Czy powinnam juz odstawic budenofalk?

W przypadku ograniczenia choroby do ostatniego odcinka odbytnicy należy lek podawać w postaci czopków, wlewek HYDROCOTISON czy METYLOPREDNIZOLON lub pianek BUDESONID/BUDENOFALK.
Hydrokortyzon - przejściowo hamuje podwzgórze i przysadkę; w większych stężeniach wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe; wpływa objawowo na rozwój zapalenia, nie działając na przyczynę.
Budesonid/Budenofalk - w postaci pianki doodbytniczej zawiera jako substancję czynną budezonid. Stosowany w leczeniu czynnego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ograniczonego do odbytnicy i esicy.
Metyloprednizolon - po podaniu w postaci wlewu do jelita cienkiego stwierdzono, że lek wchłania się głównie w odcinku bliższym jelita cienkiego.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
aga74
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 14 wrz 2007, 00:01
Choroba: CD
Lokalizacja: monachium
Kontakt:

Czy powinnam juz odstawic budenofalk?

Post autor: aga74 » 06 mar 2008, 22:40

Budenofalk biore od 1.10.2007.Bralam najpier 9mg dziennie,potem zeszlam na 6mg a od polowy stycznia 2008 biore juz tylko 3mg na dzien.Oprrocz tego biore 4g pentasy i 150 azathiopryn.Dzisiaj pierwszy raz nie wzielam sterydu-tak mi zalecil lekarz 3 tygodnie temu,ale od ok dwoch tygodni mam straszny bolglowy i oczu praktycznie codziennie,bole plecow,jakies dziwne zmeczenie,dzis biegunka(wprawdzie tylko raz).Nie wiem co mam myslec i do tego odstawilam ten budenofalk wlasnie dzisiaj.Co o tym myslicie?
Pozdraiam aga

aga74
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 14 wrz 2007, 00:01
Choroba: CD
Lokalizacja: monachium
Kontakt:

Re: Czy powinnam juz odstawic budenofalk?

Post autor: aga74 » 07 mar 2008, 19:09

Dziekuje za odpowiedz serdecznie!
Pytam,bo chcialabym miec ta remisje,a nie wiem czy to juz to czy jeszcze nie.Nie nauczylam sie jeszcze obserwowac swego organizmu.
Ale dzieki za odpowiedz.

Zablokowany

Wróć do „Czopki/Wlewki”