Tańszy Budenofalk

W przypadku ograniczenia choroby do ostatniego odcinka odbytnicy należy lek podawać w postaci czopków, wlewek HYDROCOTISON czy METYLOPREDNIZOLON lub pianek BUDESONID/BUDENOFALK.
Hydrokortyzon - przejściowo hamuje podwzgórze i przysadkę; w większych stężeniach wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe; wpływa objawowo na rozwój zapalenia, nie działając na przyczynę.
Budesonid/Budenofalk - w postaci pianki doodbytniczej zawiera jako substancję czynną budezonid. Stosowany w leczeniu czynnego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ograniczonego do odbytnicy i esicy.
Metyloprednizolon - po podaniu w postaci wlewu do jelita cienkiego stwierdzono, że lek wchłania się głównie w odcinku bliższym jelita cienkiego.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Diabol
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 18 lis 2009, 22:13
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sygontka/Częstochowa
Kontakt:

Tańszy Budenofalk

Post autor: Diabol » 07 sty 2010, 19:04

Czytałem w jednym z tematów, że jest gdzieś na forum informacja o aptece która prowadzi sprzedaż wysyłkową, w której można kupić tańszy Budenofalk (za ok. połowę ceny). Czy mógłbym prosić o podanie linka do tej informacji, bo nie mogę nigdzie tego znalezć a szukałem już dłuższą chwilę.

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Tańszy Budenofalk

Post autor: kasinp » 07 sty 2010, 19:10

Diabol, teraz Budenofalk jest na ryczałcie po 3,20zl w kazdej aptece , nie ma co szukac tylko kupuj gdziekolwiek , weszlow zycie na liscie ryczaltowej od 16 grudnia 2009 wiec mogles nie zauwazyc , pod nazwa entocort tylko podobno. :wink:

Diabol
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 18 lis 2009, 22:13
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sygontka/Częstochowa
Kontakt:

Re: Tańszy Budenofalk

Post autor: Diabol » 07 sty 2010, 19:14

a na recepcie musi być zaznaczone, że choruję na choroby przewlekłe(P) żeby kupić w takiej cenie ??

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Tańszy Budenofalk

Post autor: kasinp » 07 sty 2010, 19:19

dzwonilam do apteki i powiedzieli ze przy crohnie moge kupic entocort za 3,2 zl nie powiedziala mi jak to ma byc zaznaczone , musisz zapytac w tej aptece w ktorej kupujesz czy masz recepte ok , a jak ne to do lekarza aby poprawil . Inaczej nie widze pomyslu , teraz aptekarze zarabiają na niewiedzy pacjenta , aale jak dopytasz to musza ci powiedziec , masz cd wiec mozesz kupic na ryczalt.

rybeńka
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 12 kwie 2008, 21:32
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tańszy Budenofalk

Post autor: rybeńka » 07 sty 2010, 19:29

Dzisiaj kupowałam Entocort, zapłaciłam 6,40. Na receptę z P.
Tomek 25 lat, 56 kg, 173 cm.
Leki: Asamax, Imuran, Aspargin, Alfadiol, Ostolek
3 dawki Remicade
2 lata Humiry
3 dawki Remicade
rok przerwy
Remicade IV 2014 - III 2015

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tańszy Budenofalk

Post autor: Mamcia » 07 sty 2010, 23:24

Entocort jest na ryczałt 3,20, a budenofalk nie, bo firma czegoś tam nie dostarczyła. Czyli recepta musi być na entocort (lub budesonid dojelitowy) i koniecznie literka P.
To samo dotyczy innych leków.
Np. Pentasa w tabletkach jest na P na CD a nie na CU.
Ten wątek proszę przenieść do archiwum, bo tylko myli. Prosiłam już o to.
Jest inny wątek w którym poinformowałam, że wygraliśmy kolejną bitwę o refundację.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Fred
Debiutant ✽
Posty: 28
Rejestracja: 18 maja 2009, 23:23
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Tańszy Budenofalk

Post autor: Fred » 13 sty 2010, 11:56

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak się ma refundacja Entocortu do ceny Budenofalku? Wszak ten drugi nie widnieje na liście leków refundowanych.
Innymi słowy, z czego to wynika:
Diabol, teraz Budenofalk jest na ryczałcie po 3,20zl w kazdej aptece , nie ma co szukac tylko kupuj gdziekolwiek , weszlow zycie na liscie ryczaltowej od 16 grudnia 2009 wiec mogles nie zauwazyc , pod nazwa entocort tylko podobno.
:?:

Z góry dziękuję za wyjaśnienie :wink:

Awatar użytkownika
Fred
Debiutant ✽
Posty: 28
Rejestracja: 18 maja 2009, 23:23
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Tańszy Budenofalk

Post autor: Fred » 13 sty 2010, 13:21

magdalene, dzwoniąc do apteki uzyskałem informację, że teoretycznie jest to ten sam lek jednak przy chorobach jelit zdarza się, że chorzy reagują różnie na te same leki rożnych producentów.
Będę musiał zatem dowiedzieć się u źródła(u mojej Pani Doktor).
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tańszy Budenofalk

Post autor: Mamcia » 13 sty 2010, 14:11

Składnik ten sam budesonid, ale rożnie opakowany. Już gdzieś pisałam, ale wklejam ponownie
Budenofalk

Obrazek
Entocort
Obrazek
Osoby zdeterminowane, które chcą wiedzieć wszystko o leku zapraszam na stronę http://www.urpl.gov.pl/rejestr/index.htm
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Czopki/Wlewki”