Szukam nowego telefonu

Dział o wszystkim, co dotyczy komputerów i informatyki - pytania, problemy, porady itp... oraz adresy stron ze skryptami, PHP, ASP,Assembler, C/C++, CFML, Delphi, Flash, Java Script, Pascal, Perl, PHP, Programy użytkowe, Python, SQL, Visual Basic, XML....

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Szukam nowego telefonu

Post autor: CatAnn » 15 wrz 2013, 19:50

magdalene, mam na myśli dodatkowo wykupywane usługi. Nie mam wpływu na całość oferty tego telefonu, która jest taka sama jak oferta pozostałych x telefonów.
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: Szukam nowego telefonu

Post autor: Lemoni » 15 wrz 2013, 20:13

Z telefonem to trzeba będzie chyba wziąć jakiś mix, a po co dodatkowo się zobowiązywać na dłuższy czas, skoro masz już abonament? Może ktoś ze znajomych da Ci stary telefon ;)? Albo znajdziesz jakiś tani?
Chyba większość sieci ma takie pakiety. W Heyah płacisz 9 zł za 1000 smsów do wszystkch (albo złotówkę, jeśli doładowujesz telefon za co najmniej 30 zł)

loczek
Początkujący ✽✽
Posty: 488
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:00
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: prawie lublin

Re: Szukam nowego telefonu

Post autor: loczek » 15 wrz 2013, 20:26

możesz kupić kartę w kiosku i wtedy co jakiś czas doładowujesz sobie za pomocą:
- kodu zdapki z kiosku,
- za pomocą internetowego konta bankowego,
- kodu kupionego na allegro.

ewentualnie możesz podpisać umowę na ileś doładowań, i wtedy umowa trwa aż nie wykupisz odpowiedniej ilości doładowań.

Telefon możesz kupić gdzie chcesz, byleby nie miał simloka, albo miał na ta sieć w której masz kupioną kartę.

Sprawdź sobie do jakiej sieci piszesz najwięcej smsów i wtedy kup taką kartę, to będziesz miała taniej.

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Szukam nowego telefonu

Post autor: CatAnn » 15 wrz 2013, 21:38

No to przejrzałam, przemyślałam, wymyśliłam coś takiego.
Doładowanie w play rok ważności konta, a potem dokupywać co miesiąc pakiet nielimitowanych smsów do wszystkich sieci.
Rozglądając się za telefonem znalazłam coś takiego jak nokia asha 202 dual sim. I w sumie, skoro będę miała dwie karty, to dzięki temu mogłabym uniknąć korzystania z dwóch telefonów. Poza tym ten jest nie tylko z klawiaturką, ale i dotykowy. Co myślicie? Korzystał ktoś z Was z technologii dual sim?
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

loczek
Początkujący ✽✽
Posty: 488
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:00
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: prawie lublin

Re: Szukam nowego telefonu

Post autor: loczek » 15 wrz 2013, 21:44

Jeśli chodzi o playa, to Ty masz do ludzi tanio, ale oni do Ciebie już nie, w końcu przestaną do Ciebie pisać :E

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Szukam nowego telefonu

Post autor: CatAnn » 15 wrz 2013, 21:48

Że rozmowy do play są dużo droższe, to wiem. SMSy również?
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
szelest_świderków
Początkujący ✽✽
Posty: 401
Rejestracja: 24 lut 2013, 00:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław niemalże

Re: Szukam nowego telefonu

Post autor: szelest_świderków » 15 wrz 2013, 21:59

1. z ofert play jestem zadowolony (abonament), ale mysle, ze podobne warunki beda tez w ofertach na karte
2. dual sim - mialem w samsungu - dobre rozwiazanie, kiedys korzystalem i sobie chwalilem
3. asha 202 - dziewczyna moja posiadala ten telefon jakos przejsciowy (taki ktory pozwoli jej przejsc z telefonu z klawiatura na telefon dotykowy) - na jego temat wyrazala sie slowami ktorych raczej tu nie przytocze.
4. jesli chodzi o kwestie ktora poruszyl loczek to raczej bym sie nie przejmowal - po przejsciu do innego operatora ilosc polaczen/sms/mms nie ulegla zmianie
pełna stopka wkrotce...

z gapowiczem od 01.2013

Azathioprine 150mg
Pentasa 2x2
NowFood: Special Two,
Vit D3: 5000

od marca 2014: bez sterydów :)
od maja 2014: pobieram LDN

loczek
Początkujący ✽✽
Posty: 488
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:00
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: prawie lublin

Re: Szukam nowego telefonu

Post autor: loczek » 15 wrz 2013, 22:03

CatAnn pisze:SMSy również?
A nie, przypomnialo mi się że mam wykupiony pakiet i płacę za smsy taniutko, tylko do playa nie mam i dlatego drogo mi wychodzi, więc masz rację.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam nowego telefonu

Post autor: mgiełkaa » 15 wrz 2013, 22:16

Po wielu perypetiach od dziś jestem posiadaczką Sony XPeria L.
Zbyt dużego wyboru nie miałam.Jak na razie czuje się jak bez telefonu ponieważ muszę przestawić się i nauczyć obsługi.Jeszcze nie mogę cieszyć się.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Szukam nowego telefonu

Post autor: CatAnn » 15 wrz 2013, 22:41

No dobra. Poczytałam o Ashy i znalazłam dużo opinii mocno niepochlebnych. Chyba nie warto ryzykować, że mi telefon zdechnie po miesiącu. I ta malutka pamięć... :/

Przyglądam się teraz Nokii 206 albo 112, też Dual Sim. Wiecie coś na ich temat?
A może znacie jakiś telefon innej firmy niż nokia, który byłby godny polecenia?
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szukam nowego telefonu

Post autor: Orzelek » 15 wrz 2013, 23:15

Najlepsza będzie opcja zakupu osobno startera i osobno aparatu. A skoro telefon ma służyć tylko do pisania smsów, to wypada, żeby był wygodny dla kciuka :roll:

Opcja "dual sim" rzeczywiście ułatwia życie osobom używającym dwóch numerów tak samo często. Jak znudzi mi się obecny aparat, to kupię sobie chyba właśnie telefon z tą opcją.

http://www.telepolis.pl/telefony,4,1,0.html Na tej stronie jest pożyteczna wyszukiwarka :roll:
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Szukam nowego telefonu

Post autor: CatAnn » 16 wrz 2013, 00:03

I tak właśnie mam zamiar zrobić. Jutro wybiorę się do playa po starter, a przed końcem tygodnia chcę mieć też w łapkach nowy telefon. Jak na razie jestem już na 90% przekonana do Nokii 206. Długi czas pracy baterii, dual sim, klawiatura na oko z tych bardzo wygodnych, cena do przeżycia, waga niewielka, fejs też jest... :roll: Jako typowa kobieta mam teraz problem z wyborem koloru - biały, żółty czy niebieski :roll: W zasadzie jedynym co mnie martwi (oprócz stosunkowo niewielkiej pamięci operacyjnej) jest to, że wygląda dość... specyficznie. Zdecydowanie bardziej podobały mi się Nokie typu 6303 classic (mój stary).

Dzięki wszystkim za pomoc w ogarnięciu się :) A jeśli ktoś ma pomysł na telefon, który byłby lepszy od 206, to niech pisze, jeszcze nie podjęłam ostatecznej decyzji :)
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Szukam nowego telefonu

Post autor: CatAnn » 16 wrz 2013, 11:45

Kurczę, nie pomogliście. Jeden głos za białym, jeden za niebieskim. Ktoś jeszcze się wypowie? :hyhy:
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Szukam nowego telefonu

Post autor: CatAnn » 16 wrz 2013, 14:56

Biała wydaje mi się elegancka, natomiast może się szybko brudzić. Żółta jest niesamowita, zresztą lubię żółty kolor (w połączeniu z czernią, oczywiście :twisted: ). Niebieska też jest prześliczna, wydaje się być nieco bardziej stonowana od żółtej... Z drugiej strony, swój obecny telefon też mam niebieski. Hmmm... Trudne :D
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szukam nowego telefonu

Post autor: Natuśka » 16 wrz 2013, 15:59

Niebieski!!! :D
Byle nie różowy :E
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery”