Przerwa w przyjmowaniu sterydów

Wraz z sulfasalazyną i preparatami 5-ASA, kortykosteroidy są najczęściej stosowane jako leki podstawowe zarówno w Wzjg jak i ChL-C. Główne działanie lecznicze glikokortykosteroidów polega na wykorzystaniu ich właściwości przeciwzapalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krenos

Przerwa w przyjmowaniu sterydów

Post autor: krenos » 11 lut 2011, 07:25

Witam,
Biorę obecnie 2 kapsułki Entocortu. Pojechałem do rodziny na weekend i zapomniałem zabrać z domu moje lekarstwo i wygląda na to że do niedzieli nie będę go przyjmował. Czy mogą wystąpić jakieś negatywne skutki nagłego odstawienia Entocortu?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przerwa w przyjmowaniu sterydów

Post autor: Mamcia » 11 lut 2011, 19:55

Raczej nie bo to jest steryd działający miejscowo.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Delfinkowa
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 22 lis 2011, 17:11
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń

Re: Przerwa w przyjmowaniu sterydów

Post autor: Delfinkowa » 21 kwie 2012, 14:44

OOO widzę temacik very podobny - z tym że ja wczoraj skończyłam miesięczną kurację Entocortonem, lekarz mi zapisał na kolejne 4 tygodnie ale wychodziłam od niego późno - po 20 i wszystkie apteki już były zamknięte (do domu musiałam jeszcze dojechać...) a dziś w mojej mieścince oblecialam wszystkie! apteki i nigdzie nie ma tego leku!!!
na domiar złego rano zjadlam ostatnią porcję Pentasy...

ale jutro może apteka mi sprowadzi - chyba nic mi nie będzie nie, jak jedną dawkę pominę?
Mam nadzieję, że to nie zaburzy kuracji bo i tak wiele wyrzeczeń ona kosztuje i szkoda jakby to poszło na marne :P


Pozdrawiam!
:::: co mnie nie zabije- to mnie wzmocni :::: podobno....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Kortykosteroidach”