Nasze ulubione gry - strategiczne, zręcznościowe, logiczne

Dział o wszystkim, co dotyczy komputerów i informatyki - pytania, problemy, porady itp... oraz adresy stron ze skryptami, PHP, ASP,Assembler, C/C++, CFML, Delphi, Flash, Java Script, Pascal, Perl, PHP, Programy użytkowe, Python, SQL, Visual Basic, XML....

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alex0101
Początkujący ✽✽
Posty: 281
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:33
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Nasze ulubione gry - strategiczne, zręcznościowe, logiczne

Post autor: alex0101 » 28 kwie 2016, 08:40

To ja dorzucę coś od siebie, przeważnie gram na telefonie i wtedy cały czas mam odpalone star wars galaxy of heroes - jak ktoś ma zapraszam do mojego klanu :mrgreen: kiedyś tap tap revenge, niestety obecnie już tego nie ma. Sporo tych gierek było, niestety nie pamiętam już nazw, a usuwałam z tel żeby zrobić miejsce, bo tego jak wiadomo nigdy zbyt wiele ;)

Pamiętacie cyber mychę? Zawsze kupowałam i grałam we wszystkie gry :twisted:

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nasze ulubione gry - strategiczne, zręcznościowe, logiczne

Post autor: Jacekx » 28 kwie 2016, 10:10

O moim ulubionym Prehistoryku
cordo pisze:Grałem w nią wiele razy, często nawet przed szkołą wstawałem wcześniej godzinę i grałem, klimat i jeszcze raz klimat :)
Rozumiem Ciebie cordo powiem szczerze mimo, że ja to inna epoka
to gry uwielbiałem i uwielbiam nadal a nawet gram od czasu do czasu będąc z konieczności przez CU na emeryturze...

Taka np. Dyna

Takie np. Kulki
Cała moja Rodzina grała w nie namiętnie: moja żona :girl2:, córka :girl: i ja.
Ja wyśrubowałem w grze np. 1500 pkt wieczorem. przychodzę po południu z pracy i córka 2500 pkt wyciągnęła - załamka odpuszczam sobie ... ale następnego dnia sprawdzam jeszcze raz a wot niespodzianka żona późnym wieczorem 3500 pkt no nie to ja się zapieram do klawiatury i ... itd.


Wciągała nas też...
Spadająca Ściana

Moja żona kiedyś do rana sery na półce z Mouse układała... :rotfl3:

Trochę edukacyjnie

Nie wiem czy wiecie ale ponoć jedną z pierwszych gier na PC (?) był kurczak skaczący po schodach piramidy którym trzeba było tak sterować by nie pożarły go krokodyle czające się pod jej stopniami...gra ta wyłączała z pracy rzesze informatyków...

Co ciekawe grę można było wyłączyć jedynie mocnym resetem czy wyciągnięciem kabla z wtyczką...

Może ktoś tu ujawni z grających wówczas dziadków jak się ona nazywała i czy jej jakąś nowszą wersję można jeszcze spotkać.

Przypominam , że 1 pecet PC IBM to 1981 rok a do jego obsługi służył wspaniały DOS

Trochę wiedzy o DOS...

W grudniu 1980 SCP opracował 86-DOS v0.30 (QDOS przemianowany na 86-DOS), a MS wykupił prawa do systemu na zasadzie non-exclusiv (bez prawa wyłączności). 86-DOS v0.3 składał się z około 4000 linii kodu w asemblerze. Został on szybko wygładzony i jako MS-DOS 1.0 (Microsoft Disk Operating System) zaprezentowany IBM i przekazany do testowania. W lutym 1981 system został uruchomiony na prototypie IBM PC i w listopadzie ostatecznie zaakceptowany jako podstawowy system operacyjny dla nowych komputerów.

i...

Microsoft zakupił za około 50 000$ wszystkie prawa do 86-DOS w lipcu 1981 (86-DOS 1.0, wypuszczony przez SCP w kwietniu 1981). Zaoferował go IBM wraz z pakietem języków programowania (BASIC, FORTRAN, Pascal, COBOL i 8086 Assembler). Oferta została przyjęta. 12 sierpnia 1981 IBM przedstawił światu swoje najmłodsze dziecko: IBM PC oraz jego system operacyjny: IBM Personal Computer DOS 1.0 (IBM 5150 PC Personal Computer, posiadał procesor Intel 8088 o częstotliwości 4.77 MHz, 64kB RAM, 40kB ROM, jeden napęd dysków elastycznych 5.25" i wraz z dyskowym systemem operacyjnym kosztował $3 000). IBM poddał system operacyjny daleko idącemu procedurze sprawdzającej, w wyniku której znaleziono ponad 300 błędów (bugs) i zdecydował się napisać dużą część systemu od początku (--> wersja PC-DOS 2.0). Początkowo system sprzedawany był przez dystrybutorów w systemie OEM pod różnymi nazwami (Compaq-DOS, Z-DOS, Software Bus86). Przy wprowadzeniu wersji 2.0 MS przekonał wszystkich, oprócz IBM, do używania nazwy "MS-DOS".
________________________________________
Ciekawostka: wbrew pozorom nazwa towarowa "PC-DOS" nie jest własnością IBM lecz Digital Equipment (DEC), a IBM używa określenia "The IBM Personal Computer DOS".


Nie będę was więcej zanudzać ale mam trochę więcej danych i na priva mogę udostępnić
:papa:
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2016, 23:43 przez Jacekx, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry - strategiczne, zręcznościowe, logiczne

Post autor: Anette28 » 28 kwie 2016, 22:26

zuma, faraon, super mario bros, tetris, papaj, Adventure Island, Ice Climber, mappy, galaxian, no i pacman :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Nasze ulubione gry - strategiczne, zręcznościowe, logiczne

Post autor: -Ania- » 29 kwie 2016, 10:43

Sudoku - gdziekolwiek i jakiekolwiek czy to w gazecie, czy kupione osobno, czy wydrukowane, a najczęściej te w komórce (za free)
Runes of Magic - prawie niezmiennie od 2011 roku
The Sims 3 lub 4, wole 3 póki w 4 nie ma zwierząt

Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry - strategiczne, zręcznościowe, logiczne

Post autor: Anette28 » 29 kwie 2016, 18:43

-Ania- pisze:Sudoku - gdziekolwiek i jakiekolwiek czy to w gazecie, czy kupione osobno, czy wydrukowane, a najczęściej te w komórce (za free)
uwielbiam, ale tylko gazetowe tzn. na papierze
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Nasze ulubione gry - strategiczne, zręcznościowe, logiczne

Post autor: -Ania- » 30 kwie 2016, 10:55

Właśnie te gazetowe sa proste.... nawet poziom 3, chyba że masz specjalną edycję tylko trudnych. Natomiast "extreme" w komórce to dopiero wyzwanie :)

Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry - strategiczne, zręcznościowe, logiczne

Post autor: Anette28 » 30 kwie 2016, 21:50

-Ania- pisze:Natomiast "extreme" w komórce to dopiero wyzwanie :)
no te extreme nie na moje nerwy, zawsze mąż musi mi zacząć; jeszcze fajne są książeczki sudoku i planszówka, ale to z synem gram :smile:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nasze ulubione gry - strategiczne, zręcznościowe, logiczne

Post autor: Jacekx » 30 kwie 2016, 23:05

Forumowe :girl: :girl2: co Wy sądzicie...o grach

Czy to zagrożenie dla Świata i Młodych ...jak to niektórzy starsi twierdzą
czyli, że to diabły wcielone i wampiry na młodych

:devil: :devil2: :vampir:


czyli o odpowiedź na 3 pytania początkowe tematu Was :prosze:
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2016, 23:40 przez Jacekx, łącznie zmieniany 1 raz.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nasze ulubione gry - strategiczne, zręcznościowe, logiczne

Post autor: Jacekx » 30 kwie 2016, 23:39

Pandziaak może taka mała ankieta z tymi poniższymi pytaniami... :wink:
typu Tak/Nie ( może masz Ty inny pomysł czy inni piszący w Tym temacie)



1. Czy gry komputerowe - strategiczne, logiczne, zręcznościowe to strata czasu ?


2. Czy gry komputerowe: strategiczne, logiczne, zręcznościowe mają walory edukacyjne ?


3. Czy gry komputerowe stanowią zagrożenie dla zdrowia młodych ludzi takie jak:
nikotynizm, dopalacze czy narkotyki?

4. Czy gry komputerowe stanowią zagrożenie dla zdrowia młodych ludzi ?

5. Czy granie w komputerze podnosi agresję u młodych ludzi emanowaną na zewnątrz
np. na rówieśników ?

6. Czy granie w gry komputerze to świetna zabawa ?


Ps.

Dziś 23.08.16

zagram w moje ulubione Age Of Empires II

Pan_Klocek
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 16 mar 2020, 11:44
Choroba: ch. Behceta
województwo: śląskie

Re: Nasze ulubione gry - strategiczne, zręcznościowe, logiczne

Post autor: Pan_Klocek » 16 mar 2020, 12:01

Granie na komputerze to przede wszystkim dobra zabawa, tak samo jak książka i kino :)
Uwielbiam przygodówki i gry logiczne, do Syberii wracam co jakiś czas, podobnie jak do Gothica (ale ten już trochę innego gatunku).

anjexosdefrgos
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2022, 00:34
Choroba: CU
województwo: opolskie
miasto: miasto

Re: Nasze ulubione gry - strategiczne, zręcznościowe, logiczne

Post autor: anjexosdefrgos » 21 sty 2022, 00:37

Dota2)

Yoshi
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2022, 01:06
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie
miasto: Kraków

Re: Nasze ulubione gry - strategiczne, zręcznościowe, logiczne

Post autor: Yoshi » 11 maja 2022, 01:25

Uwielbiam Total War: Warhammer jak i inne części, Troy też bardzo mi się podobała, właśnie ściągnę sobie z Epica bo dostałem kiedyś darmową.
Lubię Heroesy oraz stare gry z dzieciństwa jak 2point hospital

janerik
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2023, 16:59
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Re: Nasze ulubione gry - strategiczne, zręcznościowe, logiczne

Post autor: janerik » 29 sie 2023, 17:38

Uwielbiam gry logiczne i strategiczne, więc mój przyjaciel powiedział, że Mahjong jest naprawdę interesujący i poleca, gdzie grać. Czy ktoś miał okazję spróbować https://www.gracmahjong.com/? Chciałem nauczyć się Mahjonga, a ta strona wygląda interesująco. Nauka nowej gry jest ekscytująca, ale byłbym wdzięczny za wszelkie porady lub opinie na tej stronie. Dzięki!

Comed1990
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 13 maja 2022, 12:06
Choroba: nie ustalono
województwo: lubelskie

Re: Nasze ulubione gry - strategiczne, zręcznościowe, logiczne

Post autor: Comed1990 » 06 paź 2023, 13:53

MOJA miłość do gier komputerowych sięga lat 2000, kiedy dostałem swój pierwszy laptop. Od tego czasu dość często gram w gry, ponieważ pomaga mi to się zrelaksować.

Moją ulubioną grą jest Counter-Strike 2. Jest to gra strategiczna, zręcznościowa i logiczna, ponieważ wymaga od gracza umiejętności, refleksu i szybkiego podejmowania decyzji.

Uwielbiam grać w Counter-Strike 2, ponieważ jest to bardzo szybka i przyjemna gra. Nigdy nie wiesz, co wydarzy się dalej, więc gra jest zawsze świeża i interesująca.

Uwielbiam także kolekcjonować skórki do broni. Robię to za pomocą platformy https://skin.club/pl na której otwieram tanie skrzynki. Ostatnim skinem jaki dostałem to "AWP | Asiimov", jest drogi i bardzo mnie to cieszy, bo od dawna chciałem go dodać do kolekcji. Poniżej załączam zdjęcie skóry.
Załączniki
Без названия.png
Без названия.png (5.33 KiB) Przejrzano 650 razy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery”