Goraczka ,mdłości po odstawieniu sterydów?

Wraz z sulfasalazyną i preparatami 5-ASA, kortykosteroidy są najczęściej stosowane jako leki podstawowe zarówno w Wzjg jak i ChL-C. Główne działanie lecznicze glikokortykosteroidów polega na wykorzystaniu ich właściwości przeciwzapalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
PRINT
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 28 gru 2011, 21:49
Choroba: CD w rodzinie
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Krakow

Goraczka ,mdłości po odstawieniu sterydów?

Post autor: PRINT » 12 sty 2012, 11:58

Witam Wszystkich,
Mam problem,właściwie maż:(,który od 5 ciu tyg ma rozpoznane CD..z długo leczonym asamaxem od około roku poczatkowo rozpoznanym CU

Od jakiegoś czasu ,kiedy występowały obfite rozwolnienia z krwià ,nieraz sama krew:( i dostał 1 dawkę REMICADE ,aza 2x50, encorton z ktorego schodzil,w szpitalu solumedrol..
Do 2 giej dawki REMICADE nic się nie poprawiało..dopiero po przyjeciu w szpitalu 2 giej dawki REMI ,solumedrolu a pzredewszustkim włàczeniu na powrót Asamaxu ..krew praktycznie zniknęła ilość wypróżnień z 7-8 zmniejszyła się do 4. / dobę . Ponieważ wyjście ze szpitala akurat trafiło na okres w którym màż schodził z ostatnich dawek encortonu ..po 2 ch dniach dostał goràczki wachajacej się mdz 37- 38 stopni ,utracił apetyt,nastàpiło gorsze samopoczucie, jak to mówi mulenie:) ,odbijanie,dyskomfort brzuszny w postaci kolek.
Widzę,że apetyt na jedzenie i picie również stracił. A ilość wypróżnień wzrosła..na szczęście jużz okzjonalnym dodatkiem krwi. Taki stan utrzymuje sie ok kilku dni..bywajà lepsze chwile kiedy po x wyproznieniach goraczka spada i jest troche lepiej..
Mamy pytanie w zwiazku z tym ..czego to może być powód?
Mamy jakieś swoje typy,màż zastanawia sie czy czasem nie jest to coś z poniższych:
efekt odstawienny sterydów,
Zapalenie trzustki
Skutki uboczne azy..ktorà bierze od ok 5 tygodni?
Prosimy o pomoc zaznajomionych w temacie,czy ktoś miał podobne skutki.

Pozdrawiam
PRINT
Wielkie dzięki za pomoc
PRINT

bartox
Początkujący ✽✽
Posty: 147
Rejestracja: 24 kwie 2010, 14:47
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Goraczka ,mdłości po odstawieniu sterydów?

Post autor: bartox » 13 sty 2012, 10:58

z takimi sprawami to do lekarza!! ale postaram się pomóc

Zapalenie trzustki to to raczej nie jest bo za malo objawów ;p i takie zapalenie bywa ogromnie bolesne!

odstawienie sterydów ? bardzo wątpie, chyba ze jest się sterydozależym
PRINT pisze:Skutki uboczne azy..ktorà bierze od ok 5 tygodni?
Tak to może być zwiazane z azathioprina ponieważ ona zaczyna dzialać dopiero po 1-3miesiecy brania leku. Po czym poznać że zaczyna działać?? właśnie po takich objawach, a głownie po ogolnym oslabieniu, zlym samopoczuciem, sennosci itd zależy od organizmu.. gorączka też może wystąpić :>
Nie martwcie się takie objawy po dość krótkim czasie przechodzą ale mimo wszystko do lekarza wypadaloby isc (3/4 z nas przez to przechodzilo ;d)
+ Przy przyjmowaniu azy w pierwszym miesiacu co tydzien trzeba robic badania krwi głownie morfologie :roll:
CD od 2006r
0 interwencji chirurgicznych
remisja prawie 3 lata ^.-
leki: Imuran 2x 50mg

Czas nie leczy ran...
On tylko przyzwyczaja nas do bólu...

Śmierć, Miłość i Sraczka przychodzą z nienacka

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Goraczka ,mdłości po odstawieniu sterydów?

Post autor: kalka_96 » 13 sty 2012, 14:34

PRINT pisze:efekt odstawienny sterydów,
Zapalenie trzustki
Skutki uboczne azy..ktorà bierze od ok 5 tygodni?
powinien zrobić badania, w tym na amylaze, żeby sprawdzić trzustkę
mnie również wydaje się ze ten trzeci powód będzie najbadziej prawdopodobny

PRINT
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 28 gru 2011, 21:49
Choroba: CD w rodzinie
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Krakow

Re: Goraczka ,mdłości po odstawieniu sterydów?

Post autor: PRINT » 13 sty 2012, 15:38

bartox pisze:z takimi sprawami to do lekarza!! ale postaram się pomóc

Zapalenie trzustki to to raczej nie jest bo za malo objawów ;p i takie zapalenie bywa ogromnie bolesne!

odstawienie sterydów ? bardzo wątpie, chyba ze jest się sterydozależym
PRINT pisze:Skutki uboczne azy..ktorà bierze od ok 5 tygodni?
Tak to może być zwiazane z azathioprina ponieważ ona zaczyna dzialać dopiero po 1-3miesiecy brania leku. Po czym poznać że zaczyna działać?? właśnie po takich objawach, a głownie po ogolnym oslabieniu, zlym samopoczuciem, sennosci itd zależy od organizmu.. gorączka też może wystąpić :>
Nie martwcie się takie objawy po dość krótkim czasie przechodzą ale mimo wszystko do
lekarza wypadaloby isc (3/4 z nas przez to przechodzilo ;d)
+ Przy przyjmowaniu azy w pierwszym miesiacu co tydzien trzeba robic badania krwi głownie morfologie :roll:

Witam,
Mąż był u lekarza ,dostał 10 mg Encortonu..badania zrobił na własną rękę ,właśnie w kierunku trzustki (a.amylaza plus dodatkowo fosf.zasadowa,wątrobowe,morfologia z rozmazem,crp)
Swoją drogą , ile taki stan " padalczy" jak to określa mąż może potrwać?Chodzi o skutki AZY
Czy niskie żelazo może być przyczyną gorączki? Z taką teorią się spotkałam gdzieś w necie.
Wielkie dzięki za pomoc
PRINT

bartox
Początkujący ✽✽
Posty: 147
Rejestracja: 24 kwie 2010, 14:47
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Goraczka ,mdłości po odstawieniu sterydów?

Post autor: bartox » 13 sty 2012, 17:11

PRINT pisze:ile taki stan " padalczy" jak to określa mąż może potrwać?
jeśli to jest to co myślę, czyli reakcja organizmu na azathropine to zależy od organizmu ;p ja za pierwszym razem mialem tak przez 3dni, pozniej przez jeden dzien, a jeszcze pozniej przez tydzien, wiec konkretnie ci nie odpowiem bo to od organizmu zależy

dla sprostowania: ja trzy razy mialem odstawiany lek i po jakims czasie podawany ponownie, dlatego musialem przechodzic przez to 3 razy
PRINT pisze:Czy niskie żelazo może być przyczyną gorączki?
raczej nie. Jesli mąż choruje na Crohna, to niskie żelazo bardzo często jest objawem choroby
Dari pisze:spotkałam się z podobnymi objawami ubocznymi (+ nagły wzrost CRP) u kogoś przy 6-merkaptopurynie i to było właśnie chyba zapalenie/problem z trzustką, od razu odstawiono 6-MP
mam w rodzinie chorego na zapalenie trzustki, tylko że przewlekłe więc mniej wiecej wiem jak to wygląda a co do badan do niech porobi sobie morfologie crp ob te zelazo skoro ma niskie i skonsultujcie to z jakims lekarzem..
CD od 2006r
0 interwencji chirurgicznych
remisja prawie 3 lata ^.-
leki: Imuran 2x 50mg

Czas nie leczy ran...
On tylko przyzwyczaja nas do bólu...

Śmierć, Miłość i Sraczka przychodzą z nienacka

Fibo
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2012, 11:04
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Gorączka

Post autor: Fibo » 03 maja 2012, 11:30

Witam,
Od jakichś 4 dni mam nieustępliwą gorączkę (ok.39) i nic poza tym. Zażywam Coldrex (zawsze mi pomagał), który teraz jedynie na parę godzin obniży nieco temp. i gorączka powraca. Jest nieustępliwa, co mnie tym bardziej martwi. Dopiero dzisiejszego dnia zacząłem mieć jakikolwiek katar czy też kaszel, też nie czuje się najgorzej, ale gorączka nadal trzyma. Jadę dzisiaj na ostry dyżur, może mi coś pomogą.
Tylko teraz najbardziej mnie zastanawia powód, ponieważ zaledwie parę dni przed tym wszystkim przestałem brać sterydy (które zażywałem przy zaostrzeniu odbytym w tym miesiącu). Teraz... nie owijając w bawełnę... biegam ciągle do łazienki. Mam też dziwne nudności.
Mogę mieć po tym ponownie zaostrzenie?
Czy też mieliście podobne sytuacje?
W jaki sposób sobie w nich radziliście?


P.S. Mam nadzieję, że wybrałem dobry dział na temat :P

scaliłam
Ostatnio zmieniony 05 maja 2012, 15:31 przez Fibo, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Kortykosteroidach”