Problem z nowym laptopem - dziwnie trzeszczy...

Dział o wszystkim, co dotyczy komputerów i informatyki - pytania, problemy, porady itp... oraz adresy stron ze skryptami, PHP, ASP,Assembler, C/C++, CFML, Delphi, Flash, Java Script, Pascal, Perl, PHP, Programy użytkowe, Python, SQL, Visual Basic, XML....

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Posty: 451
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Problem z nowym laptopem - dziwnie trzeszczy...

Post autor: Naobie » 14 gru 2011, 22:03

mam problem
zakupiłam nowego laptopa - samusng RV511 (i3-380M/4GB/320/DVD-RW/7HP64)
odebrałam go w poprzedni wtorek wieczorem i jak tylko go uruchomiłam zaczęły szumieć głośniki. Mysłałam że może są ustawione na maksymalną głośność i dlatego tak się dzieje. Niestety głośniki szumiały niezależnie od poziomu ustawionej głośnosci, nawet po całkowitym ich wyciszeniu coś trzeszczy, szumi i syczy. Warto dodać że po podłączeniu słuchawek wciąż coś trzeszczy w głośniku a nie w słuchawkach... (takie odgłosy jak szuka się stacji radiowej i nie można znaleźć :P). Zadzowniłam do xkom (bo od nich kupiałam) i kazali mi od nowa wgrać sterowniki dźwięki a jak to nic nie da to postawić od nowa system. Uczyniłam jak kazali i wciąż co jakiś czas trzeszczy. Udałam się zatem do ich sklepu osobiści, tam oczywiście laptop chodził bez zarzutu. Dopiero po pół godzinie zaczeło coś lekko szumieć. 3 panów pracujących w sklepie pogrzebało po kolei i jak puścili test głośników to okazało się że jeden gra inaczej od drugiego... wieć odesłali do ich serwisu.Właśnie dzis odebrałam go spowrotem - serwis nie stwierdził usterek sprzętowych, przeszedł testy ok, wgrano od nowa system i niby ma działać. No i działa... i wciąż szumi co jakiś czas. Pytanie brzmi co robić? co tu jest nie tak? co mogę pokombinować ze sprzętem by wreszcie działało jak należy? help duże help

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Problem z nowym laptopem - dziwnie trzeszczy...

Post autor: taloca » 14 gru 2011, 22:18

W sumie to ja się nie znam, ale kolega miał kiedyś podobny problem. O ile pamiętam u niego było to przez zasilacz. To znaczy jeśli laptop działał na baterii to wszystko było ok a kiedy go podłączał do zasilacza to szumiało w głośnikach. Tylko to podobno częsty problem więc raczej w serwisie by na to wpadli :) no i sama byś zauważyła.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Posty: 451
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Problem z nowym laptopem - dziwnie trzeszczy...

Post autor: Naobie » 14 gru 2011, 22:20

to była jedna z pierwszych rzeczy jakie sprawdziłam bo mi się wydawało że to taki dzwięk do spięcia podobny ;) laptop szumi niezależnie od tego czy jest na zasilaczu i baterii, na samym zasilaczu czy na samej baterii :(
ale dziękuje za podsunięcie propozycji :) może ktoś ma jakąś jeszcze bo zaraz zwariuje z tym lapkiem

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Problem z nowym laptopem - dziwnie trzeszczy...

Post autor: taloca » 15 gru 2011, 01:12

Naobie pisze:odebrałam go w poprzedni wtorek wieczorem
a mam pytanie jak go kupowałaś to znaczy byłaś w sklepie czy przez internet i został dostarczony do domu?
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Posty: 451
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Problem z nowym laptopem - dziwnie trzeszczy...

Post autor: Naobie » 15 gru 2011, 08:23

kupiłam przez internet i zaznaczyłam odbiór osobisty w sklepie.
więc chyba obowiązuje mnie ta zasada z możliwością odstąpienia od umowy? co sądzisz?

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Problem z nowym laptopem - dziwnie trzeszczy...

Post autor: taloca » 15 gru 2011, 08:46

Przejrzałam teraz na szybko ich regulamin i pisze tylko że "W przypadku złożenia zamówienia przez Klienta drogą telefoniczną z opcją odbioru osobistego w salonie sprzedaży Sprzedającego, umowa z Klientem zawierana jest w siedzibie Sprzedającego. Klientowi z uwagi na tryb jej zawarcia (realizacja zamówienia i wydanie towaru w siedzibie Spółki) nie przysługuje uprawnienie do zwrotu towaru w ciągu dziesięciu dni od zakupu bez podania przyczyny." więc być może masz prawo zwrócić (choć mi początkowo się wydawało że w przypadku odbioru osobistego to nie obowiązuje. Najlepiej zadzwoń do sklepu z pytaniem, że chcesz kupić laptopa przez internet i odebrać osobiście i czy w takim przypadku można zwrócić zakupiony laptop w ciągu 10 dni. Wtedy najpewniej się dowiesz jak oni to widzą. Tylko masz mało czasu bo termin chyba jutro mija :)
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Posty: 451
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Problem z nowym laptopem - dziwnie trzeszczy...

Post autor: Naobie » 15 gru 2011, 12:48

dzięki za odpowiedź :) ja poszukałam i poczytałam ustawa o ochronie praw konsumenta i tam było że mogę skorzystać ze zwrotu. W ramach upewnienia się jak wygląda sytuacja rano dzwoniłam do rzecznika praw konsumenta i wytłumaczyłam jak wygląda sprawa z zakupem (nie wspominałam nawet nic o usterce) i pani potwierdziła moje przypuszczenia.

Z samego rana udałam się do sklepu gdzie nie robili mi najmniejszych problemów z oddaniem pieniędzy (nawet chcieli to uczynić od razu w gotówce a nie w ciągu 14 dni do których mają prawo). I od tej chwili jestem szczęśliwą (mam nadzieje:P) posiadaczką Asusa X54H :)

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Problem z nowym laptopem - dziwnie trzeszczy...

Post autor: taloca » 15 gru 2011, 13:13

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
no nie do końca przecież Naobie, nie zamawiała telefonicznie tylko przez internet.
Naobie pisze:Z samego rana udałam się do sklepu gdzie nie robili mi najmniejszych problemów z oddaniem pieniędzy (nawet chcieli to uczynić od razu w gotówce a nie w ciągu 14 dni do których mają prawo). I od tej chwili jestem szczęśliwą (mam nadzieje:P) posiadaczką Asusa X54H
super bardzo dobra wiadomość :) też bym tak postąpiła, ale muszę przyznać, że z powodu tej reklamacji i wizyty lapka w serwisie miałam spore wątpliwości jak to zinterpretują. Pozostaje się cieszyć i mieć nadzieję na brak problemów. Fajnie że oni właśnie tak interpretują bo często zdarza się, że przy odbiorze w sklepie zamówienie internetowe traktują jako rezerwację towaru, a samą umowę sprzedaży jako zawartą w sklepie czyli siedzibie firmy ;)
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Posty: 451
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Problem z nowym laptopem - dziwnie trzeszczy...

Post autor: Naobie » 15 gru 2011, 13:24

taloca pisze:Fajnie że oni właśnie tak interpretują bo często zdarza się, że przy odbiorze w sklepie zamówienie internetowe traktują jako rezerwację towaru, a samą umowę sprzedaży jako zawartą w sklepie czyli siedzibie firmy ;)
rzecznik praw konsumenta mówił że umowa została zawarta przez internet i to się liczy a nie to gdzie odebrałam :)
a w tym sklepie to nawet nie chcieli ode mnie tego pisma o odmówieniu umowy :P powiedzieli że skoro po serwisie laptop mi nie odpowiada a 10 dni nie minęło to mam prawo bez problemów go zwrócić:) i mają szczęście bo byłam nastawiona bardzo bojowo :P

a obecny lap śmiga jak należy - już z niego pisze bo co mi niezbędne było to już zainstalowałam :)

Awatar użytkownika
Lemaq
Początkujący ✽✽
Posty: 128
Rejestracja: 27 maja 2011, 00:41
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z nowym laptopem - dziwnie trzeszczy...

Post autor: Lemaq » 01 mar 2012, 00:20

W przypadku zakupu poza siedzibą elektroniki zawsze jest 10 dni na rezygnację bez podania przyczyny.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z nowym laptopem - dziwnie trzeszczy...

Post autor: Baby » 04 mar 2012, 12:25

EvilCamel pisze:W przypadku zakupu poza siedzibą elektroniki zawsze jest 10 dni na rezygnację bez podania przyczyny.
Potwierdzam :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery”