Entocort a Budenofalk - czy czymś się różnią?

W przypadku ograniczenia choroby do ostatniego odcinka odbytnicy należy lek podawać w postaci czopków, wlewek HYDROCOTISON czy METYLOPREDNIZOLON lub pianek BUDESONID/BUDENOFALK.
Hydrokortyzon - przejściowo hamuje podwzgórze i przysadkę; w większych stężeniach wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe; wpływa objawowo na rozwój zapalenia, nie działając na przyczynę.
Budesonid/Budenofalk - w postaci pianki doodbytniczej zawiera jako substancję czynną budezonid. Stosowany w leczeniu czynnego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ograniczonego do odbytnicy i esicy.
Metyloprednizolon - po podaniu w postaci wlewu do jelita cienkiego stwierdzono, że lek wchłania się głównie w odcinku bliższym jelita cienkiego.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Monaco
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 17 wrz 2009, 09:59
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Entocort a Budenofalk - czy czymś się różnią?

Post autor: Monaco » 17 wrz 2009, 10:38

Witam,
Jestem tu nowa :-) Ze względu na to, że po uzyskaniu remisji nie udaje mi się odstawić encortonu (choroba momentalnie wraca), a immunosupresja nie wchodzi w grę (duże zagrożenie nowotworem), zastanawiam się nad wypróbowaniem sterydu dojelitowego.
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czym się różni Entocort od Budenofalku, a chciałabym się jakoś przygotować do rozmowy z gastrologiem. Pomóżcie proszę - zajęty mam końcowy odcinek jelita cienkiego i właściwie całe jelito grube, jednak głównie początek, część wstępującą.

Monaco
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 17 wrz 2009, 09:59
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Entocort a Budenofalk - czy czymś się różnią?

Post autor: Monaco » 17 wrz 2009, 10:45

A z czego w takim razie wynikają różnice w sposobie przyjmowania? Bo że jedno i drugie to budesonit to wiem. Przepraszam, ze tak drażę, ale mój doktor spolegliwy jest, wypisze, co będę chciała, a ja nie wiem, co akurat dla mnie lepsze...

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Entocort a Budenofalk - czy czymś się różnią?

Post autor: Artur rodzic » 17 wrz 2009, 11:10

Z tego co tłumaczyła mi lekarka prowadząca mojego syna to entocort dłużej się uwalnia i dlatego przyjmuje się go 1 raz dziennie. Adaś przyjmował go zamiennie z budenofalkiem, ten drugi przyjmował 3 razy dziennie.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:54
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Entocort a Budenofalk - czy czymś się różnią?

Post autor: Linda123 » 17 wrz 2009, 13:49

Tak ja też budesonid przyjmowałam trzy razy dziennie po 3 mg a entocort raz dziennie rano 9 mg.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Entocort a Budenofalk - czy czymś się różnią?

Post autor: Mamcia » 17 wrz 2009, 15:08

U nas nie ma budesonidu w piance, który działa jak wlewki. Można go sprowadzić. Alternatywą są wlewki z hydrokortyzonu i dbudesonid dojelitowy. Obecnie w badaniach klinicznych jest budesonid uwalniany w grubym, ale nie wiem gdzie te badania są prowadzone.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Monaco
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 17 wrz 2009, 09:59
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Entocort a Budenofalk - czy czymś się różnią?

Post autor: Monaco » 17 wrz 2009, 22:52

Oj... Elwirka, jesteś tego pewna??
Budesonit w piance to mi na nic, zadziała w odbytnicy co najwyżej, wlewka też by przecież nie doszła do końca jelita grubego, przynajmniej nie przy normalnym funkcjonowaniu, kiedy człowiek je...
Dziewczyny, niech mi ktoś powie, gdzie ten budesonit działa?? W cienkim czy grubym? Pamiętam, ze kiedy leżałam na gastrologii, lekarz prowadzący był skłonny mi go dać, ale poszło na encorton i w końcu nie dostałam.

Zablokowany

Wróć do „Czopki/Wlewki”