zbyt duża dawka sterydów ?

Wraz z sulfasalazyną i preparatami 5-ASA, kortykosteroidy są najczęściej stosowane jako leki podstawowe zarówno w Wzjg jak i ChL-C. Główne działanie lecznicze glikokortykosteroidów polega na wykorzystaniu ich właściwości przeciwzapalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tommy
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 04 paź 2006, 09:54
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Otwock

zbyt duża dawka sterydów ?

Post autor: tommy » 19 lip 2012, 14:01

Przy poprzednim zaostrzeniu po serii dozylnej sterydów zostałem na 20 mg encortonu. Poprawa była szybka / na mnie sterydy działają- jeszcze gdyby nie te skutki uboczne..... :roll: /. Ostatnio po serii dożylnej dostałem az 60 mg encortonu a efekt był mizerny........ Po zejsciu do 30 już było nieżle, przy 20 całkiem fajnie :wink: . Czy jest możliwe, że te 60 było za dużo i zwyczajnie niepotrzebnie czy tylko taka reakcja organizmu itp. ?? ??
Pozdrawiam :mrgreen:
CU - od 1998 r.
Pozdrawiam :mrgreen:

Awatar użytkownika
tommy
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 04 paź 2006, 09:54
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Otwock

Re: zbyt duża dawka sterydów ?

Post autor: tommy » 20 lip 2012, 09:44

Ja tez biorę cyklosporynę ale nie wiem czy teraz juz działa czy to raczej jeszcze sterydy :?: :?:
CU - od 1998 r.
Pozdrawiam :mrgreen:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: zbyt duża dawka sterydów ?

Post autor: Mamcia » 20 lip 2012, 21:06

Cyklosporyna działa szybko. Dlatego podawana jest w stanach nagłych lub cięzkich niereagujących na dożylną kortykoterapię.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
tommy
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 04 paź 2006, 09:54
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Otwock

Re: zbyt duża dawka sterydów ?

Post autor: tommy » 24 lip 2012, 09:22

Czyli zapewnia szybką remisję ?? na długo ?? itd.
CU - od 1998 r.
Pozdrawiam :mrgreen:

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: zbyt duża dawka sterydów ?

Post autor: maggie0278 » 24 lip 2012, 22:53

U nas w ogóle nie zadziałała, póki była podawana dożylnie było w miarę, ale jak przeszliśmy na formę doustną to wszystkie objawy wróciły na nowo.
A jest tak, że dla każdego jest indywidualnie ustalana dawka Cyklosporyny i bada się jej stężenie we krwi i potem chodzi o to, by to jej stężenie się utrzymywało w odpowiednim=dającym efekt przedziale (to bodajże jest coś ok.150 tych odpowiednich jednostek).
Gdyby kiedykolwiek takiemu pacjentowi przydarzyło się kolejne zaostrzenie, to od razu zapodaje się tą dawkę, która dla niego była terapeutyczna.
Żeby mieć pewność, że Cyklosporyna działa, bada się okresowo jej stężenie we krwi.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
tommy
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 04 paź 2006, 09:54
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Otwock

Re: zbyt duża dawka sterydów ?

Post autor: tommy » 25 lip 2012, 08:53

U mnie ustalono na ponad 200 i ostatnio tyle miałem :mrgreen: . Idę w poniedziałek na kontrole to zobaczymy jak to jest aktualnie...... :roll:

[ Dodano: 11-08-2012 ]
Na kontroli wyszło ponad 500 i została obnizona dawka.
CU - od 1998 r.
Pozdrawiam :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Kortykosteroidach”