wlewki z Corhydronu

W przypadku ograniczenia choroby do ostatniego odcinka odbytnicy należy lek podawać w postaci czopków, wlewek HYDROCOTISON czy METYLOPREDNIZOLON lub pianek BUDESONID/BUDENOFALK.
Hydrokortyzon - przejściowo hamuje podwzgórze i przysadkę; w większych stężeniach wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe; wpływa objawowo na rozwój zapalenia, nie działając na przyczynę.
Budesonid/Budenofalk - w postaci pianki doodbytniczej zawiera jako substancję czynną budezonid. Stosowany w leczeniu czynnego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ograniczonego do odbytnicy i esicy.
Metyloprednizolon - po podaniu w postaci wlewu do jelita cienkiego stwierdzono, że lek wchłania się głównie w odcinku bliższym jelita cienkiego.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
.:Adrian:.
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2008, 21:13
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

wlewki z Corhydronu

Post autor: .:Adrian:. » 13 mar 2010, 09:21

Witam,
Mam pytanie do osób, które kiedyś stosowały lub stosują wlewki z corhydronu.
Wiecie może, gdzie można kupić kankę doodbytniczą sterylną??
Ja przeszukałem wszystkie apteki w moim mieście i w Kielcach i nigdzie tego nie znalazłem.
Kilka kanek dostałem ze szpitala Kieleckiego jakieś pół roku temu, ale teraz potrzebne jest mi ich większa ilość.
W szpitalu znajdującym się u mnie w mieście wywalają oczy, i nie wiedzą nawet co to jest xD

Chyba że znacie jakiś inny sposób na podanie tego leku, to proszę o podpowiedź.

Misia

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: Misia » 13 mar 2010, 09:34

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

.:Adrian:.
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2008, 21:13
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: .:Adrian:. » 13 mar 2010, 09:46

Niestety, ale w żadnym sklepie medycznym z którym się kontaktowałem nie ma tego ;/
Dzwoniłem do producenta i powiedzieli mi, że termin realizacji to 6 tygodni xD

Misia

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: Misia » 13 mar 2010, 09:53

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

.:Adrian:.
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2008, 21:13
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: .:Adrian:. » 13 mar 2010, 10:53

To zwykła rurka z PCV zakładana właśnie na strzykawkę, tyle że sterylna.
Ale chyba udało mi się już to załatwić.
Co prawda z Ostrowca do Chorzowa jest daleko, ale przynajmniej prześlą mnie to :)
Może na czwartek już będzie :)
Dzięki za odpowiedź ;)

W życiu nie pomyślałbym, że może być z takim czymś problem.
W szpitalu kieleckim powiedzieli, że mogą mnie dać najwyżej 2-3 kanki... jak potrzebne 10.

Misia

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: Misia » 13 mar 2010, 11:33

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

.:Adrian:.
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2008, 21:13
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: .:Adrian:. » 13 mar 2010, 15:12

Misia, dzięki wielkie ;)
Co prawda kanki już zamówiłem, ale przyda mi się to do czasu zanim je dostarczą :)

Wszędzie gdzie byłem, to na słowo kanka dawali mi właśnie ten pojemnik do robienia lewatyw.
Na opakowaniu ze szpitala, które kiedyś dostałem jest napisane "kanka doodbytnicza, rozmiar 16, długość 200", więc wszędzie podawałem tak jak jest tam napisane.
Szkoda, że nigdzie nikt mi nie podpowiedział o tych cewnikach ;/

Jeszcze raz dzięki, i pozdrawiam ;)

Misia

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: Misia » 13 mar 2010, 16:17

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: obyty.z.cu » 13 mar 2010, 16:21

http://www.coloplast.pl/ECompany/PLMed/ ... enDocument
warto sprawdzic .
Reszte sie kompletuje z kpl "kroplowkowego".
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Misia

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: Misia » 13 mar 2010, 19:28

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

.:Adrian:.
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2008, 21:13
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: .:Adrian:. » 13 mar 2010, 21:48

Dzięki wam za odpowiedź ;)
Znalazłem już kilka tematów na ten temat.

Dzisiaj byłem w aptece, w której był cewnik, ale jakiś taki bardzo szeroki, że nie w sposób założyć go na strzykawkę.
W poniedziałek pochodzę jeszcze po aptekach, może coś znajdę.

Dodano: 17.03.2010r.
Dzisiaj otrzymałem już te kanki Obrazek
Cewników odpowiednich niestety nie znalazłem, ale już mam to na szczęście z głowy.

Gdyby komuś było to potrzebne, to kanki posiadają na 100% (w obecnej chwili), sklepy medyczne zaopatrujące się w hurtowniach: "Cezal" Wrocław i "Zarys" Zabrze.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: maggie0278 » 16 sty 2011, 00:55

A propos wlewek z Corhydronu :

lekarz przepisał mojemu dziecku takowe właśnie wlewki i pyta mnie : " czy umie pani robić wlewki ? "
A ja na to : " Tak już to robiłam, nie ma problemu ".
Robić robiłam ale wlewki z Pentasy, gdzie cała wlewka była gotowa jako produkt, z dozownikiem i całym lekarstwem w środku.
Gdy wykupiłam ten Corhydron to dopiero jazda się zaczęła :
okazało się, że to wszystko jest w rozsypce, osobno, jako środek do iniekcji lub infuzji, i wszystko trzeba samemu przygotować, zakupić do tego cewniki, strzykawki, sól fizjologiczną.
No ale od czego ma się znajomości :wink:
Do lekarza się nie dodzwoniłam ale z pomoca przyszła mi mama Piotrusia naszego forumowego ( żona żaranina :wink: ) i przez telefon przeszłam profesjonalny kurs przygotowywania wlewów !

I bardzo, bardzo, Ci za ten kurs Gosiu dziękuję :roll: !
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: Lemoni » 16 sty 2011, 14:22

żałuję, że ja nie otrzymałam takich wskazówek, trochę się męczyłam zanim udało mi się zrobić "działający" wlew.
tak się cieszę, że już tego nie muszę sporządzać!

Awatar użytkownika
simon
Początkujący ✽✽
Posty: 71
Rejestracja: 10 lut 2011, 16:51
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: simon » 15 lut 2011, 16:53

kupiłem taką gruszkę jak do lewatywy, duuużą :razz: i tam wstrzykuję co trzeba i mieszam, no a później wiadomo.

Jeżeli ktoś mógłby napisać jakich ilości soli fizjologicznej używacie??? i czy ma to jakieś istotne znaczenie (w sensie lek za słabo rozrobiony może coś spowodować?)?

bo ja np.nie mogę za dużo takiej wody wlewać bo po prostu nie mogę z tym wszystkim później spać :oops:
"I am the master of my fate,
I am the captain of my soul." - William Ernest Henley

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: maggie0278 » 15 lut 2011, 23:09

Przygotowując wlew dla mojej córki używam ok.20-30mililitrów soli fizjologicznej, też nie moge więcej bo jest silniejsze uczucie parcia na stolec i ciężko jej taką wlewkę utrzymać.
Tak przygotowują wlewki w CZD, i tak też ja robię.
Podając wlewkę sugeruję się ulotką od Pentasy, gdzie pożądana pozycja do podania wlewu to leżenie na lewym boku, ja dodatkowo stosuję "myk" z wyżej uniesioną pupą (na poduszce na przykład) co powoduje, że lek "leci sobie swobodnie dalej po jelitku" i nie ma od razu takiego parcia. Pielęgniarka mi taki patent zdradziła :wink:
Oczywiście po podaniu wlewki trzeba conajmniej 5-10 minut w tej pozycji poleżeć, żeby nie dopuścić do wypłynięcia zawartości leku z jelita.
Myślę, że 20-30 ml soli fizjologicznej to nie tak dużo, nawet jeśli połączymy to z Corhydronem - 100mg Corhydronu rozrabiamy w 2ml wody do wstrzykiwań i zależnie od tego ile masz zalecone, podajesz pełną dawkę leku (100mg) czy tak jak my stosujemy - 50mg.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czopki/Wlewki”