projektowanie stron internetowych

Dział o wszystkim, co dotyczy komputerów i informatyki - pytania, problemy, porady itp... oraz adresy stron ze skryptami, PHP, ASP,Assembler, C/C++, CFML, Delphi, Flash, Java Script, Pascal, Perl, PHP, Programy użytkowe, Python, SQL, Visual Basic, XML....

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ELI
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 26 lip 2011, 16:23
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: holandia
Kontakt:

projektowanie stron internetowych

Post autor: ELI » 14 sie 2011, 21:58

hej witam. od pewnego czasu szukam zajęcia dla siebie w którym nie przeszkadzałby mi crohn. zastanawiam się nad projektowaniem stron www i grafiką komputerową. nie wiem jednak czy dla laika jest rzeczą możliwą ogarnięcie całego tego tematu w takim stopniu aby na tym zarobic. Będde wdzieczna za jakąkolwiek informację :wink:
"Pójdźmy wszyscy do lodówki, tańczy szynka i parówki. Powitajmy mielonego i pasztetowego!" xD

pentasa 2g(granulat), budenofalk3mg

Awatar użytkownika
ELI
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 26 lip 2011, 16:23
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: holandia
Kontakt:

Re: projektowanie stron internetowych

Post autor: ELI » 14 sie 2011, 22:12

a czym się zajmujesz? ja troszke bawiłam się photoschopem, niestety nie znam tego drugiego programu. :beer:
"Pójdźmy wszyscy do lodówki, tańczy szynka i parówki. Powitajmy mielonego i pasztetowego!" xD

pentasa 2g(granulat), budenofalk3mg

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: projektowanie stron internetowych

Post autor: Mamcia » 15 sie 2011, 21:13

Potwierdzam. I każdy program da się oswoić, jeśli ma się czas. ja do nie mam, a programów w których muszę się poruszać multum. Czyli w sumie żadnego nie znam dobrze.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: projektowanie stron internetowych

Post autor: tom-as » 27 wrz 2011, 20:01

oh szkoda że temat się nie rozwinął bardziej. :-)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: projektowanie stron internetowych

Post autor: tom-as » 27 wrz 2011, 20:13

Zenobius pisze:Czyzbys wracal do obiegu?
w pewnym sensie tak i musimy pogadać. ale to już gdzieś na privie. Może nie już, za jakiś czas ;-)

a co tam sobie nie wymyślę to jak bumerang wracam w jeden punkt. chyba już nie ma co z tym walczyć.
Zenobius pisze:Czemuto?
a tam to byłem ciekaw rad dla nowej osoby zaczynającej. :-) i tego jak na to patrzy nowa osoba.

Awatar użytkownika
Lemaq
Początkujący ✽✽
Posty: 128
Rejestracja: 27 maja 2011, 00:41
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: projektowanie stron internetowych

Post autor: Lemaq » 01 mar 2012, 00:25

Oj same strony to obszerny temat :)

Expression Web/Dreamweaver do kodu, ewentualnie NetBeans (PHP), do grafiki Photoshop/Gimp + podstawowa znajomość obsługi ftp, dns'ów i kilku innych rzeczy :)

No chyba że mówimy o samym projektowaniu grafiki, wtedy styknie Photoshop/Gimp do projektu a Webdeveloper już sobie dotnie samodzielnie elementy w stronę :)

Awatar użytkownika
Lemaq
Początkujący ✽✽
Posty: 128
Rejestracja: 27 maja 2011, 00:41
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: projektowanie stron internetowych

Post autor: Lemaq » 01 mar 2012, 10:17

Chyba że się jest człowiekiem orkiestrą i robi wszystko na raz co nie zawsze jest dobre dla Klienta, szczególnie gdy zamiast jakości zaczyna liczyć się kasa ilość zamówień :)

U mnie w pracy jest właśnie tak jak piszesz, każdy ma swoją rolę w procesie :)

Awatar użytkownika
Marekk
Początkujący ✽✽
Posty: 260
Rejestracja: 28 kwie 2009, 21:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: projektowanie stron internetowych

Post autor: Marekk » 01 mar 2012, 11:07

EvilCamel pisze:Chyba że się jest człowiekiem orkiestrą
czasy, że jedna osoba jest od wszystkiego już dawno minęły i bardzo dobrze. Moim zdaniem o wiele lepiej specjalizować się w danej części i mieć ogólne pojęcie o innych, niż starać się wiedzieć wszystko o wszystkim bo wtedy tak naprawdę nie wiemy nic ;)

Awatar użytkownika
Lemaq
Początkujący ✽✽
Posty: 128
Rejestracja: 27 maja 2011, 00:41
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: projektowanie stron internetowych

Post autor: Lemaq » 01 mar 2012, 23:56

Zeno, masz racje - ja sam spotykałem ludzi którzy określali się jako "maszyna do wszystkiego" a okazywało się że jeśli np. chodzi o kreatywność w projektach byli mniej niż przeciętni.

Zresztą to weryfikuje rynek, agencje które działają i mają Klientów mają specjalistów od projektowania, grafik, kodu i np. SEO tak żeby całość finalnie satysfakcjonowała Klienta w pełni a nie tylko w małym procencie.

barjed
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:53
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Zza węgła
Kontakt:

Re: projektowanie stron internetowych

Post autor: barjed » 02 kwie 2012, 10:24

Zgodzę się z przedmówcami; teraz w branży ludzie się raczej specjalizują. Tyle, że nawet praca jako czysty "projektant stron", czyli Front End Developer albo UX (User eXperience) Developer wymaga znajomości przynajmniej kilku rzeczy:

- do samej grafiki Photoshop albo GIMP
- koniecznie HTML4/5 + CSS2/3 tak, żeby umieć przełożyć zaprojektowany w programie graficznym obrazek na "realną" stronę, taką działającą w przeglądarce
- JavaScript/jQuery/Prototype - może niekoniecznie absolutnie niezbędne, ale faktem jest, że 90% nowoczesnych, lekkich stron jakie teraz powstają wspomaga się właśnie tymi technologiami. Flash raczej powoli odchodzi do lamusa

Pamiętaj tylko, że nawet przy tak teoretycznie prozaicznych rzeczach jak web design kluczowe są podstawowe umiejętności artystyczne, zmysł estetyczny, "czucie" kolorystyki, kompozycji. Do tego przydałyby się choć najbardziej elementarne informacje z zakresu zasad tworzenia interfejsów - jak budujemy strony, nawigację, gdzie umieszczamy ważne z punktu widzenia użytkownika elementy, itp.

Jeżeli masz talent artystyczny to myślę, że pomysł jest dobry. Nie musisz nawet szukać konkretnych klientów, na ładnych designach można zarobić spore pieniążki sprzedając je na odpowiednich stronach. Zajrzyj na przykład nahttp://themeforest.net/. Dobry, nowoczesny projekt strony bez "bebechów" sprzedaje się tutaj za 10-15$ / sztuka.

A co do procesu edukacyjnego to zacząłbym od narzędzia graficznego. 30-dniową wersję testową Photoshopa możesz pobrać za darmo z www.adobe.com/go/tryphotoshop/ a przewodników i samouczków jest w internecie od groma.

Awatar użytkownika
Lemaq
Początkujący ✽✽
Posty: 128
Rejestracja: 27 maja 2011, 00:41
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: projektowanie stron internetowych

Post autor: Lemaq » 03 kwie 2012, 19:02

barjed pisze:Pamiętaj tylko, że nawet przy tak teoretycznie prozaicznych rzeczach jak web design kluczowe są podstawowe umiejętności artystyczne, zmysł estetyczny, "czucie" kolorystyki, kompozycji. Do tego przydałyby się choć najbardziej elementarne informacje z zakresu zasad tworzenia interfejsów - jak budujemy strony, nawigację, gdzie umieszczamy ważne z punktu widzenia użytkownika elementy, itp.
Teraz to już nawet tego nie potrzeba :) wystarczy (w przypadku prowadzenia działalności) zakup programu który zwie się Artisteer i można tworzyć dzieła sztuki bez rozbudowanej kreatywności czy wiedzy zaawansowanej o nawigacji ;P

Dla tych zupełnie pozbawionych pomysłów i kreatywności zawsze można kliknąć w "proponowany projekt" i mamy już gotowy szablon :mrgreen: Oczywiście do pełni potrzebne są zawsze poprawki ale narzędzie powoduje że obecnie każdy, stosunkowo małym kosztem i przy małych umiejętnościach może zaprojektować sobie witrynę. Dodatkowo fakt całej masy bezpłatnych szablonów i Allegro (gdzie ceny są komicznie niskie za całe strony) niestety negatywnie wpływa na możliwość zarobienia na stronach przez freelancerów którzy zjedli zęby na Webmasteringu :(

Co do linków - podałeś link do wersji testowej Photoshopa, ja podam do dema Artisteer'a 3 :mrgreen:

CandyLLewis45
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2022, 11:45
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: new york

Re: projektowanie stron internetowych

Post autor: CandyLLewis45 » 03 wrz 2022, 11:53

Hello, let me tell you that I have a good knowledge of PHP but currently am busy in searching for a web developer. Because I need a good web developer who can do all the work well with good design and strategies. If you want also to get more information about this post, then you can visit the given link.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery”