Budenofalk - refundowany - prawda ? ? ?

W przypadku ograniczenia choroby do ostatniego odcinka odbytnicy należy lek podawać w postaci czopków, wlewek HYDROCOTISON czy METYLOPREDNIZOLON lub pianek BUDESONID/BUDENOFALK.
Hydrokortyzon - przejściowo hamuje podwzgórze i przysadkę; w większych stężeniach wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe; wpływa objawowo na rozwój zapalenia, nie działając na przyczynę.
Budesonid/Budenofalk - w postaci pianki doodbytniczej zawiera jako substancję czynną budezonid. Stosowany w leczeniu czynnego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ograniczonego do odbytnicy i esicy.
Metyloprednizolon - po podaniu w postaci wlewu do jelita cienkiego stwierdzono, że lek wchłania się głównie w odcinku bliższym jelita cienkiego.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
domcia-d2
Początkujący ✽✽
Posty: 62
Rejestracja: 08 paź 2009, 09:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Budenofalk - refundowany - prawda ? ? ?

Post autor: domcia-d2 » 13 sie 2010, 20:30

hej, mam pytanie - kontaktowałam się z przedstawicielem na Polskę dr. Falk m in Budenofalku, gdyż Entocort na mnie nie działa :( i zapytałam kiedy będzie w Polsce, okazuje się że Pan powiedział, że Budenofalk będzie refundowany od września i jeśli będzie napisane na recepcie że to na Crohna to będzie kosztował 6,70 - czy to prawda?
Dominika

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Budenofalk - refundowany - prawda ? ? ?

Post autor: Mamcia » 13 sie 2010, 22:05

Tak miało być od dawna, ale firma nie dopełniła jakiś formalności. A czy budenofalk działa??? Bo i substancja czynna i sposób podanie niewiele się różnią.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

domcia-d2
Początkujący ✽✽
Posty: 62
Rejestracja: 08 paź 2009, 09:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budenofalk - refundowany - prawda ? ? ?

Post autor: domcia-d2 » 14 sie 2010, 20:28

budenofalk, działa jak najbardziej
Dominika

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Budenofalk - refundowany - prawda ? ? ?

Post autor: Mamcia » 14 sie 2010, 22:38

Dziwne to, ale wszystko być może.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

domcia-d2
Początkujący ✽✽
Posty: 62
Rejestracja: 08 paź 2009, 09:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budenofalk - refundowany - prawda ? ? ?

Post autor: domcia-d2 » 15 sie 2010, 09:19

reasumując, czy faktycznie będzie refundowany czy to takie gadanie, macie może jakieś potwierdzone info?
Dominika

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Posty: 1019
Rejestracja: 27 gru 2005, 22:41
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Budenofalk - refundowany - prawda ? ? ?

Post autor: Golfi » 16 sie 2010, 15:10

budenofalk jest refundowany , wielokrotnie kupowałem lek za jakies 5 zł , z tym że niektóre apteki twierdzą że nie jest na liscie i mogą sprzedac za 400 zł. Ogólnie w spisie leków refundowanych (w sensie książeczki znajdującej sie w aptece :D ) nie ma budenofalku zatem jeśli ktoś nie jest w temacie to juz nie raz mi wmawiał ze jest to niemożliwe iż kupilem lek za grosze :) a co do entocortu to nic tanszego nie widzialem ;)

domcia-d2
Początkujący ✽✽
Posty: 62
Rejestracja: 08 paź 2009, 09:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budenofalk - refundowany - prawda ? ? ?

Post autor: domcia-d2 » 16 sie 2010, 18:44

byłam w kilku aptekach i nie chciano mi sprzedać zrefundowanego leku, daj mi namiar na aptekę gdzie sprzedano ci budenofalk zrefundowany, skontaktuje się z nimi i podpytam, dziękuje za pomoc.
Dominika

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Budenofalk - refundowany - prawda ? ? ?

Post autor: obyty.z.cu » 16 sie 2010, 18:54

domcia-d2 pisze:byłam w kilku aptekach i nie chciano mi sprzedać zrefundowanego leku
a na recepcjie bylo "P" ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

domcia-d2
Początkujący ✽✽
Posty: 62
Rejestracja: 08 paź 2009, 09:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budenofalk - refundowany - prawda ? ? ?

Post autor: domcia-d2 » 17 sie 2010, 11:06

oczywiście że było "P"
Dominika

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Budenofalk - refundowany - prawda ? ? ?

Post autor: Mamcia » 17 sie 2010, 15:58

SZANOWNI PAŃSTWO
Z RADOŚCIĄ PRAGNĘ POINFORMOWAĆ O NOWEJ CENIE BUDENOFALKU 3MG 100 KAPS. DLA PACJENTA TO 3,20 ZŁ

DZIENNIK USTAW Z 2007 R. NR 166 POZ. 1172

USTAWA

z dnia z dnia 24 sierpnia 2007 r.

o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw1), 2)

(Dz. U. z dnia 14 września 2007 r.)

Art. 1. W ustawie z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. Nr 210, poz. 2135, z późn. zm.3)) wprowadza się następujące zmiany:

19) w art. 38:
c) ust. 5 i 6 otrzymują brzmienie:

". Jeżeli w wykazach, o których mowa w art. 36 ust. 5 pkt 1 i art. 37 ust. 2 pkt 2, zamieszczono lek o nazwie międzynarodowej lub własnej, apteka może wydać, na zasadach określonych w art. 36 ust. 1, art. 37 ust. 1 i art. 43-46, również inny lek dopuszczony do obrotu, niezamieszczony w tych wykazach, a o tej samej nazwie międzynarodowej lub własnej, tej samej dawce, wielkości opakowania i drodze podania, pod warunkiem że jego cena nie jest wyższa od limitu ceny, a jeżeli limit nie został ustalony - od ceny leku zamieszczonego w wykazach.5
Podstawą refundacji jest przepis mówiący o mozliwości refundowania produktu nie będącego na liście ale mającego taką samą substancję i cenę jak produkt z listy (w załączeniu stosowny akt prawny, tzw. w art. 38: ust. 5 ).
Czyli jest refundowany, ale obecnie go brak.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

domcia-d2
Początkujący ✽✽
Posty: 62
Rejestracja: 08 paź 2009, 09:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budenofalk - refundowany - prawda ? ? ?

Post autor: domcia-d2 » 18 sie 2010, 13:03

mamcia, dzieki za info :)
Prosze powiedz mi jeszcze czy jesli to wydrukuję to z tym moge iść do apteki i to pokazać + daj mi info skąd to cytowałaś i kiedy taki zapis wszedł w życie, bo w mojej aptece nie chcą mi wydawać leku z taką zniżką, a może powiedz mi w jakiej aptece ty kupujesz lek to poprostu tam będę kupowała. Dzięki
Dominika

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Budenofalk - refundowany - prawda ? ? ?

Post autor: Mamcia » 18 sie 2010, 13:45

Ustawa i już. jak to skąd wzięłam???
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

domcia-d2
Początkujący ✽✽
Posty: 62
Rejestracja: 08 paź 2009, 09:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budenofalk - refundowany - prawda ? ? ?

Post autor: domcia-d2 » 09 wrz 2010, 22:41

Mamcia, rozmawiałam dzisiaj z apteką i niestety nie ma możliwości zakupu Budnofalku refundowanego, daj znać czy znasz może jakąkolwiek aptekę gdzie kupię refundowany lek? Dzięki
Dominika

Zablokowany

Wróć do „Czopki/Wlewki”