problem z za wolnym internetem

Dział o wszystkim, co dotyczy komputerów i informatyki - pytania, problemy, porady itp... oraz adresy stron ze skryptami, PHP, ASP,Assembler, C/C++, CFML, Delphi, Flash, Java Script, Pascal, Perl, PHP, Programy użytkowe, Python, SQL, Visual Basic, XML....

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

problem z za wolnym internetem

Post autor: malapkasia » 30 sty 2012, 09:30

hmmm nio i pojawił się problem. chyba ktoś mi się podpiął. mam router w domu. i oczywiście hasło na niego. ale od wczoraj chodzi mi internet jak... hmm....... żółw.. albo gorzej... jak sprawdzić, czy ktoś się podpiął? :|
help ;(
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

bartox
Początkujący ✽✽
Posty: 147
Rejestracja: 24 kwie 2010, 14:47
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: problem z za wolnym internetem

Post autor: bartox » 30 sty 2012, 10:14

Hmm a w czym masz ten internet, bo jak neostrada to norma :> Jeśli masz hasło to bardzo watpie w to ze ktos ci sie podpiął :roll: może to kwestia komputera?
CD od 2006r
0 interwencji chirurgicznych
remisja prawie 3 lata ^.-
leki: Imuran 2x 50mg

Czas nie leczy ran...
On tylko przyzwyczaja nas do bólu...

Śmierć, Miłość i Sraczka przychodzą z nienacka

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Posty: 763
Rejestracja: 24 sie 2010, 10:51
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: nevermind

Re: problem z za wolnym internetem

Post autor: Tomek0700 » 30 sty 2012, 10:34

a wlasnie, ze bardzo mozliwe. Jesli ma tylko jedno zabezpieczenie chyba WEP to w sumie sie nie wlamuje a po prostu dziala na podstawie konfiguracji slownika w sensie wyszykuje slowa i tyle, juz na androidach takie rzeczy smigaja a co dopiero na kompie. Co do WPA to juz trudniej.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2012, 10:37 przez Tomek0700, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: problem z za wolnym internetem

Post autor: malapkasia » 30 sty 2012, 10:36

nie mam neostrady... mam internet dostawcy z moich okolic, nie funkcjonuje w całej Polsce...
a moze zamarzł ? :|
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Posty: 763
Rejestracja: 24 sie 2010, 10:51
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: nevermind

Re: problem z za wolnym internetem

Post autor: Tomek0700 » 30 sty 2012, 10:39

jak nie minie jutro, warto zglosic dostawcy.
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: problem z za wolnym internetem

Post autor: malapkasia » 30 sty 2012, 10:41

Tomek0700 pisze:jak nie minie jutro, warto zglosic dostawcy.
to chyba logiczne... tylko moje pytanie brzmiało jak sprawdzić czy ktoś się pode mnie podpiął ? :|
a wiem, że się da to sprawdzić na moim komputerze :]
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
TigeR
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 28 lip 2010, 22:32
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Re: problem z za wolnym internetem

Post autor: TigeR » 30 sty 2012, 13:05

Masz router, zmien haslo.
Poza tym, jezeli masz "osiedlowego" providera, to idz do nich i zglos problem, ew zapytaj czy w Twoim rejonie nie mieli ostatnio problemow z siecia.

Innych mozliwosci na ten moment nie widze :)
"Life without change might be called anything except life, it's nothing more than experience"

"Happiness is like glass. It may be all around you, yet be invisible. But if u change your angle of viewing a little, then it will reflect light more beautifully than any other object around you."

"The pain you feel today is the strenght you feel tomorrow."

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: problem z za wolnym internetem

Post autor: tom-as » 30 sty 2012, 20:36

do tego co shisho napisał... to ja był równolegle doradził sprawdzić gdzieś w ustawieniach routera czy masz zakładkę która pokazuję ile kompów jest aktualnie podpięte pod niego.

albo możliwość logowania się na podstawie MACa tylko?

Awatar użytkownika
Lemaq
Początkujący ✽✽
Posty: 128
Rejestracja: 27 maja 2011, 00:41
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: problem z za wolnym internetem

Post autor: Lemaq » 29 lut 2012, 23:51

Przynajmniej z lajfboxem w neostradzie czasem tak jest że potrzebny mu reset - zapycha się biedaczek i chodzi wolniej niż ślimak z artretyzmem ;)

Co do samej prędkości, warto sprawdzić samą szybkość netu speedtestem (www.speedtest.pl ) bo wolne ładowanie nie zawsze jest związane z samym netem ale np. z nadpobudliwym i nadaktywnym firewallem lub antywirusem co jest szczególnie mocno odczuwalne na słabszych komputerach.

Sałat89
Debiutant ✽
Posty: 45
Rejestracja: 30 mar 2007, 15:55
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: RADOM
Kontakt:

Re: problem z za wolnym internetem

Post autor: Sałat89 » 04 mar 2012, 18:39

Zależy jaki to router DSL (kablówka) czy ADSL (l.telefoniczna). Przy DSL każda opcja internetowa powinna chodzić z max prędkością. ADSL jest uzależnione od parametrów technicznych linii oraz odległości od centrali. W zakładce routera należy sprawdzić podstawową kartę ze statystykami, w której powinno być wyszczególnione na jaką prędkość się zsynchronizował. Później zakładka z parametrami łącza i stan mocy sygnału i tłumienia. Jeśli wszystko jest zgodne z ofertą to należy pobrać ze strony Kaspersky program Kaspersky Free Virus Scan, w opcjach zmienić priorytet na najwyższy + ustawić ręcznie żeby infekcje leczył, a jeśli to nie możliwe to usuwał. Teraz popularny jest wirus Sality który właśnie zjada net. Możliwe, że coś się wkradło. Jeszcze inna opcja to zmiana hasła do panelu routera + konfiguracja sieci WiFi, ustawić najlepiej zabezpieczenie typu WPA2-PSK [AES]
Hasło minimum 20 znaków, wyłączyć rozgłaszanie nazwy sieci (SSID) i zmienić nazwę na inną. Teraz trzeba wpisać ręcznie nazwę sieci do której chcemy się podpiąć (wpisaną wcześniej w routerze) w urządzeniach które mają korzystać z niej po wifi. Później wpisujemy hasło i to w zasadzie tyle. Jeszcze dla 100% komfortu w routerze ustawiamy filtrowanie MAC adresów i zapinamy blokadę na nie. Teraz nikt już się po wifi nie podłączy. W razie problemów służę pomocą
Moja historia - Zapraszam
W wieeelkim skrócie:
Czerwiec 2005 - początek..
Wrzesień 2006 - diagnoza CU
Październik 2006 - rozpoznanie PSC
28 Kwiecień 2009 - usunięcie j.grubego + uszycie poucha + ileostomia czasowa
2 Maj 2009 - zapalenie otrzewnej, reoperacja
15 Kwiecień 2010 - odtworzenie
w niedługim czasie - przeszczep wątroby

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery”