Budenoflak - problem z zakupem

W przypadku ograniczenia choroby do ostatniego odcinka odbytnicy należy lek podawać w postaci czopków, wlewek HYDROCOTISON czy METYLOPREDNIZOLON lub pianek BUDESONID/BUDENOFALK.
Hydrokortyzon - przejściowo hamuje podwzgórze i przysadkę; w większych stężeniach wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe; wpływa objawowo na rozwój zapalenia, nie działając na przyczynę.
Budesonid/Budenofalk - w postaci pianki doodbytniczej zawiera jako substancję czynną budezonid. Stosowany w leczeniu czynnego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ograniczonego do odbytnicy i esicy.
Metyloprednizolon - po podaniu w postaci wlewu do jelita cienkiego stwierdzono, że lek wchłania się głównie w odcinku bliższym jelita cienkiego.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
domcia-d2
Początkujący ✽✽
Posty: 62
Rejestracja: 08 paź 2009, 09:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Budenoflak - problem z zakupem

Post autor: domcia-d2 » 28 cze 2010, 19:02

Hej, mam ogromny problem z zakupem Budenofalku, proszę :smutny: o informację gdzie mogę kupić, w Warszawie, albo ewentualnie w innej aptece w obrębie Warszawy, bedę ogromnie wdzięczna za pomoc, mam leków tylko na 6 dni, dziękuję i pozdrawiam. :smutny:


-Ania-:


Zmiana nazwy tematu
Ostatnio zmieniony 28 cze 2010, 19:30 przez domcia-d2, łącznie zmieniany 1 raz.
Dominika

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Budenoflak - problem z zakupem

Post autor: kasinp » 28 cze 2010, 21:13

Dołączam się do pytania , ale teren trojmiasta, apteka która miała "zawsze" dziś powiedziala ze nie ma i jest problem bo w hurtowniach nie ma. :neutral:

ewluiza
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2008, 23:00
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budenoflak - problem z zakupem

Post autor: ewluiza » 28 cze 2010, 22:19

W Warszawie na dworcu centralnym -data waż. do końca lipca

Cena 268zł z literką P 6.90. tel.22 8251948 Pytałam się lekarza można jeszcze brać przez
3 miesiące od daty ważności.jestem w takiej samej sytuacji.

Marita
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2008, 19:09
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budenoflak - problem z zakupem

Post autor: Marita » 28 cze 2010, 23:29

W zeszłym tygodniu kupowałam w aptece na dworcu centralnym w Warszawie Entocort, Budenofalku nie było. Zamówiłam przez telefon, następnego dnia był do odbioru - data ważności 2013 rok.

ewluiza
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2008, 23:00
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budenoflak - problem z zakupem

Post autor: ewluiza » 28 cze 2010, 23:59

W jakiej cenie był entocort ?

domcia-d2
Początkujący ✽✽
Posty: 62
Rejestracja: 08 paź 2009, 09:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budenoflak - problem z zakupem

Post autor: domcia-d2 » 29 cze 2010, 08:59

ale entocort nie jest w 100% identycznym preparatem, w związku z tym, nie chce zamienników lub podobnych leków (potwierdzałam to z lekarzem), Budenofalk jst dostępny tylko i wyłącznie na Crohna, pozostałe sterydy można stosować również przy innych schorzeniach.....Na Centralnym nie ma już Budenofalku, tel. g. 09:00, dn. 29.06.2010 r. - odpowiedź: nie ma w hurtowniach :( :(
Dominika

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Budenoflak - problem z zakupem

Post autor: kasinp » 29 cze 2010, 12:11

domcia-d2, dlaczego piszesz ze entocort nie jest tym samym co budenofalk , to jest budesonid i to , tyle ze budenofalk kosztuje pare setek a entocort jest przy P za 3,20

domcia-d2
Początkujący ✽✽
Posty: 62
Rejestracja: 08 paź 2009, 09:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budenoflak - problem z zakupem

Post autor: domcia-d2 » 29 cze 2010, 13:16

piszę tak dlatego, że wczoraj rozmawiałam z lekarzem i powiedział mi, że wszelkie zamienniki Budenofalku nie są w 100% ich odzwierciedleniem, zapytałam jego o ten lek, bo właśnie na forum o nim wyczytałam. W 100% wierzę mojemu lekarzowi.
Dominika

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Budenoflak - problem z zakupem

Post autor: kasinp » 29 cze 2010, 17:22

domcia-d2, wierz albo i nie , ale w ulotce jednego i drugiego leku czytam:

" kapsulki dojelitowe skład: budesonid 3mg "

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Budenoflak - problem z zakupem

Post autor: CatAnn » 29 cze 2010, 17:27

No tak, ale mimo wszystko substancje pomocnicze są z pewnością różne. Może lekarz uważa, że któraś z nich może konkretnie na domcię źle podziałać... może jest na coś uczulona albo coś...
Z drugiej strony przepisywanie leku droższego o kilka stów... i to jeszcze z którego dostaniem są trudności... dziwne.
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

ewluiza
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2008, 23:00
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budenoflak - problem z zakupem

Post autor: ewluiza » 29 cze 2010, 18:06

domcia-d2 pisze:.Na Centralnym nie ma już Budenofalku, tel. g. 09:00, dn. 29.06.2010 r. - odpowiedź: nie ma w hurtowniach :( :(
Byłam na centralnym o godz. 15 chciałam kupić Budenofalk , ale dostałam go za darmo.
Zadzwoń jeszcze raz.

domcia-d2
Początkujący ✽✽
Posty: 62
Rejestracja: 08 paź 2009, 09:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budenoflak - problem z zakupem

Post autor: domcia-d2 » 02 lip 2010, 13:12

hej, na Centralnym nie ma.....znalazłam przedstawiciela Budenofalku w Polsce i dostałam bezpłatnie do końca lipca. znalazłam już różnicę pomiędzy Budenofalkiem i Entocortem, Budenofalk - działa bezpośrednio w jelicie, a Entocort jest to lek o przedłużonym działaniu i działa dużo wolniej (potwierdziłam u lekarza)... potwierdzenie na stronie www.wykazlekow.pl
Dominika

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Budenoflak - problem z zakupem

Post autor: Mamcia » 02 lip 2010, 23:48

Niestety nieprawda. Oba to ta sama substancja działająca miejscowo różnią się powłoczką -trochę tak jak salofalk i asamax. oba mają wskazanie tylko dla CD z lokalizacja kątniczo-krętniczą.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

rybeńka
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 12 kwie 2008, 21:32
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Budenoflak - problem z zakupem

Post autor: rybeńka » 02 lip 2010, 23:49

Entocort jest lekiem o przedłużonym uwalnianiu, co moim zdaniem nie znaczy, że działa wolniej. Wrzucę tu cytat nt. zasady działania takich leków: "Substancja lecznicza uwalnia się w całej długości przewodu pokarmowego, ale bardzo powoli. Zadaniem tego typu leków jest zapewnianie stałego stężenia substancji leczniczej w ciągu 8-12h a czasem nawet 24 godzin, bez konieczności wielokrotnego podawania. Tabletki takie uzyskuje się przez zawieszenie substancji czynnej w pęczniejącym, lub słabo rozpuszczalnym nośniku. Inna metodą jest pokrycie tabletki słaboprzepuszczalną warstwą, spod której stopniowo wydobywa się substancja aktywna. Stosowanie takich tabletek umożliwia zmniejszenie częstotliwości podawania oraz uzyskanie względnie stałego stężenia leku we krwi, co poprawia jakość farmakoterapii i zmniejsza ryzyko działań niepożądanych, wynikających z wahań stężenia leku. Tabletki o przedłużonym uwalnianiu zawierają zwykle większą ilość składnika aktywnego i muszą być zabezpieczone, przed zbyt szybkim jego uwolnieniem (np. przez zniszczenie otoczki). Dlatego tabletek takich nie wolno rozgryzać, rozdrabniać ani przełamywać, gdyż grozi to przedawkowaniem leku".
Budenofalk natomiast jest tabletką o opóźnionym uwalnianiu, czyli tabletką dojelitową. Natomiast, jak donoszą ulotki obu leków: max. stężenie we krwi Enocortu następuje po 3-5 godz. a Budenofalku po ok. 5 godz. Według mojego rozpoznania ryzyko zamiany tych leków żadne. I my postanowiliśmy tak zrobić. Po 6 miesiącach brania Entocortu Tomek czuje się nadal świetnie i oby tak dalej.
Tomek 25 lat, 56 kg, 173 cm.
Leki: Asamax, Imuran, Aspargin, Alfadiol, Ostolek
3 dawki Remicade
2 lata Humiry
3 dawki Remicade
rok przerwy
Remicade IV 2014 - III 2015

domcia-d2
Początkujący ✽✽
Posty: 62
Rejestracja: 08 paź 2009, 09:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budenoflak - problem z zakupem

Post autor: domcia-d2 » 03 lip 2010, 22:15

ja przez sierpień również będę brała entocort, zobaczymy, jestem teraz w remisji, czy możecie mi powiedzieć jak długo ona trwa?
Dominika

Zablokowany

Wróć do „Czopki/Wlewki”