wlewki z Corhydronu

W przypadku ograniczenia choroby do ostatniego odcinka odbytnicy należy lek podawać w postaci czopków, wlewek HYDROCOTISON czy METYLOPREDNIZOLON lub pianek BUDESONID/BUDENOFALK.
Hydrokortyzon - przejściowo hamuje podwzgórze i przysadkę; w większych stężeniach wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe; wpływa objawowo na rozwój zapalenia, nie działając na przyczynę.
Budesonid/Budenofalk - w postaci pianki doodbytniczej zawiera jako substancję czynną budezonid. Stosowany w leczeniu czynnego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ograniczonego do odbytnicy i esicy.
Metyloprednizolon - po podaniu w postaci wlewu do jelita cienkiego stwierdzono, że lek wchłania się głównie w odcinku bliższym jelita cienkiego.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Phobos2
Początkujący ✽✽
Posty: 90
Rejestracja: 12 sty 2014, 23:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: Phobos2 » 15 sty 2014, 20:35

W zasadzie 100ml to dużo, a w dodatku praktycznie woda, jak do lewatywy, jak u was z utrzymywaniem tego? :smutny:
Leki:

Assamax 2\2\2
Mercaptopuryna 100mg
Emanera 40mg
Encorton 30mg

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: Cinimini » 15 sty 2014, 22:09

Phobos2 pisze:W zasadzie 100ml to dużo, a w dodatku praktycznie woda, jak do lewatywy, jak u was z utrzymywaniem tego? :smutny:
Daję radę, ale warunkiem jest podanie w pozycji leżącej i później już się nie ruszanie z wyrka.

Będziesz te wlewki robił sobie sam? Ja robiłam, jest to możliwe, bo cewnik jest długi także też powinieneś dać radę. Najwygodniej mi było jak leżałam na lewym boku, cewnik smarowałam maścią propolisową i baardzo wolniutko, wyczuwając ew. opory wsuwałam cewnik. Starałam się wprowadzić cewnik na 10-15 cm. Następnie wpuszczałam roztwór, również powolutku, jeśli zrobisz to za szybko to "zabuzuje" Ci w brzuchu i po sprawie. Przy wyjmowaniu cewnika, na końcówce, zaciskałam pośladki i tak leżałam kilka min. aż to pierwsze uczucie parcia ustąpi. Ja leżę przez pierwszych kilka min. na plecach, czuję jak płyn się "rozlewa" po jelicie, później jak ból/dyskomfort ustąpi to przekręcam się na lewy bok. Jak boli i mam uczucie parcia to zaczynam oddychać głęboko, spokojnie, zazwyczaj ustępuje. No, a jeśli jest nie do wytrzymania to trudno...biegiem do wc...
Ostatnio zmieniony 15 sty 2014, 22:15 przez Cinimini, łącznie zmieniany 1 raz.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Phobos2
Początkujący ✽✽
Posty: 90
Rejestracja: 12 sty 2014, 23:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: Phobos2 » 15 sty 2014, 22:15

Niestety źle wspominam wlewki z mesalazyny, jak również czopki, i chyba wszelkie leki podawane tą drogą nie sa tolerowane przeze mnie... Aczkolwiek Salofalk 60ml jakoś przetrwałem tydzień haha :p Nic, trza walczyć, :)
Leki:

Assamax 2\2\2
Mercaptopuryna 100mg
Emanera 40mg
Encorton 30mg

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: Cinimini » 15 sty 2014, 22:16

Phobos2, warto, dla mnie to zawsze jest ostatnia deska ratunku, która stawia mnie na nogi.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Phobos2
Początkujący ✽✽
Posty: 90
Rejestracja: 12 sty 2014, 23:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: Phobos2 » 15 sty 2014, 22:26

Dziękuję za dodanie otuchy i chęci do walki Cinimini ;) Zaopatrzyłem się w strzykawkę 100ml, cewnik, i będziem walczyć :p zobaczę jak długo wytrzymam, i co najważniejsze czy zadziała :)
Leki:

Assamax 2\2\2
Mercaptopuryna 100mg
Emanera 40mg
Encorton 30mg

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: obyty.z.cu » 15 sty 2014, 23:47

tylko powolutku :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: maggie0278 » 15 sty 2014, 23:57

Po podaniu córce wlewki - czy to z Pentasy , czy też z Corhydronu - zawsze ściskałam jej pośladki, bo parcie było ogromne.
Gdy udało się przetrzymać krytyczną chwilę, to już nie było takiego parcia i z powodzeniem mogła utrzymać całą zawartość.

Ważne jest by podczas aplikacji leżeć na lewym boku a pod pośladkami mieć podłożoną poduszkę czy coś co pozwoli mieć lekko uniesioną pupę, by wlew z powodzeniem penetrował wyższe partie jelita.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Phobos2
Początkujący ✽✽
Posty: 90
Rejestracja: 12 sty 2014, 23:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: Phobos2 » 17 sty 2014, 19:18

no i pierwsza dawka zakończona sukcesem. nawet łatwiej niż przy salofalku :)
Leki:

Assamax 2\2\2
Mercaptopuryna 100mg
Emanera 40mg
Encorton 30mg

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: ranka » 03 cze 2014, 23:11

mam pytanie: czy ktos zamiast Corhydronu rozpuszczal tabletki z hydrokortyzonu?
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: Mamcia » 04 cze 2014, 19:29

Rozpuszczałam budesonid, gdy nie było pianki. Szczerze nie widzę przeciwwskazań do zrobienie wlewki z rozpuszczonych tabletek. Sprawdziłabym tylko dokładnie właściwości substancji, aby się rozpuścił, bo chyba jest nierozpuszczalny w wodzie. Tu masz więcej http://omedicine.info/pl/hydrocortisone-4.html
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: ranka » 12 cze 2014, 20:09

przyznaje ze glownie chodzi mi o cene.. :)dzieki

[ Dodano: 12-06-2014 ]
wczoraj po raz pierwszy zrobilam wlewke z Corhydronu. zmieszalam w 100 ml ale ostatecznie zuzylam na raz 50 ml bojac sie utraty :)
ale efekt.. piorunujacy. juz po pierwszym podaniu dzis nie ma krwi, nie ma bolesnych parc.
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wlewki z Corhydronu

Post autor: Mamcia » 12 cze 2014, 20:42

Gratulacje. Potrzeba matką wynalazku.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czopki/Wlewki”