podkładka chłodząca

Dział o wszystkim, co dotyczy komputerów i informatyki - pytania, problemy, porady itp... oraz adresy stron ze skryptami, PHP, ASP,Assembler, C/C++, CFML, Delphi, Flash, Java Script, Pascal, Perl, PHP, Programy użytkowe, Python, SQL, Visual Basic, XML....

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: podkładka chłodząca

Post autor: tom-as » 16 kwie 2012, 19:47

elwirka pisze:laptopek od jakiegoś czasu bardzo się przegrzewa , czy leży na biurku , czy co jest oczywiste na łóżku lub kolanach.
na łóżku to mu specjalnie nie pomagasz ;-)

jednak z doświadczenia bym ci doradził byś najpierw lapka oddała gdzieś do czyszczenia. Bo podkładka to może i coś da, ale komp i tak będzie miał ciepło. Jeśli wcześniej się nie grzał tak mocno jak teraz to polecam zdecydowanie czyszczenie z kurzu :-)

Ja miałem podkładkę a i tak na końcu się przegrzał.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: podkładka chłodząca

Post autor: taloca » 16 kwie 2012, 19:50

Jakiś czas temu dostałam w prezencie taką http://www.vobis.pl/oferta/notebooki_i_ ... e55eu.aspx Cały czas mój lapek na niej stoi bo dużo wygodniej mi się wtedy pisze. Natomiast jeśli chodzi o działanie to trudno mi coś stwierdzić bo włączyłam ją może ze 5 razy i wydawało mi się, że niewiele daje i tylko hałas wentylatorków mnie denerwował. Mój laptop grzeje się z przodu przed klawiaturą i w tym miejscu ona niewiele chłodziła. Trochę tylko mi się wydaje, że trzymanie laptopa na podkładce (niewłączonej) też powoduje, że jakby troszkę mniej się grzeje (ale nie wiem, czy to faktycznie tak jest, czy tylko to moje wrażenie). Jak dla mnie fajna to rzecz, ale bez rewelacji.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

LoneWolf
Początkujący ✽✽
Posty: 201
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:51
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Re: podkładka chłodząca

Post autor: LoneWolf » 16 kwie 2012, 21:35

Te podkładki niewiele dają, najlepiej ustawić laptopa na biurku na dwóch książkach, tak aby była pod nim przestrzeń wolna. Ja tak robię i nie przegrzewa się w takim tempie jak bez tego. A jeśli chodzi o skuteczność to zwiększa fps z kilku do kilkudziesięciu klatek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery”