mu dalej schodzic do 0?\

moja lekarka kaze mi schodzic ze sterydow a jak sie pojawi krwawienie to raczej leczyc srodkami od dolu..np wlewki.
co prawda ja nie jestem zbytnio systematyczna i nie stosowalam czopkow zbyt regularnie i niestety teraz widze przy wyproznianiu plame z krwi ale nieduza..
wiem ze sterydy to zlo, mam bardzo duze kolatania serca, przytylam ale jednak nie wiem co do konca zrobic
Obrazek

Phobos2
Początkujący ✽✽
Posty: 90
Rejestracja: 12 sty 2014, 23:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Czy zawsze są problemy podczas schodzenia ze sterydów?

Post autor: Phobos2 » 28 sty 2014, 20:20

Ja miewałem czasem sytuacje, że zaczynałem w szpitalu od dożylnego, potem w domu 32mg metypred i schodziłem. Była krew itd ale powiedziano, że za długo biorę więc trza zejśc do zera. Wtedy zastąpiłem metypred zwiększoną dawką pentasy i dostałem entocort. W zasadzie entocort jest korzystniejszy. Z zasady długie zażywanie sterydów jest niebezpieczne a odstawianie musi przebiegać odpowiednio. Jednak to wszystko co może się dziać przy długim przyjmowaniu jak i przy odstawieniu zależy głównie od organizmu, dla każdego indywidualnie.
Leki:

Assamax 2\2\2
Mercaptopuryna 100mg
Emanera 40mg
Encorton 30mg

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Czy zawsze są problemy podczas schodzenia ze sterydów?

Post autor: obyty.z.cu » 28 sty 2014, 20:22

ranka pisze:wlasnie mam pytanie w tym temacie. czy przy schodzeniu ze sterydow komukolwiek z Was przydarzalo sie krwawienie a i tak kazano mu dalej schodzic do 0?\
tak,kiedys ,wtedy jeszcze jelito goiło się,choć "do zera" to nie.
Umowa była taka,że jak pojawi się krew,to wracam na poprzednią dawke na tydzień i znów schodzę.
W sumie to sie sprawdzało do czasu.
Teraz juz niestety nie.
ranka pisze:a jak sie pojawi krwawienie to raczej leczyc srodkami od dolu..np wlewki.
nie rozumiem,to przeciez norma,w domu zawsze miałem w zapasie czopki i wlewki.
Zawsze przy pokazaniu sie krwi ida od razu od dołu.
Wlewki min. kartonik czyli 7 szt.,a czopków minimum 2 tygodnie przynajmniej jeden na noc,najczęściej i wlewka i czopki naraz.
I to u mnie krew tamowało kiedys.,
teraz juz nie schodze z min. dawki metypredu w granicach od 6 do 10 metypredu i czekam na operacje.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Czy zawsze są problemy podczas schodzenia ze sterydów?

Post autor: ranka » 28 sty 2014, 20:23

tak wiem, jednak moja choroba przebiega jakby to powiedziec klinicznie dosc skapoobjawowo tylko poprzez krew w kale. niestety w srodku to jelito jest w stanie złym. a mimo to nie mam goraczek, CRP zawsze w normie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy zawsze są problemy podczas schodzenia ze sterydów?

Post autor: Baby » 28 sty 2014, 20:42

obyty.z.cu pisze:Umowa była taka,że jak pojawi się krew,to wracam na poprzednią dawke na tydzień i znów schodzę.
Tak samo mi ostatnio doradzono. Niestety póki co nie udaje mi się zejść ze sterydów więc jestem na dawce 24 mg Metypredu aż do momentu kiedy lekarze będą mięli wszystkie wyniki badań i podejmą dalsze decyzje.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Czy zawsze są problemy podczas schodzenia ze sterydów?

Post autor: obyty.z.cu » 28 sty 2014, 20:55

jednak moja choroba przebiega jakby to powiedziec klinicznie dosc skapoobjawowo tylko poprzez krew w kale. niestety w srodku to jelito jest w stanie złym. a mimo to nie mam goraczek, CRP zawsze w normie.
_________________
właśnie o to co w środku jest, to jest problem.
Krew przestaje,ale niestety pseudopolipów i innch zmian u mnie nie daje sie zaleczyc.
tez nie mam gorączek,a CRB nawet w zaostrzeniu nie było aż takim problemem.
W tej chwili doszły jeszcze jakies przewężenia przez które nie udało się zrobić ostatnich kolonek.No tak,były też wielkie bóle,no tak...jednak u mnie jest inaczej.
No ale u mnie to jednak lata mineły na walce o utrzymanie jelita.
Bije się sam z sobą,ale chyba poddam sie operacji.

Sterydy jednak zawsze u mnie dawały dość szybko zaniku krwi i tak jest do dziś.
Pozostałe efekty jednak nie tak szybko.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Czy zawsze są problemy podczas schodzenia ze sterydów?

Post autor: ranka » 31 sty 2014, 21:23

jestem obecnie na 4 mg sterydu ale krew jest od 6 mg. posluchalam sie Waszej rady i przy krwi przeszlam na wyzsza dawke i krew zniknela ale na chwile.. teraz jest tak ze zawsze mam plame krwi, niezbyt czerwona, powiedzmy ze rozowa ale nie mam sily juz brac sterydu bo pojailo sie to co przy Encortonie.. kolatania serca ktore sa praktycznie co chwile. a doktor mowi ze mam schodzic.
czopki stosuje codziennie ale wlewek nie mam.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Kortykosteroidach”