Posterydowy ból biodra?

Wraz z sulfasalazyną i preparatami 5-ASA, kortykosteroidy są najczęściej stosowane jako leki podstawowe zarówno w Wzjg jak i ChL-C. Główne działanie lecznicze glikokortykosteroidów polega na wykorzystaniu ich właściwości przeciwzapalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: Posterydowy ból biodra?

Post autor: Dżordż » 03 sie 2013, 16:14

Mnie często boli właśnie w okolicach stawu biodrowego. Sterydy brałem kilka razy niby nie długo, póki co nic z tym nie robię :wink:

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Posterydowy ból biodra?

Post autor: CatAnn » 06 sie 2013, 20:07

I mnie również dokucza czasami ból w okolicach biodra, sterydy brała wielokrotnie i długo bardzo i wiem, że w stawach i kościach poczyniły mi ogromne spustoszenie. Być może ma to związek...? Nie wiem, niczego badania reumatologiczne nie wykazały. Stwierdzili, że wszelkie bóle stawowe moje mogą wynikać bezpośrednio z Crohna i dopóki mi się zupełnie nie wyciszy, to mogą boleć.
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

McCarty

Re: Posterydowy ból biodra?

Post autor: McCarty » 06 sie 2013, 20:18

@catAnn, A, mialas robione badanie densytometryczne. Niestety mi powiedziano, ze dlugie branie sterydow moze powodowac pustki w kosciach. :smutny:

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Posterydowy ból biodra?

Post autor: CatAnn » 06 sie 2013, 20:25

Oczywiście, wielokrotnie. I wychodziła mi osteopenia, ewentualnie wyniki były w niskich granicach szerokiej normy.
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

McCarty

Re: Posterydowy ból biodra?

Post autor: McCarty » 06 sie 2013, 20:34

Osteopenia? Nie spotkalem sie z tym. Teraz wiem bo sprawdzilem co to jest. Czyli w sumie nie jest tak zle. Gorsza byla by osteoporoza chyba.
Jak bralem sterydy tez narzekalem na kosci niestety.

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Posterydowy ból biodra?

Post autor: CatAnn » 06 sie 2013, 20:44

McCarty pisze:Osteopenia? Nie spotkalem sie z tym. Teraz wiem bo sprawdzilem co to jest. Czyli w sumie nie jest tak zle. Gorsza byla by osteoporoza chyba.
Oczywiście. Ale dodając to, że kości i tak się z wiekiem odwapniają i ludzie starsi mają problemy z nimi, zaczynają mieć osteoporozę... to jak wychodzi osteopenia w wieku lat 12 to generalnie nie wróży dobrze na przyszłość :)
Ale generalnie odbiegliśmy od tematu.
Ja dodam tylko jeszcze, a propos tego biodra i densytometrii, to że właśnie w okolicach bioder, lędźwiowej części kręgosłupa i kolan miałam najmniejszą gęstość kośćca (czyli tam, gdzie odczuwałam ból). Tak więc być może Twój ból, Wredna, może mieć związek nie ze stawem, a z kością biodrową? Tak czy owak - i jedno i drugie może być wywołane przez sterydy, niestety :(
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Posterydowy ból biodra?

Post autor: CatAnn » 06 sie 2013, 21:35

WrednaTubisia pisze:idę na remicade i liczy na poprawę po tym :roll:
I tego Ci życzę :ok:

Od siebie (raz jeszcze) dodam, że remicade'a dostałam również z nadzieją, że pomoże mi na stawy bolące i kręgosłup i to wszystko okołocudusiowe (co zgodnie mówili i lekarze od nzj, i reumatolodzy - że może pomóc) i w istocie mi pomogło, tak więc trzymam kciuki :roll:
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Kortykosteroidach”