Budenofalk jak długo.....

W przypadku ograniczenia choroby do ostatniego odcinka odbytnicy należy lek podawać w postaci czopków, wlewek HYDROCOTISON czy METYLOPREDNIZOLON lub pianek BUDESONID/BUDENOFALK.
Hydrokortyzon - przejściowo hamuje podwzgórze i przysadkę; w większych stężeniach wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe; wpływa objawowo na rozwój zapalenia, nie działając na przyczynę.
Budesonid/Budenofalk - w postaci pianki doodbytniczej zawiera jako substancję czynną budezonid. Stosowany w leczeniu czynnego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ograniczonego do odbytnicy i esicy.
Metyloprednizolon - po podaniu w postaci wlewu do jelita cienkiego stwierdzono, że lek wchłania się głównie w odcinku bliższym jelita cienkiego.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Ela51
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 01 lut 2008, 11:53
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice warszawy

Budenofalk jak długo.....

Post autor: Ela51 » 03 mar 2008, 14:42

Biorę juz 2 tygodnie Budenofalk 9mg i na razie nie widać poprawy.Dziś pani dr powiedziała mi zebym taką dawkę zażywała jeszcze przez tydzień.Mam w związku z tym pytanie .
Czy dawki leku nie powinno się zmniejszać co 2tygodnie.?
:smutny: :wc:

_______________________________

Pozdrawiam Ela51

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Budenofalk jak długo.....

Post autor: -Ania- » 03 mar 2008, 15:13

wg mnie 2 tygodnie to zdecydowanie za krótko.
Ja zmiejszam co 2-3 miesiące.
A jak nie widac poprawy to się nie zmniejsza.
Ogólnie wszystko zalezy od lekarza

pozdr
ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Ela51
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 01 lut 2008, 11:53
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Budenofalk jak długo.....

Post autor: Ela51 » 04 mar 2008, 09:00

-Ania-,
Dziękuję za odpowiedż.Myślałam że Budenofalk jest lepszy od innych sterydów ,więc
i leczenie będzie krótsze.Kiedyś byłam leczona Encortonem , ale miał dużo ubocznych skutków. Wygląda na to że pani dr przepisała mi Budenofalk tylko ze względu że o wiele mniej szkodzi .
Muszę powiedzieć że martwi mnie koszt takiej terapii.
Jeżeli terapia potrwa kilka miesięcy to ja rencistka poważnie to odczuję.
Zeby chociaż pomogło.
________________
Ela51
:smutny: :smutny:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Budenofalk jak długo.....

Post autor: Mamcia » 04 mar 2008, 14:10

A kto zaczynha leczenie od budenofalku przed postawieniem diagnozy? i dlaczego wcześniej leczono sterydani, jeśli diagnozy nie ma???
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Budenofalk jak długo.....

Post autor: misiek1 » 04 mar 2008, 19:17

Mamciu to nie pierwszy i nie ostatni przypadek na forum :) zaobserowalem że jest moda na Budesonid ostatnio i lekarze nie mający wystarczającej wiedzy na temat CU/CD wypisuja ten steryd na zasadzie "nie wiem na co chorujesz ale to nowy lek i może zadziała". :lol:
Ela51 pisze:Biorę juz 2 tygodnie Budenofalk 9mg i na razie nie widać poprawy.Dziś pani dr powiedziała mi zebym taką dawkę zażywała jeszcze przez tydzień
Dziwne bo nawet w programie schodzi sie z dawki po 56 dniach a nie po 21 :)
Ja przez pierwsze kilka miesiecy oprocz spadku CRP nie mialem wiekszej poprawy naszczescie na ta chwile jest "cacy" :wink:
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Budenofalk jak długo.....

Post autor: Mamcia » 04 mar 2008, 19:30

Forum jest między innymi po to, abyśmy wiedzieli jakie leki i dlaczego stosujemy. Moda modą, a wasze zdrowie i kieszeń to inna sprawa.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Czopki/Wlewki”