Jak aplikować Budenofalk piankę?

W przypadku ograniczenia choroby do ostatniego odcinka odbytnicy należy lek podawać w postaci czopków, wlewek HYDROCOTISON czy METYLOPREDNIZOLON lub pianek BUDESONID/BUDENOFALK.
Hydrokortyzon - przejściowo hamuje podwzgórze i przysadkę; w większych stężeniach wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe; wpływa objawowo na rozwój zapalenia, nie działając na przyczynę.
Budesonid/Budenofalk - w postaci pianki doodbytniczej zawiera jako substancję czynną budezonid. Stosowany w leczeniu czynnego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ograniczonego do odbytnicy i esicy.
Metyloprednizolon - po podaniu w postaci wlewu do jelita cienkiego stwierdzono, że lek wchłania się głównie w odcinku bliższym jelita cienkiego.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
elizabet-70
Początkujący ✽✽
Posty: 235
Rejestracja: 30 wrz 2008, 13:33
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: okolice Starachowic
Kontakt:

Jak aplikować Budenofalk piankę?

Post autor: elizabet-70 » 04 lis 2009, 18:52

Pomóżcie ,dostałam właśnie Budenofalk w piance,na 28 aplikacji jest tam tylko 2 buteleczki z lekiem i 28 końcówek.Czy jak nacisnę to wleci tam odpowiednia ilość leku?
Niech mnie ktoś oświeci,proszę.
ela

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak aplikować Budenofalk piankę?

Post autor: Mamcia » 04 lis 2009, 22:27

Tam powinna być instrukcja obsługi. Nigdy nie widziałam opakowania i trudno mi wyrokować. jeśli jest to w jakimś j. obcym to zeskanuj lub znajdź w necie i podaj link, a ktoś przełoży na polski.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

elizabet-70
Początkujący ✽✽
Posty: 235
Rejestracja: 30 wrz 2008, 13:33
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: okolice Starachowic
Kontakt:

Re: Jak aplikować Budenofalk piankę?

Post autor: elizabet-70 » 05 lis 2009, 21:55

Skaner popsuty linku nie mogę znależć.
FurenSie den Applikator so weit wie móglich in den Afterein.
Stellen Sie dazuam besten einen FuB auf einen stuhl oder hocker .
Um eine dosis Budenofalk rektalschaum zu werabreich, drócken sie den pumpkopf ejnmal ganz durch und halten ihn fur ungefahr 2sekunden in dieser position.
Danach lassen sie ihn sehr langsam wieder los.
Der schaum gelangt nun in den darm.
Warten sie 10 bis 15 sekunden bevoir sie den applikator aus dem after herausziehen damit der schaum wvolstandig aus dem aplikotor entweichen kann.der schaum dehnt sich noch etwas aus und wurde anderenfals ungenutzt aus dem aplikator entweichen und daneben laufen.
Przetłumaczcie proszę.
ela

elizabet-70
Początkujący ✽✽
Posty: 235
Rejestracja: 30 wrz 2008, 13:33
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: okolice Starachowic
Kontakt:

Re: Jak aplikować Budenofalk piankę?

Post autor: elizabet-70 » 06 lis 2009, 20:03

Dzięki pawelhks, wieeeeelkie.
Już dwie dawki sobie zapodałam,największy problem miałam z pozycją nie wiedziałam czy stać czy leżeć i zastanawiało mnie to 10 bis.
Nie wiem dlaczego mnie to rozbawiło przecież o poważną chorobę chodzi :oops:
ela

Wiolanowa
Początkujący ✽✽
Posty: 152
Rejestracja: 02 gru 2015, 18:26
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Jak aplikować Budenofalk piankę?

Post autor: Wiolanowa » 11 sty 2016, 17:05

Ponawiam pytanie jak aplikować piankę? Od jutra będę ją mieć. Jeśli gdzieś przeoczyłam odp przepraszam ale nie potrafię jeszcze analizować i chodzić po forum.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Jak aplikować Budenofalk piankę?

Post autor: obyty.z.cu » 11 sty 2016, 17:41

Wiolanowa pisze: jak aplikować piankę?
http://www.ulotkilekow.info/2010-06-08_ ... _foam.html
elizabet-70 pisze:największy problem miałam z pozycją nie wiedziałam czy stać czy leżeć i zastanawiało mnie to 10 bis.
Sposób podawania:
Do podawania doodbytniczego.

Preparat Budenofalk można stosować rano lub wieczorem.

Nałożyć aplikator na zbiornik i potrząsać zbiornikiem przez około 15 sekund, a następnie wprowadzić aplikator do odbytnicy najdalej jak jest to możliwe bez odczucia dyskomfortu. Dawka zostaje podana wystarczająco dokładnie tylko wtedy, gdy kopuła pompki jest trzymana jak najbardziej pionowo i jest skierowana w dół.
W celu podania dawki preparatu Budenofalk wcisnąć do końca kopułę pompki i bardzo wolno ją zwolnić. Po uruchomieniu, aplikator należy trzymać w tej samej pozycji przez 10-15 sekund przed wycofaniem go z odbytnicy.

Najlepsze wyniki można uzyskać, jeśli przed podaniem preparatu Budenofalk opróżni się jelita.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Wiolanowa
Początkujący ✽✽
Posty: 152
Rejestracja: 02 gru 2015, 18:26
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Jak aplikować Budenofalk piankę?

Post autor: Wiolanowa » 11 sty 2016, 20:39

Super wielkie dzięki Obyty 😀

Wiolanowa
Początkujący ✽✽
Posty: 152
Rejestracja: 02 gru 2015, 18:26
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Jak aplikować Budenofalk piankę?

Post autor: Wiolanowa » 12 sty 2016, 17:35

Czy po zaaplikowaniu pianki też trzeba leżeć jak po wlewać?

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Jak aplikować Budenofalk piankę?

Post autor: eliszka » 12 sty 2016, 20:33

Wiolanowa pisze:jak aplikować piankę?
Wiolanowa pisze:Czy po zaaplikowaniu pianki też trzeba leżeć jak po wlewać?
Hej. Mam już piankę za sobą. Instrukcja dołączona jest bardzo zrozumiała, bez problemu sobie z tym poradziłam. Miałam problem z wprowadzeniem końcówki do odbytu, ale to chyba przez hemoroidy. Jak już udało mi się przebrnąć przez punkt krytyczny, to reszta była łatwizną. Dla mnie najwygodniejszą pozycją była pozycja kucająca..było to dość krępująco (jak wszystko w tej chorobie), dlatego żeby samą siebie rozbawić myślałam o tym, jak śmiesznie muszę wyglądać..zupełnie jakbym załatwiała potrzeby w lesie, w krzakach, i od razu gościł na mojej twarzy uśmiech :wink:
Zawsze dokonywałam aplikacji wieczorem, tuż przed pójściem spać.
Aplikacja i do łóżka. Starałam się wtedy nie wstawać w nocy z łóżka, bo bałam się, że od razu mi się zachce. Zawsze, gdy w nocy wstawałam (nawet, gdy nie fundowałam sobie żadnej wlewki, ani pianki), to od razu mi się zachciewało do toalety. Więc podczas stosowania jakichkolwiek leków doodbytniczych do dzieci,gdy zapłakały w nocy, wstawał mąż. Teraz, odkąd mam, stomię przynajmniej oboje się wysypiamy;)

Wiolanowa
Początkujący ✽✽
Posty: 152
Rejestracja: 02 gru 2015, 18:26
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Jak aplikować Budenofalk piankę?

Post autor: Wiolanowa » 12 sty 2016, 21:23

Dziękuję za szybkie i konkretne odpowiedzi. Eliszka super instrukcja twoja. Najlepiej faktycznie na noc. Jeszcze raz Wam dziękuję.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czopki/Wlewki”