ospa wietrzna/półpasiec a Budenofalk

W przypadku ograniczenia choroby do ostatniego odcinka odbytnicy należy lek podawać w postaci czopków, wlewek HYDROCOTISON czy METYLOPREDNIZOLON lub pianek BUDESONID/BUDENOFALK.
Hydrokortyzon - przejściowo hamuje podwzgórze i przysadkę; w większych stężeniach wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe; wpływa objawowo na rozwój zapalenia, nie działając na przyczynę.
Budesonid/Budenofalk - w postaci pianki doodbytniczej zawiera jako substancję czynną budezonid. Stosowany w leczeniu czynnego, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ograniczonego do odbytnicy i esicy.
Metyloprednizolon - po podaniu w postaci wlewu do jelita cienkiego stwierdzono, że lek wchłania się głównie w odcinku bliższym jelita cienkiego.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
kroballo
Początkujący ✽✽
Posty: 146
Rejestracja: 03 lip 2006, 12:25
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin/Goleniów

ospa wietrzna/półpasiec a Budenofalk

Post autor: kroballo » 13 paź 2007, 22:32

Na ulotce Budenofalku jest informacja o tym, ze ospa lub polpasiec moze u przyjmujacych Budenofalk miec ciezki przebieg, ze smiercia wlacznie. W zwiazku z tym nalezy unikac kontaktu z wirusem. No i w tym tkwi problem.

Ja sama ospe przechodzilam jako dziecko, w gre wchodzi wiec polpasiec. Z kolei moja niespelna 3-letnia corka najprawdopodobniej predzej czy pozniej moze mi wirusa z przedszkola przyniesc do domu. Czy zaszczepienie jej przeciw ospie ma sens? W koncu wirus moze sprzedac mi ktokolwiek i gdziekolwiek. Czy faktycznie jest tak, ze przyjmujacy Budenofalk sa az tak zagrozeni czy producent dmucha na zimne? Sa jakies badania na ten temat?

Tak dzisiaj mnie tknelo po tym jak znajomi, ktorych jutro mielismy odwiedzic zadzwonili z info o ospie ich dziecka :smutny:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ospa wietrzna/półpasiec a Budenofalk

Post autor: Mamcia » 14 paź 2007, 19:52

http://www.dermatologia.waw.pl/polpasiec.html to może nie najwyzszym poziomie, ale zrozumiałe.
Dziecko zaszczep
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: ospa wietrzna/półpasiec a Budenofalk

Post autor: ranka » 14 paź 2007, 19:59

mozna zaszczepic,owszem ale szczepionka nie uchroni przed zachorowaniem (owszem moze ale nie zawsze), tylko zlagodzi objawy :)

co do polpascca to nie udowodniono zeby szczepionka na ospe chronila przed zachorowaniem na polpascca
Obrazek

kroballo
Początkujący ✽✽
Posty: 146
Rejestracja: 03 lip 2006, 12:25
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin/Goleniów

Re: ospa wietrzna/półpasiec a Budenofalk

Post autor: kroballo » 15 paź 2007, 12:22

dziekuje bardzo, jeszcze w tym tygodniu postaram sie zaszczepic mala.

Zablokowany

Wróć do „Czopki/Wlewki”